cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Wanda İstanbul – Atiye’nin En Farklı Konsepti

wanda istanbul

21 Şubat 2016 • DÜNYA MUTFAĞI, DÜNYADAN, GECE KULUBU / BAR, MEKAN / GEZİ, MEKANLAR • Views: 1895

Bir mekana sempati duyuyor olmanın pek çok farklı sebepleri olabilir. Yemekleri iyidir, personeli güler yüzlüdür, dekorasyonu hoşunuza gider, sunumları görsel açıdan sizi doyurur, işletmecisi sempatiktir, fiyatları makuldür, müzikleri güzeldir vb…

Ocak ayında Atiye Sokak‘ta eski Blush‘ın yerine açılan Wanda İstanbul bana göre bu saydıklarımın tamamını karşılıyor. Mekan kapıdan girdiğiniz andan itibaren bir farklı duruyor. Yemekler çok üst düzey. Menü, giriş, gelişme ve sonuç şeklinde karmaşıklıktan uzak ve sade. Dekorasyon dikkat çekici… 22:30’dan sonra Wanda İstanbul şık bir restoran kimliğini kenarda bırakarak bir gece kulübüne dönüşüyor. Wanda İstanbul hakkında heyecanla anlatacağım çok fazla şey var…

Dekorasyon

Mekanın tasarımı Berlin’in en iyi konsept mekanı seçilen Factory Girl Berlin‘in sahibi Didem Sözen‘den. Bu tasarımı mutlaka yaşamanız gerek, tabaklar, masa düzeni, servis, çatal ve bıçağın sunumu dahi çok etkileyici. Bir de Gabriel’in tabakları var ki az sonra bahsedeceğim. İşletmede ise Alaçatı Alarga ile ses getiren Erhan Sevenin enerjisi… Mekan şık, çok salaş gitmemenizi öneririm. Yemek servisi 22.30’da bitiyor ancak 01.00’e kadar da bar menüsü ile atıştırabiliyorsunuz. .

Yemekler

Mutfaktaki dostum Gabriel Sponza‘nın yarattığı harika yemekleri anlatayım biraz da. Bu mutfakta lezzet kadar görsel de ön planda. Önünüze gelecek tabaklar bir tablo güzelliğinde olacağı için cep telefonlarınızı ve fotoğraf makinelerinizi hazır etmenizi öneririm.

wanda istanbul

Avokado Beniz Börülce Salata :  

Bu salata için Gabriel Şef oldukça uğraşmış. Cherry domates, elma ve çilekleri şampanya ile marine etmiş. Buz badem, nane yapraklarını da ilave edip, avokado üzerine çektirilmiş çilek sosu gezdirmiş. Çilekler de püre yapılıp marmelat haline getirmiş. Yerken aldığınız hissiyatı tanımlamaya çalışayım. Damakta çok dengeli ve bitimleri uzun tatlar yakalanmış. Çilek, elma, domates, börülce ve avokado…

Ağzınıza ne atarsanız atın hiç biri baskın çıkmıyor ama hepsinden daha çok olsun istiyorsunuz. Yani tabaktaki her birşeyin tadını tam olarak ayrı bir şekilde alıyorsunuz ancak yoğun bir tat yerine  hafif bir dokunuş şeklinde geliyor bu damağınıza. Damakta bitimi de uzun sürdüğü için daha yoğun lezzetler almak adına bu tabak daha çok kabartıyor iştahınızı. 

wanda istanbul wanda istanbul

Tereyağında Ahtapot :

Başından iddialı gireyim. Şu ana kadar yediğim en iyi aromalı ve tam benim istediğim sertlikte (öyle lokum gibi falan değil, dişe geliyor) bir ahtapot bu. Gabriel Şef ahtapotu önce otlar ile 4 saat kadar haşlanıyor. Sonra vakum paketinde fesleğen ve zeytinyağı ile marine ediyor. Kızgın tereyağı ile tavada soteleniyor. Üzerinde bazı noktalarda ağızda patlama yapması için kaya tuzu var. Pancar turşusu, fesleğen sos ve yer elması cipsi de tabağı süslüyor. Çiğnerken damakta bıraktığı aromalar o kadar güzel ki; bir türlü yutmak istemiyorum. 

Chef Risotto : Istakozlu, Deniz Taraklı, Karides soslu, Rakılı Risotto…

Bu risotto ancak şef oradayken yiyebileceğiniz bir risotto. Menüde içeriği yazmıyor çünkü şef o an nasıl yapmak istiyorsa öyle hazırlıyor risottoyu. Bana gelen ise hiç alışık olmadığım bir deneyim. Muhtemelen size gelen de öyle olacak. Istakoz, deniz tarakları, karidesin kabuklularından yapılan sos ile aromalandırılıyor. Hiç yağ konulmadan kavruluyor. Üzerine rakı ve balık suyu eklenerek pişiriliyor. Ardından süzdürüp çektiriyor. Evet yanlış duymadığınız Rakı ekleniyor 🙂 Yerken bu ne tadı ya diyeceğiniz şey anason…

wanda istanbul wanda istanbulOtlu Tava Bonfile :

Bir çeşit Dexter tabağı. Sıradan bir bonfile değil. İsme dikkat. Otlu Tava Bonfile… Sebzeler pekmez ve balzamik ile marine edilip vakumlı poşetlerde saklanıyor. Sonra bonfile ızgarada orta az pişiyor. Ortaya çıkan şey, yemeye kıyamayacağınız ancak yediğinizde garip garip sesler çıkaracağınız bir tabak.

Dana Kaburga Eti : 

Kaburga önce kemikli şekilde fırınlanıyor. Sonra kemiklerinden ayrılıp rulo haline getiriliyor. Altına ise pancarlı patates püresi yatağında servis ediliyor. Bir porsiyonda iki adet var. Oldukça doyurucu ve görsel olarak zengin bir tabak. Yediğiniz şey kaburga ama kemikten sıyrıldığı için liğme liğme edilmiş löp kaburga etini yiyorsunuz. 

 • wanda istanbul
  otlu tava bonfile
 • wanda istanbul
  avokado ve deniz börülceli salata
 • wanda istanbul
  chef risotto
 • wanda istanbul
  otlu tava bonfile
 • wanda istanbul
  tereyağında ahtapot
 • wanda istanbul
  dana kaburga eti
 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  wanda istanbul

Tatlılar menüde yazmıyor. Onun yerine servis elemanımıza danışın diyor. Yani gittiğiniz gün sizi neyin beklediğini bilemiyorsunuz. Bana gelen; fırınlanmış çikolata, dark chocolate crumble, tahin köpüğü ve yıldız anasonlu kabak tatlısıydı. Bu kadar yemeğin üzerine gidebilecek en keyifli tatlı. Zaten kabak ve tahin konusunda zaaflarım var, Gabriel Şef tam da o noktadan vurdu beni. 

Özet :

 • Mekan dekorasyon açısından çok farklı. Her noktasından kalite akıyor. Hemen her restoran alışık olduğumuz tabağın içine ya da yanına konumlandırılmış yerken üzerimize örteceğimiz peçeteler burada farklı. Servisler ipeksi bir kumaşa sarılı bir şekilde kurdela ile geliyor. Çok ince düşünülmüş detaylar…
 • Yüksek tavanlı bar kısmı harikulade. Gittiğinizde bar kısmında oturup mutlaka bir içki içerek Wanda İstanbul’u yaşamaya başlayın.
 • Menünün giriş, gelişme, sonuç şeklinde sunulması çok net, anlaşılır, temiz ve farklı.
 • Yemek servisi 22:30’da bitiyor ama gece 01:00’e kadar bar menüsü devam ediyor. Atıştırma konusunda saat 01:00’e kadar destek veriyor olması güzel.
 • Çok iyi DJ’ler Wanda İstanbul’da sahne alıyor. Gitmeden önce yemek sonrası sizi neyin beklediğini bilmek için o gece kimin çıktığını sorunuz lütfen.
 • Mekan oldukça şık. O sebeple beyler mutlaka gömlek, hanımlar ise bir stiletto ya da topuklu ayakkabıyı ihmal etmesinler.

Adres : Harbiye Mah. Atiye Sk., Nişantaşı / Şişli

Tel : 0212 343 24 35

 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  wanda istanbul
 • wanda istanbul
  tereyağında ahtapot

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir