Plazaların Arasında Bir Vaha

Kurumsal hayat karmaşasının göbeğinde, Maslak’ın ortasında toplantılardan başını kaldırıp, birazcık huzur bulmak ve anın tadını çıkarmak istersen; Giz 2000 plazanın içinde yer alan ve eskiden bahçe mobilyaları satan Mudo’ya uğramanı öneririm. Ne alaka şimdi huzur bulmak için Mudo’da alışveriş mi yapacağız dersen; istersen onu da yapabilirsin tabi ki ama benim burayı tavsiye etmemdeki sebep, hemen girişinde kendine yer bulan Petra Roasting Co., Melez Tea Lab, Minoa ve Ribbon Flowers…

3.dalga kahve konusunda Türkiye’deki ilklerden ve yemeklerine de bayıldığım, Petra Roasting Co., ön ve arka tarafta yer alan 2 adet bahçesi ile Maslak’ın ortasında farklı bir atmosfere sahip. Özellikle sabah kahvaltısı için Breakfast Buritto favorim! Öğle yemeğinde schnitzel ya da diner burger’i deneyebilirsin. Ayrıca benim gibi kahve severler için evde lezzetli kahveler yapmaya yardımcı olan ve hiçbir yerde bulunmayan bir sürü aksesuar da satışta.

Petra Roasting Co.

Melez Tea Lab, bizim gibi günde 5 bardak çay içen bir millet için çaya bambaşka bir bakış açısı getirmiş. Ürettikleri çaylar çeşitli antioksidanlar, vitaminler ve mineraller içeriyor. Wake Up sayesinde sabahın erken saatlerindeki toplantında kendini çok daha zinde hissedebilir veya stresli bir günün sonunda Happy ile yenilenebilirsin. Geçtiğimiz gün görücüye çıkan Melez Universe koleksiyonu ise İstanbul’dan esinlenerek, tüm dünyadan pek çok farklı kültürün eşsiz renklerini kucaklıyor. Koleksiyonda yer alan Tahiti ve Topkapı favorilerim. Bu arada sevindirici bir haber, Melez Tea bu yaz Reşitpaşa ve Maslak ekseninden çıkıp Four Seasons Bosphorus’un lobisinde pop-up bir yer açıyor. Boğaz hattını mesken edinenlere duyurulur!

Melez Tea

Gelelim seni bambaşka diyarlara sürükleyecek ve yüzünde bir tebessüme sebep olacak Minoa’ya. Akaretler’deki mağazaya yolun düşmediyse bile muhtemelen instagramdan konuya hakimsindir. 😉 Birbirinden güzel kitapların arasında kaybolabileceğin Minoa, Maslak’taki Mudo’nun içinde ufak bir köşe kapmış ve seçkisinde ağırlıklı olarak büyük referans kitaplara yer vermiş. Yogadan sanata, otomobilden gezi kitaplarına farklı alanlarda birçok kitap seni bekliyor. Özellikle hediye almakta zorlananlar için bence harika birer alternatif.

Minoa

Son olarak ofiste birine geldiğinde görenlerin kıskançlıktan çatladığı çiçeklerde imzası olan Ribbon Flowers da Maslak Mudo’da. Keşke biz de İngilizler gibi iş çıkışı demetimizi kolumuzun altına alıp evimize gitsek ama maalesef özel günler dışında pek böyle bir alışkanlığımız yok. Satın almasan bile çiçekleri koklamak ve bakmak bile ruh halini hemen değiştiriyor, orası kesin.