cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Teşvikiye Rehberi : Nereye Gidilir? Ne Yenir? Ne içilir?

400 derece pizza

26 Şubat 2015 • GEZİ / REHBER, MEKAN / GEZİ • Views: 4333

2014 yılının en iyi çıkış yapan bölgesi neresi diye sorsanız, cevabım nettir. Karaköy ve Teşvikiye yani Topağacı. Karaköy zaten ayrı bir dünya, onu ayrıca geziyor, değerlendiriyor ve yazıyoruz. Teşvikiye dediğimizde söyleyeceğimiz şeyler farklı. Neden mi?

Burada çok ayrı bir ruh var. Mesela en hit dediğiniz bölgeleri düşünün. Asmalı, Galata, Karaköy, Bebek, Nişantaşı, Beyoğlu, Kadıköy vs… Bu saydığımız tüm mekanlar için  “Asmalı çok bozuldu” ya da “Karaköy çok bozuldu, daha da bozulmaz herhalde dedik, bozuldu bozuldu bozuldu, öyle bozuldu ki önünü  alamadık” gibi yorumlar duyarsınız. Çünkü bu popüler semtlerin hepsi, İstanbul’un her yerinden ama her yerinden müşteri çeken semtler.

Teşvikiye’nin Farkı

Burada yabancı yok. Tek yabancı olanlar, birbirini henüz tanımayanlardan ibaret!

Gelelim Teşvikiye‘nin farkına; buranın müşterileri sadece mahalleli. En azından şimdilik, ulaşım anlamında da diğer semtler kadar merkez olmadığı için uzaklardan kimseyi çekmiyor burası. O sebeple hangi mekana gidersek gidelim, gördüğümüz insanlar çoğu aynı. Komşularımız ve arkadaşlarımız.  Tüm mekanların sahipleri, işletmecileri dostumuz. Her mekana girişte bir sürü arkadaşınızı görmeniz öylesine sıradan ki.

Yani burası; kasaba havasının, mahalle havasının biraz daha modern hali. Çok göz önünde olmak istemeyen insanların Atiye‘den Mim Kemal‘den geri çekilip konuşlandığı yerler. Bu mekanlardaki insanları çoğu, bir alt sokakta, iki üst sokakta ya da en fazla 10 dk yürüme mesafesinde oturuyor.

Özetle bir insan havuzu düşünün, buradaki 5-6 mekanda dolanıp duruyor. Aralarında yabancı yok. Burada yabancı olanlar, birbirini henüz tanımayanlardan ibaret!

Teşvikiye’de, Topağacı’nda Nişantaşı’nda Nereye Gidilir, Ne Yenir, Ne İçilir?

Yenisi ile, eskisi ile buyusun size tam 12 adet mekan.

Mahallemizin Kahvecisi : M.O.C

moc istanbul

 

Açıldığından bu yana kaç kez paylaştım kaç kez yazdım bilemiyorum. 3rd Wave  kahvecilerin öncülerinden. Koyu kavrulmuş sert kahve sevenler için Avustralya’dan buralara gelen Sam Çeviköz’ün reçetesi. Burası öyle büyüledi ki mahalleliyi, kahve içmeyecek dahi olsak gider olduk. İki öneri size, Avustralian Cappuccino, siyah ve beyaz çikolatalı Zebra Mocha, tarçınlı ve ballı Cafe Miel. MOC detaylı yazı için tıklayınız.

Adres : Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak, No 4, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2344465

Pare Baklava

pare baklava

Her gün ama her gün Gaziantep’ten geliyor burada satılan baklavalar. Öyle bildiğiniz markalaşmış yerlerden değil. Havuç diliminden, dilber dudağına, fıstıklı, cevizli baklavadan, fıstıklı dürüme ve hatta katmere kadar Antep’in tatlıları artık ayaklarınızın altında. Baklavayı bıçak ile keserken çıkarttığı sese inanamayacaksınız. Pare haftanın her günü açık. Yöresel Antep kahvaltısı da sunuyor. Teşvikiye’ye gelindiğinde mutlaka gidilmesi gereken yerlerden…

Adres : Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak, No 32, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2365920

 

Sunday Teşvikiye

sunday teşvikiye

 

Özellikle üst katı bir kütüphane gibi dekore edilmiş Sunday çaldığı caz müzik esintileri ile tam bir çalışma ortamı. Kahvelerinin çok lezzetli olduğunu söyleyemem ancak bol ışık alan, sessiz  ve nezih bir ortamda çalışmak istiyorsanız tercih etmelisiniz. 09:00-21:00 arasında Sunday’de çalışabilirsiniz. Sunday detaylı yazı için tıklayınız.

Adres : Nişantaşı Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No 44, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2316712

Arruha

arruha

Urfa’dan Teşvikiye’ye gelen lezzet. Pazar günleri kapalı olan Arruha, öğle servisi ile güne başlıyor. Lahmacunu lezzetli ve incecik. Onun dışında, soğan kebabı, söğürme, frenk kebabı ve kuşbaşılı pideleri için pek çok şeyi feda edebilirsiniz. Tatlılardan ise şıllık ve künefe kendinizi harika hissettirecektir. Arruha detaylı yazı için tıklayınız.

Adres : Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No 40/A, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2327771

Gravite Coffee

gravite coffee

 

Teşvikiye’nin en son açılan 3. dalgalarından. Tamamen kahve tonları ile dekore edilmiş Gravite Coffee aynı zamanda glutensiz atıştırmalıklar sunuyor. Kahvelerden Benim favorilerim olan Cortado, Flat White ve Latte’sini deneyebilirsiniz. Gravite Coffee detaylı inceleme için tıklayınız.

Adres : Teşvikiye Mahallesi, Prof. Dr. Müfide Küley Sokak, No 45, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2340236

400 Derece Pizza

400 derece pizza

Klasik pizzalardan sıkıldıysanız içeri girdiğiniz anda bir sarımsak kokusu hissedeceğiniz bir pizzacı olan 400 Derece’ye bir uğrayınız. Klasik pizzalarının yanı sıra kendilerine özgü çeşitleri hızlı servisi ve samimi ortamı yüzümü güldürüyor. Mekanın adı da, 400 derece fırında pişirdikleri pizzadan geliyor.

Adres : Nişantaşı Mahallesi, Avukat Süreyya Ağaoğlu Sokak, No 13, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 9881546 dahili:109

* fotoğraf : 400derece.com

Kozmonot

kozmonot nişantaşı

 

Teşvikiye’ni bir diğer Pub’ı. 30 fazla bira çeşidi ile herkese göre bir şeyler var. Mutfağı bir Pub için güçlü, ama güzel bir yemek yiyeyim derseniz kesmez. Genellikle kalabalıklığı ile ünlü olan Kozomonot glam, hard rock, heavy metal ağırlıklı playlisti ile biz 80 kuşağının keyif aldığı yerlerden. Kozmonot detaylı inceleme için tıklayınız.

Adres : Teşvikiye Mahallesi, Prof. Dr. Müfide Küley Sokak, No 1, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2347355

New Yorker Pizza

new yorker pizza

Hemen yanında 400 derece pizzanın bulunduğu, ben diyeyim 6 metre kare siz deyin 8 metrekarelik bir dükkanda yapılabilecek en efektif işi yapan mekan. 4-5 dakikada istediğiniz pizzayı çıkarabiliyorlar. Menüsündeki 4-5 farklı pizzayı 3-4 TL’ye dilim pizza şeklinde de sunduğu için, her zaman koca bir pizza almanıza gerek yok. Geçerken bir iki dilim alarak pizza arzunuzu yenebilirsiniz.

Adres : Teşvikiye Mahallesi, Av. Süreyya Ağaoğlu Sokak, No 7/D, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2249030

Mahalle

mahalle teşvikiye

Topağacı’nın en eskilerinden. Burada kahvaltı da yapabilirsiniz, tost ya da dürüm ile hızlı geçişler de yapabilirsiniz, et ve tavuğun yanı sıra, risotto ve makarna ile pek çok ana yemek çeşidi de bulabilirsiniz. Akşam üstü kahve içebilir ya da arzu ederseniz bir bira veya şarapla akşama renk katabilirsiniz. Yani demek o ki, burada her şey var. Hem de  bu her şey sessiz, sakin, dingin bir ortamda bir arada. Mahalle, karmaşadan uzaklaşmak isteyenlerin kaçış noktası.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Ihlamur Yolu Caddesi, No 34, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2414873

*fotoğraf : yemek.com

Grandma Bakery

Grandma nişantaşı

Kahvaltı için tam da böyle bir yere ihtiyacımız vardı işte. Süper iddialı menemeni, özel reçeteli kekleri, kruvasanları, salataları, kurabilyeleri ve reçelleri ile şeker tadında bir kahvaltı yapmak için tasarlanmış. Menüsü henüz çok zengin değil. Ama yediğiniz her şey iz bırakacak ve bir daha gelmenize sebep olacak. Grandma detaylı inceleme inceleme için tıklayınız.

Adres : Nişantaşı Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No 38, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2347420

Tost Bildiklerim

tost bildiklerim

 

Esprili bir yaklaşım ile “Daha önce yediklerimiz neydi?” dedirtecek tostlar hazırlamayı amaçlamış Tost mekanı. Ücret olarak iyi bir burgera ödediğiniz bedel ile farklı bir tost yiyebilirsiniz. 20’den fazla farklı tost seçeneği ile ayak üstü kahvaltınızı farklılaştırmak için uğrayabilirsiniz.

Adres : Nişantaşı Mahallesi, Prof. Orhan Ersek Sokak, No 11/A, Şişli, İstanbul

Tel : 0212 2969046

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 Responses to Teşvikiye Rehberi : Nereye Gidilir? Ne Yenir? Ne içilir?

 1. Rauf Kenan Kurt dedi ki:

  Gayet güzel bir derleme olmuş hocam

 2. Ebru dedi ki:

  Selam,
  Own Coffee Company kapanacak diye duydum. Kebapçı garsonu gibi çalışanlarla Nişantaşı’nda kahve satılamaz tabi.
  Ayrıca, Topağacı’ndaki Pare baklava barı dener ve yazar mısınız?
  Teşekkürler

  • cem dedi ki:

   Own bana da tutunamadı gibi geliyor. Pare baklavayı duymutum evet Hatırlamış oldum. Hemen bir iki gün içinde bakacağım. Çok teşekkür ederim sevgili Ebru…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir