Yumurtalı Çiriş Otu Nasıl Pişirilir?

Tencereye sıvı yağı koyup içine doğradığınız soğanları ilave edin. Soğan kavrulunca içine çiriş otunu boşaltın. Biraz kavurduktan sonra içine tuz ve pul biberini ilave edin çiriş otu suyunu salıp iyice kavrulduktan sonra üzerine yumurtaları kırın yumurta pişince servis yapabilirsiniz.
Otu, bulguru yumuşayıp şişince ocaktan indirin. Afiyet olsun. Yumurtalı olanı soğan ve çiriş kavrulunca ayırmıştık tavayı kızdırıp biraz daha kavrulup otu yumuşayınca yumurtayı kıralım.

Gülik nasıl yapılır?

Çiriş Yemeği (Namı Diğer Gulik) Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle küp olarak doğradığımız soğana sarımsakları ve şekeri ekleyip hafif karamelize olana kadar kavuruyoruz.
 2. Salçaları ekleyip kavurmaya devam ediyoruz.
 3. Doğradığımız çirişi azar azar soğanlı harca kavura kavura ekliyoruz.

Zeytinyağlı çiriş otu nasıl pişirilir?

Çiriş Otu Yemeği Nasıl Yapılır?

 1. Zeytinyağını bir tencereye alıp ısıtın. Üzerine soğanı yemeklik doğrayıp kavurun.
 2. Domates salçasını ekleyip kavurmaya devam edin.
 3. Üzerine çıkacak kadar sıcak su ilave edip tencerenin kapağını kapatın.
 4. Ocaktan alıp 10-15 dakika dinlendirdikten sonra servis yapın.

Yumurtalık otu nasıl yapılır?

Suyunu süzüp doğrama tahtası üzerinde 1 parmak genişliğinde doğrayın. Ayrı bir yerde büyük bir soğanı küp doğrayın ve 1 çay bardağı zeytinyağıyla soteleyin. Doğradığınız otları soğana ekleyin. 10 dakika kadar pişirin.

Gıcırık Yemeği nasıl yapılır?

Kırmızıbiber yeşil domatesler, şeker ve tuz ilave edilerek 2-3 dakika daha kavrulur. Sıcak su dökülür ve tencerenin kapağı kapatılır, kaynayınca pirinç atılarak karıştırılır. Kapağı kapalı olarak kısık ateşte domatesler yumuşayıp pirinçler şişinceye kadar pişirilir. Oda sıcaklığında veya soğuduktan sonra servis edilir.

You might be interested:  Haşlanmış Konserve Fasulye Nasıl Pişirilir?

Kilorik nasıl yapılır?

Yağın içerisine salça katılıp kavrulur domates ilave edilir domatesler pişince 3litre kaynar su tuz ve limon tuzuda tencereye ilave edilir. Su kaynarken patates nohut et ve bulgur yuvarlaması eklenir. Yukarıya doğru çıktıktan sonra 3-5 dakika dahakaynatıp naneyide ilave edip çorbanızı dinlendirip servis yapabilirsiniz.

Gulik otu nerede yetişir?

Elazığ, Tunceli, Bingöl başta olmak üzere bölge genelinde bir çok ilde doğal olarak yüksek rakımlarda yetişen yöresel adıyla gulik otu olan çiriş otunun birçok hastalık için de şifa deposu olduğu belirtiliyor.

Gülik faydaları nelerdir?

İdrar yolu enfeksiyonlarının daha hızlı bir şekilde geçmesine yardım ediyor. Çiriş otunun suyu sivilce ve egzama gibi cilt sorunlarının iyileşme sürecine katkı sağlıyor. Yine içindeki vitaminler sayesinde çiriş otu, saç dökülmelerini azaltıyor, saç köklerinin daha güçlü olmasına destek oluyor.

Haşıl nedir nasıl yapılır?

Buğday, un, tuz, yoğurt, sarımsak ve tereyağı ile yapılır. Kars usulü haşıl yapılırken buğdaylar su ve tuzla beraber pişirilerek buğdayın suyu çekmesi sağlanır. Suyu çeken buğdaya un eklenir. Ardından yoğurt ve sarımsakla sarımsaklı yoğurt yapılır.

Yoğurtlu çiriş nasıl yapılır?

Kaynatın ve rengi değişene kadar haşlayın. Haşlanan otu suyundan arındırın. Tavanın içerisine yağları alın ve çiriş otunu ilave edin. 3-4 dakika kadar kavrulan çiriş otunun üzerine baharatlarını ilave edin ve servis tabağına alın. Sarımsaklı yoğurdu ve yağda pulbiberi hazırlayıp, çiriş otu kavurmasının üzerine ekleyin.

Çiriş otu nasıl temizlenir?

Çiriş otunu temizlemek oldukça kolaydır. Çiriş yapraklarının birleştiği zar kısmı bıçakla sıyrılır ve dip kısmı kesilerek atılır. Sararan yaprakları seçilir, yapraklarının uçları sararmaya başlamışsa kesilir ve tek tek ayrılan çiriş yaprakları pırasa gibi iki, üç kez yıkanarak temizlenir.

You might be interested:  Hindi Eti En Güzel Nasıl Pişirilir?

Kiriş sebzesi nasıl pişirilir?

Kiriş Yemeği (Gulik) Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Kirişlerimizi güzelce yıkayıp kesiyoruz ve haşlanmış suda fazla öldürmeden haşlıyoruz.
 2. Bir tencereye yağ koyuyoruz.
 3. Yumurtaları kırıp pişiriyoruz.
 4. Topak topak olacak şekilde üstüne haşlanmış kirişleri ekleyip tuz ve pulbiberini de ekleyip 15 dk pişiriyoruz.

Kedirgen otu nasıl yapılır?

Kedirgen (Tilkişen) Kavurması Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Önce soğanı kızartıyoruz.
 2. Sonra kedirgeni güzel yıkayıp kıyıyoruz.
 3. Soğanın içine katıp ikisi de güzelce kızarıyor.
 4. Son olarakta üzerine yumurtaları kırıp yumurtada pişince hazır.Afiyet olsun????????????

Kedirgen otu nedir?

sarmaşık, bıcık otu, kedirgen, tilkişen. enfes tatı olan, yapımı kolay toplaması zor olan ot. farklı bölgelerde 4 ismide kullanılıyor. aydın’da kedirgen ve sarmaşık olarak, ödemiş ve çevresinde bıcık otu ve sarmaşık olarak bilinir.

Kaldirik tava nasıl yapılır?

İki adet pırasa yuvarlak doğranır. Yarım çay bardağı sıvı yağda kavrulur. Bir tatlı kaşığı pul biber atılıp kaldirikler ve bir tatlı kaşığı tuz ilave edilerek karıştırılır. Başka tavada bir yemek kaşığı sıvı yağ alınıp iki yumurta kırılıp çırpılır ve yağa dökülür.