cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Mutlu Olmak İçin Her Eve Bir Kedi Ya Da Köpek

23 Ağustos 2016 • YAŞAM, YAŞAM • Views: 196

Bazı insanlar biliyorum, evliliklerini kurtarmak için çocuk yapan. Sizce neden? Çocuk yapmak gibi çok büyük bir sorumluluğun üzerine kötü giden şeyleri yoluna koyma misyonu yüklemek büyük bir risk değil mi? Oysa ki görmeyi ihmal ettiğiniz daha kolay bir yöntem var.

Hiç Bir Hayvan Sahiplenmeyi Düşündünüz Mü?

Bir kere hayvan seven insanların diğer insanların kaybettiği pek çok “iyi ve güzel” duyguyu barındırdığını düşünüyorum. Hayvan seven insanların vicdani duyguları daha hassas sanki. Bu da olaylara bakış açısını diğer insanlardan farklı kılıyor. Empati yeteneğini güçlendiriyor. Bence hayvanlar insanların içindeki kin ve nefret duygularını engelliyor.

Sizi asla yarı yolda bırakmayacak bir canlıyı hayatınıza almanızın çok güzel tarafları var. Size ihanet etmez, yanlış yapmaz, sevgisini göstermekten çekinmez. Bu yüzden siz de ona TAM güvenirsiniz.

Hayvanlarla aranız iyiyse muhtemelen insanlarla da iyidir. Yapılan bir araştırmaya göre kendinden başka canlılara şefkat gösterebilen insanların ömürlerinin daha uzun olduğunu iddia ediliyor. Etrafınıza bir bakın. İstediğiniz an şefkat gösterebileceğiniz bir canlı var hayatınızda. Sizinle aynı dili konuşmayan ama sizi anlayan. Bakışları ile pek çok şey ifade eden bir canlı.

IMGP4068

Kedi Sevmeyen Ben Nasıl Kedi Aşığı Oldum?

Yanlış hatırlamıyorsam yıl 2009. İşe gitmek için sabah 07:00 gibi evden çıkmıştım. Biraz acelem vardı. Tam arabaya bineceğim ki minik minik mivaylama sesleri duydum. Sesleri takip ettiğimde yan taraftaki bahçede henüz gözleri açılmamış ve ne yazık ki bir tanesi hayatta olmayan 4 yavru kedi gördüm. Hemen iş yerine gecikeceğimi bildiren bir mesaj atıp bir kutu buldum. Yavruları kutunun içine koydum ve eve döndüm. Babamla birlikte yavrularla biraz ilgilendikten sonra kutunun içinde akşam ilgilenmek üzere uyumaya bıraktık ve herkes işinin yolunu tuttu.

IMGP4128 IMGP6792

.

O günden sonra ne oldu biliyor musunuz? Her akşam koşa koşa eve gittiğimi hatırlıyorum. O gözleri açılmamış yavruları biberon ile ellerimizle besledik haftalarca. Sonra şunu fark ettim. Normalde eve geldiğimizde sadece akşam yemek masasında buluşup ardından odasına kapanan ben ve kardeşim saklandığımız odalarımızdan çıkmıştık artık. Annem ve babam ile salonda hep birlikte kedilerle ilgilenir vaziyette bulmuştuk kendimizi. Her sabah babamın kendi kahvaltısını yapmadan önce yavruların karnını doyurduğunu, her akşam hepimizin koşa koşa eve gelip, çantamızı yere bırakıp daha elimizi yıkamadan yavrulara sarıldığımız sevgi dolu anlardı. Bir mutluluk gelmişti eve. Kedilerden korkan, sinsi bulan, dokunmayan ben, artık kedisiz yapamaz olmuştum. Daha önce eve kedi sokacağını aklımın ucundan geçiremeyeceğim son derece titiz annecim kediler olmadan yapamaz olmuştu. Kardeşim ile daha az kavga eder halde bulmuştuk kendimizi. Her sabah ilk uyanan, 3 kediyi birden kucaklayıp henüz uyanmamış olanın kişinin yatağına bırakırdı. Uyanmamış olan da yorganın altına çektiği kedilerle uyumaya devam ederdi.

 • IMGP6827
 • DSC08373
 • DSC08376
 • IMGP4159
 • IMGP6820
 • IMGP6781
 • IMGP6745
 • IMGP6764
 • IMGP4321
 • IMGP8161

Sonra o kedilerimizin yavruları oldu. Evet yavrumuzun yavrusu. 4 tane miniğimiz daha dünyaya geldi ve elimizde doğdu. Avucumun içine doğurdu. Hani derler ya, kedi yavrusunu ellememek gerek diye. Bizimki ise bebeklerini ağzıyla taşıdı yanımıza. “Bakın bunlar benim yavrularım” diye… O günleri hatırladıkça, bunları yazarken bile tebessüm ediyorum.

IMGP3990

Şimdi başa dönelim. Kedi ve köpek sevmeyenler, evlerinde istemeyenler. Evde konuşacak bir şeyi kalmayan çiftler, odalarından çıkmayan çocuklar, depresyona girmekte olan insanlar. Size ne iyi gelir biliyor musunuz? Yavru bir kedi (iki olursa çok daha iyi çünkü müthiş bir oyun dönemleri var) ya da köpek. Bir yavru kedi ya da köpek sizi daha mutlu insanlar yapar ve hayatınızı hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar değiştirebilir?

 

Tags: , , , , , , , ,

4 Responses to Mutlu Olmak İçin Her Eve Bir Kedi Ya Da Köpek

 1. Şükran Çiftçi dedi ki:

  Kesinlikle sonuna kadar katiliyorum

 2. göksu dedi ki:

  Aynen… Çok stresli olduğum bir dönemde sokağa atılmış 3 kedi yavrusunu beslemeye başlamıştım . Sonra yavruları birer birer sahiplendik.. Evet kedi pis , bana değmesin diyen ben artık evde kedi besliyorum.. Oğlum bile müptelası oldu.. Yüzünü daha çok görür oldum. Sabah kalkar kalkmaz bebeğimizin yanına geliyor, sokağa çıksak aklımız hep onda.. Herkese tavsiye ediyorum.. İlk günleri sizi bezdirmesin; siz de genişliyorsunuz biraz, o da alışıyor… Sevgiyle kalın

 3. Deniz dedi ki:

  Harika bir yazı, yine içim ısındı kedicikleri görünce!

 4. Nurdan dedi ki:

  Bu yaziyi yazanda arkadasa cok Tesekürederim.
  Bende kizim cok istiyordiye aldim aslinda ben kedilerden ok korkardim ama artik korkmuyorum ise gitigimde aklima geliyor Kedim is yerinde onu evde yanliz biraktim diye gözyaslarimi tutamiyorum.
  Günde 2 sat yanliz birakiyorum yinede icim aciyor.
  Kedimi cok seviyor um üzüldügüm zaman gözlerimin icine bakiyor yani benim üzüldügüm aliyor ve basini yüzü me sürüyor.
  Lütfen mutlu olmak isteyen herkez evine bir kedi alsin benim canim kedim cok mutlu Unutmadan benim büyük bir bahcem var ne zaman isterse bahceye de cikabiliyor unutmadan kediler cok temiz hayvanlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir