cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Sizi Ünlü Biri Gibi Hissettiren Apple Müşteri Deneyimi

22 Mayıs 2016 • YAŞAM, YAŞAM • Views: 1138

Steve Jobs‘u en az sizin kadar tanırım. Kitaplarını okuduk, belgesellerini seyrettik, sunumlarını izledik. Ürünlerini kullandık. Çözümlerini sevdik. Dünyayı değiştirmesine tanık olduk. Görünen o ki; yarattığı firma sadece ürünleri ile değil, servis hizmeti ile de üründe hissettiğiniz o bütünleşik hazzı size yaşatmaya devam ediyor.

MacBook Air kullanıyorum. Hayatımdaki tek Apple bu. 20 ay kadar önce almıştım. Aldıktan bir süre sonra ekranın sağ tarafında sadece beyaz arka plan olduğunda fark edilebilen minicik birkaç nokta olduğunu gördüm. Önemsizdi aslında. Kullanırken hiçbir şeyi etkilemiyordu. Belki benim yerime başkası olsa görmeyecekti bile o minik noktaları. Garanti süresi bitmeden önce servise bir götüreyim istedim ve maceram başladı.

Hafta içi bir sabah 09:50’de Zorlu AVM Apple Store mağazasının önündeyim. 09:50 ‘de kapıda güler yüzlü bir hanımefendi işlem almaya başladı. Önümdeki 3 kişinin ardından sıra bana geldi. Kocaman bir gülümseme ile bir hanımefendi “Merhaba, nasılsınız?” dedi. Normalde bunu ben söylerim. (Nedenini merak ediyorsanız yazının sonunda yönlendireceğim). Şaşkınım. Sonra aynı gülümseme ile işleme devam etti. İstediği bilgiler sadece

Telefon numaram,

adım, soyadım,

ve e-mailim

Bilgilerimi verdikten sonra beni cep telefonuma gelecek sms ile çağıracaklarını iletti. Beni çağıracakları sms’in ise 11:00-11:15 arasında gönderileceğini ekledi. Her şey planlı ve sistematik. Tıkır tıkır işleyen bir otomasyon sistemi kurulmuş. Bu sistem içerisinde 3 farklı sms aldım.

  1. 09:56’da kayıt işlemi tamamlandığında “Sıranız yaklaştığında size hatırlatacağız” diye bir sms aldım.
  2. 10:51’de gelen ikinci sms ile sıramın yaklaştığını ve Apple Store’a doğru yaklaşmamı iletti.
  3. Sıramın geldiği ve yardım etmeye hazır olduklarını ilettikleri sms ise 11:02’de geldi. Tam da en başta güler yüzlü hanımefendinin söylediği saat aralığında.

Söylenilen yere gittim. Güler yüzlü bir beyefendi geldi bu kez. Önce elimi sıktı, ismini söyledi. Sorunumun ne olduğunu sordu. Ürünümü gösterdim. Ekran kısmının değiştirilmesi gerektiğini söylemesi 2 saniye bile sürmedi. Ben aslında nezaketen çok da önemli olmadığını ama yine de getirip göstermek istediğimi söylediğimde “O beyaz noktalar bizim için çok önemli” diye de ekledi. Ardından iki dakikalığına kayboldu ve birkaç kağıt ile geri geldi. İmzalarımızı attık. İşlemin normalde 3-5 gün sürebileceğini söyledi. Servis sırasındaki ürünleri düşündüğünde 2 gün içinde teslim edilebileceğini umduğunu ancak bunun bir söz gibi kabul edilmemesini hatırlattı kibarca. Yine elimi sıktı ve ayrıldım.

Saat 11:15’te teslim ettiğim ürün için aynı gün 18:15’te aşağıdaki şirin maili aldım.


Apple ürününüzü onarım için Apple Store Zorlu Center noktasına getirdiğiniz için teşekkürler.

Ürününüz hazır, Pazartesi, Mayıs 23, 2016 tarihinden önce istediğiniz zaman teslim alabilirsiniz. O tarihe kadar gelemeyecekseniz lütfen alternatif bir teslim alma planı belirlemek için

0212 708 3700 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin.

Sizi görmek için sabırsızlanıyoruz (fotoğraflı kimliğinizi getirmeyi unutmayın).
Teşekkür ederiz,


Başından sonuna kadar kusursuz bir deneyim.

Ardından gittiğimde akşam saatleri olduğu için servis bölümünün daha kalabalık olmasına ve muhtemelen personellerin de yorgun olmalarına rağmen yine aynı güler yüz ile karşılandım. 1.400 TL’lik ekran değişimi için hiçbir ücret ödemedim ve yine elimi sıkarak veda ettiler.

Perakende sektörünün kanayan yarasıdır güler yüzlü ve işini seven personeller yaratmak, eğitmek, yetiştirmek ve istihdam etmek. Çalışanların sosyal hakları, maaşları nedir bilmiyorum ama hepsi mutlular. Mutlu gözüküyorlar. Dolayısıyla mutlu insanlar o enerjiyi karşılarındakine de veriyor ve işlerini severek yapıyorlar.

Sizi Ünlü Biri Gibi Hissettiren Deneyim

Çok net söyleyebilirim ki, ürünü teslim edişimden servis aldığım her anda kendimi ünlü birisi gibi hissetmemi sağladılar. Sürekli ismim ile hitap ettiler ve gülümsemeyi ihmal etmediler. Herkese böyle davrandıklarını görmesem bana özel diye yorumlayacağım. Hani eskiden bir reklam vardı.

1993 senesinde başka bir arzunuz?” mottosuyla çıkan Garanti Bankası’nın bir reklamını hatırladım. Hani müşteri taksiye biner. Takside günlük gazeteler hazırdır. Yol için taksi şoförü üç alternatif sunar. Uçağını kaçırma endişesinde olan müşterisi için hava alanını arar ve uçakta rötar olduğunu öğrenir. Hangi tür müzikten hoşlandığını sorar ve müşterisinin istediği müzik türünü açıp kulaklığı uzatır ve ardından “başka bir arzunuz?” diye sorar. Müşteri ise hazırlanamayacağından emin olduğu için sırıtarak “bi kahve lütfen” der ve az sonra kahvesi gelir…

Apple’da kahve içip içmeyeceğimi sormadılar ama ben tıpkı bu reklam filminde gibi hissettim kendimi.

Sadece ürün değil, müşteri deneyimi de tasarlamak önemlidir. Apple bu güzel deneyimi standart hale getirdiği için düğmemi ilikleyip alkışlıyorum. Yürekten… Yıllardır CRM ve Müşteri İlişkilerinin içindeyim. Çalıştığım kurumlarda en iyi müşteri desteğini vermek için pek çok çözüm aradım. Bir kısmını buldum ve uyguladım. Kendimi geliştirmek için eğitimler aldım, okudum, araştırdım. Neler yapılması gerektiğini ve bunları uygulamanın zorluğunu çok iyi bildiğim için Apple ürünümü servise götürdüğümde yaşadıklarım, önümü ilikleyip alkışlamama sebep oldu…

Yazının başlarında söylediğim o gülümseme ve “nasılsınız?” ile insana dokunma kısmını okumak ve hayatınıza bir şeyler katmak için tıklayın.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir