Keşkek Nasıl Pişirilir?

Bu sebeple evde keşkek nasıl yapılır onu anlatalım: İlk olarak, nohut ve buğdayı bir gece suda bekletin. Düdüklü tencerenin en altına etleri yerleştirin. Üzerine nohut ve buğdayı ekleyin. 1 çorba kaşığı tuz ilave edin. Malzemelerin üzerini 2-3 parmak geçecek kadar su dökün. Düdüklü tencerede kısık ateşte 2 saat boyunca pişirin.

Etli keşkek yemeği nasıl yapılır?

Etli keşkeğin yapılışı:

Nohut ve buğdayları süzüp büyük ve genişi bir tencerede et ve et suyuyla birleştirin. Tuz, karabiber ve tereyağını da ilave edip, buğdaylar lapa gibi olana kadar (75 dakika civarı) pişirin. Buğdaylar pişince keşkeği tahta karışıkla ezerek karıştırın ve iyice kıvam almasını sağlayın.

Ev yapımı keşkek nasıl yapılır?

Keşkek Nasıl Yapılır?

 1. Nohut ile buğdayı 2.5 su bardağı su ile bir gece önceden ıslatın ve eti haşlayın.
 2. Nohut ile buğdayın suyunu süzüp ete ilave edin.
 3. Tereyağının yarısına su, karabiber ve tuzu ekleyip buğday lapa oluncaya kadar yaklaşık 75 dakika pişirin.
 4. Etin kemiklerini ayırıp yemeğin üzerine ilave edin.

Normal tencerede keşkek nasıl yapılır?

Keşkek (Tencerede) Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Buğdayı kaynayan suyla 3-4 defa yıkayıp süzelim.
 2. Daha sonra kaynayan suyla üzerini 4 parmak geçecek şekilde ıslatıp tercihen kapaklı bir kapta en az 6 saat kabarmaya bırakalım.
 3. Buğdayımız kabarınca tavuk etlerini kaynatıp sıcak suyunu buğdayın içine ekleyerek ocağa alalım.

Sade keşkek nasıl yapılır?

Öncelikle buğdaylarımızı bir gece önceden suda ıslatalım. ( ben bazen 2 saat kaynar su da ıslatıp yapıyorum. ) Buğdaylarımızı güzelce yıkayalım ve düdüklü tencereye alalım. 10 su bardağı kaynar su ve 1 tatlı kaşığı tuzumuzu da ekleyip, kapağını kapatalım. 1 saat pişirelim. Dikkat edin kısık ateşte.

Etli keşkek nasıl yapılır Arda’nın Mutfağı?

Buğdayı geniş bir tencereye alın, birer kepçe tavuk suyu ekleyerek tahta kaşık yardımıyla döverek iyice dağılana kadar pişirin, tereyağı, tuz ve beyaz biber ekleyip iyice karıştırın. Keşkek kıvam alınca servis tabağınıza alın. Tavukları izli tavada pişirip keşkeğin üzerine koyup servis edin.

Düdüklü tencerede keşkek nasıl yapılır?

Düdüklüde Keşkek Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Bir gece önceden suya koyduğumuz buğdayımızı, etimizi, bir kaşık tereyağını aynı anda tencereye koyup, hiç kavurmadan üzerini 3-4 parmak geçinceye kadar su koyuyoruz.
 2. Yaklaşık 1 saat düdüklüde pişiriyoruz.
 3. İster blender ile ezin, ister ezmeden servis edin.

Ege usulü keşkek nasıl yapılır?

Ege Usulü Etli Keşkek Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Önce etleri 1 lt kadar suda pişirin.
 2. Özlenmesi gerektiği için bu kadar kaynatılıyor.
 3. İyice özlenince ocağı söndürün ve servis tabağına alın.
 4. Üzerine tereyağını kızdırıp toz kırmızı biber koyup karıştırın ve keşkeğin üzerine gezdirin.

Antalya Usulü keşkek nasıl yapılır?

Buğdaylarımızı güzelcene süzüp dibine etleri sıraladığımız düdüklü tenceremizi koyuyoruz. Üzerini dört parmak geçecek şekilde kaynar su ekliyoruz. Düdüklü tencerenin ağzını kapatıyoruz orta ocakta yüksek buhar çıkmaya başlayıncaya kadar tutuyoruz sonra düdüğü indirip kısık ateşte 1 saat pişiriyoruz.

Tokat yöresine ait keşkek nasıl yapılır?

Gelelim keşkeğin yapılışına: Eti bir gün önceden çemenle yoğurup güzelce marine edelim ve buz dolabında bekletelim. Ertesi gün çemenle marine edilmiş etleri pişireceğimiz tencerenin dibine yerleştirelim. Yine bir gün önceden ıslatılmış olan nohut ve buğdayı etlerin üzerine ilave edelim.

Buğday ıslatmadan keşkek nasıl yapılır?

Şöyle; 1 su baradağı buğdayı 4 su bardağı soğuk su ile tencereye kor ve kapağı kaptırım. Tencere kaynayınca ocağı sola doğru iyice kısar ve tencereyi 45 dakika kendi haline bırakırım. Süre bitiminde ocağı söndürür ve en az 1 saat bekletirim ve dilediğim gibi buğdayı kullanırım.

Hatay usulü keşkek nasıl yapılır?

KEŞKEK TARİFİ YAPILIŞI

Düdüklü tencereye yıkanmış nohut, yarma ve didilmiş tavuğu ekleyin. Yemeklik doğradığınız soğanı ve baharatları ekleyin. Tüm malzemeleri tencereye aldıktan sonra 6-7 su bardağı kaynamış tavuk suyunu ekleyin. Düdüklü tencereye ötmeye başladığında kısık ateşte bir saat daha pişirin.

Sinop keşkek nasıl yapılır?

Akşamdan ıslattığımız mısır ve fasulyeleri tenceremize koyup suyunu ekleyip yumuşayıncaya kadar kaynatıyoruz. (Ara sıra üzerine su eklemeniz gerekebilir, suyunu çabuk çekiyor. ) Mısırlar ve fasulyeler yumuşadığında ayrı bir tavada yağ, soğan ve salçayı kavuruyoruz ve kaynamakta olan keşkeğin içine karıştırıyoruz.

Sütlü keşkek nasıl yapılır?

Tenceredeki buğdayın üzerine didiklenmiş tavuk etleri, üstüne çıkana kadar tavuk suyu ile süt karışımı konulur. (Tavuk suyu yoksa su konulur. ) Orta ateşte bulgurlar tamamen pişip, suyu neredeyse çekilene kadar ara sıra karıştırarak pişirilir. Blender ile birkaç defa çekerek keşkek ezilir.

Evde Etsiz keşkek nasıl yapılır?

Suda bekletilen buğday bulanık suyu giderilene kadar yıkanır. Üzerini 2 parmak geçecek kadar kaynatılmış su konularak pişmeye bırakılır. Suyu çekip dağılacak şekilde piştiğinde tuz ve süt dökülerek kaşık yardımıyla ezilir tepsiye alınır kenarda tereyağ iyice eritilerek kırmızı biber yakılır ve üzerine gezdirilir.

Karadeniz Bölgesi keşkek nasıl yapılır?

Keşkek (Karadeniz Usulü) Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Aşurelik buğdayı akşamdan geniş bir kabın içine koyun.
 2. Ertesi gün tavuğu keşkek yapacağınız tencereye alın.
 3. Tavuklar haşlanınca kabaca didikleyin ve bir kenara alın.
 4. Şişmiş buğdayları iyice yıkayın.