Aydın Yuvarlama Nasıl Pişirilir?

Aydın Yuvarlama Sıkma Tarifi Nasıl Yapılır?

 • Yapılışı: tüm malzemeler yoğurulur. Oklava ile bir parmak kalınlığında açılır.
 • İki parmak genişliğinde şeritler halinde kesilir.
 • Her şerit enine bir parmak kalınlığında tekrar kesilip elde ovalleştirilir.
 • Tepsiye konur.
 • Kızarttığınız sıkmaları hemen de tüketebilirsiniz.
 • Aydın Usulü Yuvarlama tarifi için önce kıyma, yumurta, tuz, karabiber yavaş yavaş un eklenerek yoğrulur. Ele yapışmayacak kıvama gelene kadar un eklenir. Bir tepsi hafifçe unlanır. Zeytin çekirdeği büyüklüğünde köfteler yapılarak, unlanmış tepsiye konur, ara sıra sallanarak köfteler una bulanır. Köftelerin tamamı yapılınca sıvı yağda kızartılır.

  Aydın usulü yuvarlama nasıl pişirilir?

  Tencereye tereyağı ve biraz sıvı yağ koyuyoruz tereyağı eriyince salça ve kırmızı toz biberi koyup az kavuruyoruz. Salça kokusu çıksın. Sonra sıcak suyu koyuyoruz ve kaynayınca yuvarlamaları içine atıp arada suyunu kontrol ederek pişiriyoruz. Yuvarlamalar yumuşacık olacak.

  Antep usulü yuvalama nasıl yapılır?

  Kuşbaşı doğranmış az yağlı eti tencereye alın ve üzerine 5 bardak su ekleyerek etler yumuşayıncaya kadar pişirin. Daha önceden haşlamış olduğunuz nohutları ekleyerek pişirmeye devam edin. Bir gece öncesinden suda beklettiğiniz ve ardından süzerek kurumaya bıraktığınız pirinçleri 10-15 saniye mutfak robotundan geçirin.

  Bulgurlu yuvalama nasıl yapılır?

  İnce Bulgurlu Yuvalama Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle bulguru ıslatıyoruz şişmesini bekliyoruz.
  2. İçerisine rendelenmiş kuru soğanı,karabiber, tuzu ekleyip yoğuruyoruz.
  3. Köftemiz hazır olunca kıvama geldiğin de yumurtayı ve unu ekleyip yoğuruyoruz.
  4. Sonra minik minik yuvalıyoruz.
  You might be interested:  Somon Nasıl Pişirilir Oktay Usta?

  Yuvarlama düdüklüde kaç dakikada pişer?

  Etleri düdüklü bir tencereye alın ve üstüne bir gece önceden ıslattığınız ve sonra süzdüğünüz nohutları da koyun. Üstlerine 6 su bardağı suyu da ilave edip, düdüklüde yaklaşık 20 dakika kadar pişmeye bırakın.

  Aydın’ın en meşhur yemeği nedir?

  Aydın’ın ünlü yemeklerinden olan paşa böreği, gerçekten ana yemeklerle yarışır bir lezzet ve zenginlik sunuyor. El açması yufkaların et suyuyla ıslatılması yetmezmiş gibi bir de dana kıymasıyla donatılmasıyla yapılan yemeğin üstü de yoğurt ve kıymalarla kaplanınca geriye bir tek afiyetle yemek kalıyor.

  Yuvalama çorbasının köftesi nasıl yapılır?

  Yuvalama (Yuvarlama) Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir gece önceden suya ıslattığımız nohutu, soğan (tüm olarak) incikle beraber düdüklü tane karabiber ve tuz ekleyerek tencerede haşlıyoruz (15 dk kadar).
  2. Etlerimizi soğutup kemiklerinde ayırıp küçük doğruyoruz.
  3. Top köfteler için pirinci sıcak suya ıslatıyoruz (30 dk kadar).

  Antep usulü ekşili köfte nasıl yapılır?

  Ekşili Köfte (Antep Usulü) Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. İnce bulgur ve irmik soğuk suyla ayrı ayrı ıslatılır.
  2. Her ikisi de ıslandıktan sonra çok küçük doğranmış soğanlar, damak tadınıza göre tuz, karabiber, toz biber de eklenip iyice yoğurulur.
  3. Un ve yumurta eklenip yoğurmaya devam edilir.

  Bayram yuvarlaması nasıl yapılır?

  Gaziantep’te Ramazan Bayramının geleneksel bayram yemeği yuvarlamadır. Bayramın ilk günü kahvaltıda yenir. Yerel ağızda yuvalama şeklinde de söylenir. Yapımı ustalık gerektiren yuvarlama içinde bezelye tanesi büyüklüğünde (yaklaşık 5-6 mm) köfteler bulunur; bu köftelerin hazırlanması zahmetlidir ve uzun zaman alır.

  Bir sayıyı yuvarlama nasıl yapılır?

  Bir sayıyı en yakın onluğa yuvarla bilmek için o sayının birler basamağına bakılmaktadır. Yani birler basamağı üzerinden o rakamın değerine uygun şekilde en yakın onluk yuvarlaması gerçekleşir. – Eğer birler basamağındaki rakam 5’ten küçükse, (0, 1, 2, 3 ve 4) o vakit bu sayıyı aşağı doğru yuvarlarız.

  You might be interested:  Buzluktan Çıkarılan Lahana Sarması Nasıl Pişirilir?

  2 sınıf yuvarlama nasıl yapılır?

  Bunu gerçekleştirirken birler basamağı 1 – 2 – 3 – 4 rakamlarına sahip olan sayıları bir önceki onluğa yuvarlarız. Ancak birler basamağı 5 – 6 – 7 – 8 – 9 rakamlarına sahip olan sayıları ise bir sonraki onluğa yuvarlarız. Böylece onluğa yuvarlamak ile beraber birler basamağı sıfır olur.

  Çömçeci yuvalama nasıl yapılır?

  Hazırlama Önerisi : (8 kişi için ); 300-500 gr kuşbaşı doğranmış et, bir gün önceden ıslatılmış 100 gr nohut ile birlikte, 5-6 bardak su ve 1 tatlı kaşığı tuz ilavesiyle tencerede pişirilir. Daha sonra bir paket yuvalama çözünmesini beklemeden ilave edilir. Yaklaşık 10 dk. orta ateşte pişirilir.

  Bulgurlu köfte nasıl yapılır?

  Soğan ve sarımsakları sürekli karıştırarak, 1 dakika kadar kavurun. Ardından 1 çay kaşığı biber salçası ve 1 çay kaşığı domates salçası ekleyip, 1 dakika kadar daha kavurun. Daha sonra sosun içine yarım çay bardağı kaynayan köftelerin suyundan koyun. Az miktar tuz ve karabiber ekleyip, 1 dakika kadar pişirin.

  Sade bulgur köftesi nasıl yapılır?

  Öncelikle bulguru yoğurma kabına alalım. Üzerine 2 çorba kasesi kaynamış su koyalım ve ağzını kapatıp bulguru şişmeye bırakalım. Bu arada pişireceğimiz tencereye su ve tuz atıp kaynamaya bırakalım. Şişen bulgurun üzerine un ve tuzu da ilave edip su yardımıyla yoğuralım.

  Bulgurlu yoğurtlu köfte nasıl yapılır?

  İnce bulguru derince bir kaba alın ve üstüne sıcak su gezdirdikten sonra, kabın üstünü kapatıp 5 dakika kadar kabarmaya bırakın. Ayrı bir kaba irmiği alın, üstüne yumurta kırın ve soğanı rendeleyin. Salça, tuz, karabiber, kimyon ve unu da ekleyip güzelce karıştırın. Şişen bulguru da ekledikten sonra güzelce yoğurun.