Muffin Nasıl Pişirilir?

Muffin kağıtlarına 2’şer yemek kaşığı olacak şekilde paylaştırılır ve önceden ısıtılmış 200 derece fırında pişirilir. Kısa bir sürede pişiyor. Kontrollü pişirmekte fayda var. Benim eşim biraz ıslak kek kıvamında sevdiği için ben bir kaç tanesini fırından alınca 1 yemek kaşığı süt ile ıslatıyorum.

Cupcake fırında nasıl pişirilir?

Muffin kağıtlarını yerleştirdiğimiz fırın kabını tezgaha alalım. Kek harcımızı kaşık yardımıyla muffin kağıtlarına bölüştürelim. Son olarak muffinlerimizin üzerine damla çikolata serpiştirelim. Muffin kabımızı fırına yerleştirelim ve 180 derece fansız ayarda 20 dakika kadar pişirelim.

Muffin kek kaç derecede pişer?

Hamurdan kakaoyu ilave etmek için bir su bardağı ayrılır ve kakao 2 yemek kaşığı sütle karıştırılır. Kalıba pasta kağıdı koyarak hamurlar dökülür. 175 derecede 25 dk. pişirilir.

Kağıt kalıplarda kek nasıl yapılır?

Kağıt Kalıpta Kek Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Yumurtayla şekeri çırpıyoruz.
 2. Ardından elenmiş unumuzu kabartma tozunu ekliyoruz.
 3. Peşine diğer malzemeleri ekleyip kek kıvamından biraz katı olacak şekilde kağıtların içine kepçe yardımıyla boşaltıyoruz.
 4. 180 °C lik fırında 20-25 dk pişiriniz.

Küçük kalıplarda kek nasıl pişirilir?

Sütü ve sıvı yağı ekleyerek karıştırın. Un, kabartma tozu, vanilin ve kakaoyu ekleyin ve topak kalmayıncaya kadar karıştırın. Kek karışımını sprey yağ ya da fırça ile yağlanmış mini kek kalıplarına dökün. 180 derece önceden ısıtılmış fırında 15-16 dakika (kürdan sapladığınızda kek kuru çıkıncaya kadar) pişirin.

You might be interested:  Döküm Tava Da Et Nasıl Pişirilir?

Muffin kalıbı kağıtsız kullanılır mı?

Kâğıtlı kullanılanları olduğu gibi kâğıtsız olarak kullanılan silikon tepsilerde var. 2- Sadece tepsi kullanılarak muffin pişirilebilir mi? Sadece tepsi kullanarak muffin pişirilebilir, bu durumda tepsiyi yağlayıp unlamanız yeterli olur. Ama kâğıtlarla daha şık durduğu için kâğıt kullanmanızı öneririm.

Cupcake ne kadar sürede pişer?

Üzerine 2 su bardağı un, 2 yemek kaşığı kakao, 1 paket vanilya ve kabartma tozu ilave edin. Spatula yardımıyla güzelce karıştırın. Hazırladığınız harcı yağlanmış kalıplara pay edin ve daha önceden ısıtılmış 175 derecelik fırında yaklaşık 20 dakika kadar pişirin.

Muffin kek hangi ayarda pişer?

Kek tariflerinde çoğu kez fırının dereceleri farklı ayarlanıyor. Fakat fırında kek pişirirken derece 180 olmalıdır. 180 derecelik fırınınızda kekiniz pişerken sürekli olarak kapağını açıp kontrol etmemelisiniz.

Cam kasede kek pişer mi?

Kaseden daha büyük bir tencereye oturtulur, tencerenin kenarından,kasenin yarısına gelecek kadar su koyulur. Tencerenin üzerine temiz bir bez örtülür, kapağı kapatılır, ocağın altı açılır. Kaynamaya başladıktan sonra, ocak iyice kısılır. Yaklaşık 45-50 dakika pişirilir.

Kağıtlı kek kaç derecede pişer?

170 dereceli fırında yaklaşık 25 dakika kadar pişmeye bırakılır. Afiyet olsun.

Kağıt kek kalıpları yağlanır mı?

Kağıt kalıpların bazıları da yağlı kağıt gibi hafif kaygan oluyor, bunları yağlamanıza gerek yok.

Muffin kağıdı yerine ne kullanılabilir?

Muffin kalıbı yapmak için bir aliminyum folyo, bir makas, ve istediğiniz boyutta bir kase. Kalıp olarak kullanacağınız kaseyi ters çevirin. Alüminyum folyoyu kasenin üzerine kapatıp sıkıca kaseye doğru bastırın.

Kalıpsız muffin nasıl yapılır?

Kalıpsız Pratik Muffin Kek Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle yumurta ve şekeri iyice çırpalım.
 2. Süt,sıvı yağ, kakao,vanilya ekleyip karıştıralım.
 3. Kabarta tozu ve un da ekleyip kesmiş olduğumuz karton bardakların içine yerleştirdiğimiz kağıtların içine yarısını geçecek kadar paylaştıralım.
You might be interested:  Fırında Palamut Nasıl Pişirilir Oktay Usta?

Küçük borcamda kek nasıl yapılır?

Islak Kek (Küçük Borcamda) Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Kek için; yumurta ve şeker köpürene kadar çırpılır.
 2. Daha sonra sıvı malzemeler ekleyip çırpılır, ardından toz malzemeler eklenip kısa bir şekilde çırpıp küçük kare borcama koyalım.
 3. 160 derecelik fırında 30 dk. pişiriyoruz (süre ortalamadır fırına göre değişir).

Küçük silikon kek kalıbı fırına nasıl konur?

Uygulayacağınız tarife göre fırını 15 dakika önceden istenilen dereceye alınız ve ısınmasını bekleyiniz. Sonrasında silikon kek kalıbını fırın tepsisine yerleştirin ve hazırladığınız kek karışımını kalıba dökün. Ardından kalıbınızı tepsi ile fırına atıp tarihinizdeki uygun sürede bekletiniz.

Küçük silikon kaplarda kek nasıl yapılır?

Silikon Kalıpta Çikolatalı Kek Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Yumurta ve toz şeker köpürtülür.
 2. Sıvı malzemeler eklenip çırpılır.
 3. Un kabartma tozu ve kakao eklenir. Çok az daha çırpılır.
 4. Silikon kalıplara dökülür. Üzerine damla çikolata serpilip pişirilir. Soğuğunda kalıptan rahatlıkla çıkar.