Konserve Mısır Nasıl Pişirilir?

Konserve yapacağımız için mısırı biraz lezzetlendirmek ve uzun süre dayanmaları için ekstra birkaç malzeme eklemek şart. Suyun içerisine süt, 1 yemek kaşığı kadar tereyağı, az bir miktar şeker ilave ederek kaynatma işlemine geçin. Ayırdığınız mısır kabuklarını da koyun ve tatlanarak pişmesini sağlayın.
Küçük bir tencereye, 3 bardak su koyup kaynatalım. Üzerine koyacağımız kegire konserve mısırları dökerek 10-15 dakika arasında su buharında ısıtalım. Ardından kaseye alacağınız mısırları, tereyağ ya da margarin ile karıştıralım.

Konserve mısır pişirilir mı?

1. adım: Küçük bir tencereye 3 bardak su koyup kaynatın. Daha sonra konserveden çıkardığınız mısırın suyunu iyice süzün. 2. adım: Daha sonra kaynayan tencerenin üzerine bir süzgeç koyun. 3. adım: Süzülen mısırları süzgecin içerisine atın.

Hazır haşlanmış mısır nasıl yapılır?

Mısırları bir tencerenin içine döküyoruz ve üzerini kapatacak şekilde su ekleyip yarım saatte yakın kaynatıyoruz ki sert kalmasın. Kaynayan mısırları süzüp bir tabağın içine alıyoruz. Bir-bir buçuk yemek kaşığı tereyağını ve 1 çay kaşığı tuzu mısırların üzerine koyup, yağ eriyinceye dek karıştırıyoruz.

Konserve mısır yıkanır mı?

Sana tavsiyem mısırı konserve değil donmuş alman. Bozulmasını önleyici gereksiz ve bir ton katkı maddesi o suda kesinlikle içilmemeli hatta mümkünse konserve sebzeler konserveden çıkardıktan sonra yıkanmalı.

You might be interested:  Kopi Luwak Kahvesi Nasıl Pişirilir?

Konserve mısır nasıl yapılır?

Evde Mısır Konservesi Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Mısırlar haşlanıp, tanelenir ve kaynar suda iyice yıkanıp, süzülür.
 2. Kavanozlara koyularak üzerine şeker ve tuz eklenip, üzerini bir parmak geçecek şekilde kaynar su ilave edilip, ağzı sıkıca kapatılarak ters çevrilir.
 3. Soğuyunca, serin ve karanlık bir yerde saklanır.

Konserve mısır nerelerde kullanılır?

Mısır salatası dışında pilavlarda, mezelerde, aperitiflerde ve çorbalarda da lezzet katma görevini üstlenir. Bol marul ve tavukla hazırlanmış nefis bir salata, mısır olmadan sanki biraz eksik kalır. Tariflere lezzet kattığı kadar sarı rengiyle iştah da açan mısır; tavuk, et ve sebze yemeklerine de lezzetle eklenebilir.

Hazır paket mısır nasıl yapılır?

Evde Süt Mısır Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Dondurulmuş mısırlar bir tencereye alınır. Üzerini geçecek kadar sıcak su ilave edilir. 10 dk pişmeye bırakılır.
 2. Pişen mısırlar bir süzgece alınır güzelce süzülür.
 3. Tekrar tencereye alınır. Sıcakken tereyağını ekleyin. Tuz ve istediğiniz baharatları ekleyerek 1-2 kere karıştırın.

Haşlanmış mısır ile neler yapılır?

Mısırla yapılan en güzel 7 tarif

 1. 1- Patlamış mısırlı mango salatası
 2. 2- Tavuk salatalı mısırlı taco.
 3. 3- Mısırlı barbunya.
 4. 4- Izgara mısır ve domates salatası
 5. 5- Bebek mısırlı çorba.
 6. 6- Peynirli mısırlı dip.
 7. 7- Mısır salatalı tavuk.

Buzluktan çıkan mısır nasıl yapılır?

Düdüklü tencereye 2 adet derin dondurucudan çıkarılmış mısır, 8 su bardağı soğuk su konulacak ve düdüklü tencerenin kapağı kapatılacak. Ocak ısısı normal (orta ateş) ısı konumuna ayarlanacak. Düdüklüden buhar çıkmaya başlayınca; düdüklü tencerenin modeline göre, üzerindeki ağırlığı takılacak veya mandalı indirilecek.

Konserve mısır diyette yenir mi?

Konserve misir diyette yenir mi? Haşlanmış mısır tam tahıllı besinler grubuna girer ve içerisinde bol miktarda lif barındırır. Bu nedenle haşlanmış mısır özellikle diyet yapanlara önerilmektedir.

You might be interested:  Dondurulmuş Okyanus Lokumu Nasıl Pişirilir?

Konserve mısır suyu içilir mi?

Konserve içindeki su normalden çok daha tuzlu bu sodyum fazlalığı tek başına kullanmak için oldukça zararlı ama yemeğe katacaksanız ve tuz eklemeyecekseniz oldukça uygun.

Konserve mısır dışarıda ne kadar dayanır?

Merhaba, kapalı şekilde konserve edilmiş ürünler oda sıcaklığında, direkt güneş ışığı almayacak şekilde muhafaza edilir. Açıldıktan sonra ise içindeki sıvı dökülmeden buzdolabında saklanması ve en fazla 3 gün içinde tüketilmesi tavsiye edilir.

Konserve mısır yararlı mı?

Mısırdaki yüksek fosfor içeriği nedeniyle, vücut romatizma ve osteoporoz gelişimine direnebilir. Ayrıca, konserve ürün şişmeyi önler ve doğal metabolizmayı geliştirir.

Kışlık süt mısır nasıl yapılır?

Buzdolabı poşetlerinin havasını elinizle iyice çıkartın ve poşetlerin ağzını güzelce düğümleyin. Hazırladığınız buzdolabı poşetlerindeki süt mısırları, buzdolabınızın buzluğuna ya da derin dondurucuya koyup, 1 sene kadar muhafaza edebilirsiniz.