cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Şehrin En İyi Burger Dükkanları

en iyi burger

29 Temmuz 2014 • MEKAN / GEZİ, STEAKHOUSE / BURGER • Views: 3320

Et konusunda iyi olduğumu biliyorum artık. Bu konuda çok çalıştım. Hatta tüm bildiklerimi harmanladığım güzel de bir yazı ile sizi bilgilendirmeye çalıştım. İyi bir et yapmak istiyorsanız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi ise aylardır gezdiğim, zaman zaman aynı performansı alamasam da çizgisini bildiğim burger dükkanları hakkında size biraz bilgi vereyim istedim. Hala iyi bir burger yemediyseniz yolunuzu buralara düşürmenizi tavsiye ederim.

Biber Burger Beşiktaş

Mekan Beşiktaş Bahçeşehir Üniversite’sinin karşısında. Ana cadde konumu ile iyi bir lokasyonda. İçerisi biraz az ışık aldığı için pek iyi bir fotoğraf çekemediğimi itiraf etmeliyim. Ben 13 burger bulunan menüden 180gr dana eti, 3 kat cheddar ‘lı, yazsız kavurmalı, karamelize soğanlı jetlagburger ‘i seçtim. 

Zıtlıkların olduğu bir yer aslında burası. İyi burger, salaş mekan. Bir işletme için son derece pahalı olan Heinz Jalapeno sosuna kayıyor gözüm. “Vay be” diyorum.. Bir de patates kızartması ve sunuma bakıyorum? “Bu da ne?” diyorum… Böylesine üzerinde çalışılmış bir burgerın yanında olmaması gereken bir patates kızartması tam bir hayal kırıklığı… 1 milyoncudan alınmış plastik sepetlerin içinde sunuluyor olması da yine yakışıksız bulduğum sunumlardan. “Biz burgercıyız, sunumla ya da patates ile uğraşmıyoruz” denilebilir. Anlarım da. Ama iyi bir burger’ın yanında iyi bir patates kızartması beklentim yok olmaz. Burger önünüze direkt kağıdın üzerinde servis ediliyor. Yani bir hayli salaş aslında. Biber Burger, burger ile birlikte gelen vasat patateslerini saymazsak, çok başarılı bir burger dükkanı olduğunu söyleyebiliriz. 

biber burger

 

Burgerlab Karaköy

Her geçen gün daha da gelişen Karaköy’ün henüz bir yaşındaki ilk burgercılarından. Eski Dükkan Burger’in yaratıcılarının elinden çıkma. Sloganı “Premium meat” olan, ete dair her sorunuza yanıt alabileceğiniz, et konusunda son derece iddialı bir mekan Burgerlab. Esasında burası bir burger laboratuvarı. İsmi de o sebeple Burger Lab. Menüsündeki Lab Burger’ı deneyebilirsiniz. Burgerın yanında patates kızartması ücretsiz olarak geliyor. Markanın sahibi Bülent Mermer, et konusunda olduğu kadar patates konusunda bile çok hassas. Ayrıca antrikot ve bonfile de Burger Lab’ın başarılı etlerinin göstergesi. Burgerın dışında keçi peynirli körpe ıspanak salatası da en çok tercih edilen ürünler arasında. Burger Lab’ın Akmerkez ve Ataşehir olmak üzere iki şubesi daha bulunuyor. Her şubede aynı lezzet standart hale geldiği için size en yakın olanı tercih edebilirsiniz.

01.burgerlab

Baltazar Burger

Karaköy’ün en keyifli sokağında iki genç girişimcinin eseri olarak karşımıza çıkıyor Baltazar Burger. Farklı ve ilgi çekici dekorasyonu ile hafta içi bile yer bulmanın çok zor olduğu Baltazar, et konusunda bir uzman. Az pişmiş, kalın ve ve sulu eti ile çok lezzetli bir burger sunacağını vaat ediyorlar size. 240 gr‘lık et ile az pişmiş, sulu bir burger yiyebilirsiniz Baltazar’da. Ben genellikle 240 gr‘lık et söyleyip ekmekleri yememeye gayret ediyorum. Dry Aged etleri ile yapay tatlardan uzak gerçek et lezzetini deneyimleyebilirsiniz. Burgerın yanında patates kızartmasını standart olarak sunuyor Baltazar. Müdavimleri arasında çok sayıda tiyatrocu ve oyuncu da bulunan Baltazar’ın Göztepe’de ikinci şubesi de bulunuyor.

02Baltazar

Virginia Angus

İyi bir ete servet ödemeyin” düşüncesi ile 2011 yılı haziran ayında ilk şubesini Eminönü’nde açan Virginia Angus, kendi çiftliğinde yetiştirdiği angusların lezzeti ile çok kısa bir sürede çok popüler olmayı başardı. Lezzetli burgerların dışında, dry aged etleri de bulabileceğiniz Virginia Angus’un menüsündeki “Şef’e Teslim”seçeneği ile tüm ızgara ve şarküteri çeşitlerinden oluşan 450 gr’lık bir et mecerasını deneyebilirsiniz. Burger ya da Şef’e Teslim, fark etmez. Patates kızartmanız hemen geliyor masanıza. Virginia Angus’un Eminönü ve Nişantaşı olmak üzere toplam iki şubesi bulunuyor. Servisin zaman zaman aksadığını gördüğüm Virginia Angus, etinin kalitesini aynen koruyan et dükkanlarından.

03.Virginia

Burger Joint

Abartı olmayan, gerçekten sade bir burger yiyeyim diyorsanız Burger Joint’e buyurunuz. Belirli standart malzemelerin dışında her türlü ekstradan ve sostan arındırılmış salt bir burger tadı sunuyor size Burger Joint. İçinde kaybolmayacağınız küçük bir menüsü ve sadece 6 adet burgerı var. Fiyatları rakiplerine göre biraz daha uygun. Vedat Milor’un da ziyaret edip tam not verdiği ve hatta bir tavsiyesi ile de oluşturdukları Mexicana’yı tercih edebilirsiniz menüden. Baharatlı patatesleri de sıklıkla tercih ediliyor. Bebek ve Beşiktaş olmak üzere iki şubesi bulunuyor. Patates kızartmasını ayrıca ücretlendiriyorlar.

 04burgerjoint

J. Burger (Jumbo Burger)

Jumbo Burger kendini gurme burgercı olarak tanımlamıyor. Çünkü onun en büyük silahı lezzetli sosları. 1976 yılından bu yana sosları ile bir hamburgerden daha fazlasını sunuyor müşterilerine. Patates kızartması konusunda da iddialı olduğu biliniyor J. Burger’ın. 40 yıla yakın süredir aynı lezzeti değiştirmeden sunuyor olması sadık müşterilerinin oluşmasına imkan veriyor. Özel soslarla zenginleştirilmiş kaliteli bir etle kombine edilmiş burgeri deneyimleyenler bu lezzetten bir daha vazgeçemiyor. Menüsüneki en favori seçenek ise haliyle Jumboburger. Göztepe’de yer alan J. Burger’in başka bir şubesi bulunmuyor.

05jburger

Burger @

Klasik burgerların yanı sıra tavuk burger ve vegi burger de olmak üzere menüsündeki 20’ye yakın burger seçeneği ile herkesin istediği burgerı bulabileceği bir mekan Burger@. Burgerlar medium, large, tek ve menü olarak fiyatlandırılıyor. Texas Burger acısı ve kocaman eti ile benim en çok hoşuma giden burger. Ekmeklerini de kendisi üreten Burger@ şube sayısı oldukça fazla. Böylesine hızlı büyüyerek aynı kaliteyi her noktada koruması çok kolay olmayacaktır. Geniş ağı sayesinde paket servis ile de bu lezzetleri kapınıza kadar getirebiliyor. Denemediyseniz bir tadına bakın.

06Burger@

Egg & Burger

Uzun zamandır merak ettiğim bir burger dükkanıydı. Teşvikiye şubesini ziyaret ettim yakın zamanda. Rakiplerine göre en yüksek fiyatlı bir yer, tabii iddialı olmalılar diye düşünerek. Set menüleri olduğu gibi tek tek de sipariş verebiliyorsunuz. Small burgerlar 100 gr et ve biraz daha küçük ekmek, large ise 160 gr burger eti ve biraz daha büyük ekmek ile geliyor masanıza. 160 gr et bir burger için az gibi gözükse de karşınıza gelen içi dolu, kocaman bir ekmek karşısında bu fikriniz değişebiliyor. Hatta öyle ki yedikten sonra bu etin gerçeten 160 gr olup olmadığını tekrar teyid etmek zorunda kaldım. Ben lezzetli buldum ama büyüklüğü ile biraz ağır geldi bana. Bence burada 100 gr burger ideal. Patates kızartması ayrıca ücretlendiriliyor. Domuz ürünlerini de menüsünde bulunduruyor Egg&Burger. Teşvikiye, Etiler, Göktürk ve Cihangir olmak üzere dört şubesi bulunuyor Egg&Burger’ın.

IMG_2127

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

2 Responses to Şehrin En İyi Burger Dükkanları

 1. Cem Renda dedi ki:

  Selam
  Baltazar Göztepe subesı hızmete gırdı
  Haberınız olsun
  Sevgıler

 2. sertan cavus dedi ki:

  Selamlar, bizi unutmayin cem bey :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir