cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Kurumsal Hayatın Tam Bir Yıl Ardından…

30 Mayıs 2017 • SOSYOMEDYA, YAŞAM, YAŞAM • Views: 199

Bir seneyi biraz geçti kurumsal hayata veda edeli. 2011’de 8 aylık kendi şirketimi kurma deneyimini saymazsak, 2007’den bu yana hep kurumsaldaydım oysa ki. Öyle de gidecek gibi gözüküyordum aslında bana göre.

Son işimde 3,5 sene çalışmıştım. cemkarakus.com ile sosyal mecralara girişim de aslında aynı zamana denk gelir. Bir şekilde ikisini bir arada yürütebildim işimi aksatmadan. 09:00-18:00 arası plaza insanıyken, 18:00 sonrası davetler, yemekler, açılışlar, partiler. Her şey çok güzeldi aslında. İnsanlar yavaş yavaş bana “sen sadece sosyal medya işi yapsana” demeye başlamışlardı. Ama iş yerinde konfor alanım o kadar genişti ki, işimi de sevdiğim için ayrılmak aklımın ucundan bile geçmemişti. Ekibimiz harikulade keyifli ve neşeliydi. Plazalarda, kurumsal hayatta çok az bulunur bir avuç insan bir araya gelmiştik ve iş arkadaşlığından çok bir aile gibiydik Ceo’muz Can İkinci muhteşem bir mentordu. O’nunla çalışmak inanılmaz keyifli ve öğreticiydi. Her hafta yeni şeyler öğreniyordum ve bu süreç hiç bitmiyordu. Teşvikiye’de oturuyor, Şişli’deki ofisimize Wilbur (Vespa’m) ile gitmem sadece 6 dakikamı alıyordu. İş yerindeki sorumluluğumu seviyordum.

Zaman zaman büyük sorunlar ile karşılaşsam da kararlı akrep tavrım ve sabrım sayesinde her şey harikaydı benim için. Ama zaman sonra bir şekilde mutsuz olmaya başlamıştım. İlk kez aklımdan “ayrılsam mı acaba?” gibi cümleler kurmaya başlamıştım. Ayrılmadan önceki son bir ayımda ise her sabah uyandığımda “hiç işe gitmek istemiyorum” diye içimden değil, dışımdan sesli bir şekilde söyleniyordum. Ve bazı enerjiler uymamaya başladı. Yaş 33’tü geçen sene. İşim iyi, keyfim yerinde. Altım kuru, karnım tok. Acaba kuruntu mu yapıyorum diye düşünüyordum. Ve bir şekilde bu kararı verdim.

Hayatım boyunca hep planlı yaşayan ben, genelde bir işten yeni bir işe sıçrayan ben, bu kez plansız bir şekilde ayrılma kararı almıştım. İş bulmamıştım. Aramamıştım bile… Ama eğer sosyal medya ve dijital tarafta kendime bir şans vereceksem o zaman bu zamandı ve bu şansı hak ediyordum bence.

Ve Ayrıldım…

Aradan tam 13 ay geçti. Şimdi baktığımda hala istediğim yerde değilim ama biraz durup baktığımda ortağım ile pek çok güçlü markaya, otellere, mekanlara dijital içerik ve proje üreten, pek çok marka ile proje bazlı çalışmış ve pek çok marka ile de düzenli olarak çalışmaya devam eden butik bir dijital ajansımız olmuş. Biz ortağım Şefik Soyer’in mükemmelliyetçi, kreatif zekası, bilgisi, becerisi, networkümüz ile güçlerimizi birleştirip şirketimiz Delusional Productions ile Delusional işler yapmaya başlayalı sadece 8 ay olmuş. 8 ayda neler yaptık diye baktığımızda aslında 18 aylık iş yapmışız. Ve sonra bu aşağıda görmüş olduğunuz jeti aldık :)) Şaka tabii

Beni hep sağda solda yiyip içerken, gezerken, eğlenirken görüyorsunuz ya… Bir takılın peşime bakalım bu hayat oradan gördüğünüz kadar keyifli mi? Evet çok keyifli. Ama zor ve yorucu. Biyonik adam olmanız gerekebilir zaman zaman. Ve bana uzaylı diyorlar bazen.

Daha çok ve daha yoğun çalışıyorum o net! Ama en önemli tarafı; daha özgürce çalışıyorum. Yani işin yoğunluğunu ayarlayabilme özgürlüğüm var. Ve güzel tarafı, ortağım ile birlikte başkaları için değil, kendimiz için çalışıyoruz.  Okuduğum lisans farklı, yaptığım yüksek lisans farklı, çalıştığım işler farklı ve şimdi yaptığım iş yine farklı. Bunu söylemek için henüz çok erken ama şöyle dönüp baktığımda, “Vay be 34 yaşımda yapacağım işi buldum sanırım” diyorum.

Ve biliyorum ki bu daha başlangıç! Daha o kadar çok projeler ve kocaman kocaman tasarladığımız işler var ki, yavaş yavaş geliyoruz… Yavaş yavaş…Tam istediğimiz yere geldiğimizde neyin nasıl olduğunu tek tek anlatacağım size. Belki bir filmle, belki bir kitapla, belki de bir söyleşi ile… Daha vakti var!

Aşağıdaki eğlenceli işimiz gibi beynimizi ve bilgisayarlarımızı yakarak, sınırları zorlayarak çalışmaya devam…

 

Tags: , , , , , , , , ,

13 Responses to Kurumsal Hayatın Tam Bir Yıl Ardından…

 1. Gökçen dedi ki:

  Takdir ederek ve keyifle takip ediyorum 😊 Hikayenin detaylarını da merak ettim.

 2. Adını Vermek İstemeyen Seyirci dedi ki:

  Bu yazı o kadar anlamlı oldu ki benim için anlatamam🙏🏽 Anlatsam anlayacağından da eminim aslında😄 Tamamen beni yazmışsın çünkü🌎 Tamam,tamamen değil;ben henüz işimi bırakAmadım🙈 Dijital medya kursunun 4.ayındayım şu an;bitsin bırakacağım ama (sanırım😕😂)
  Paylaşımlarını takip etmek,yazılarını okumak o kadar iyi geliyor gibi bana anlaya..
  Bak yine anlayamazsın yazacaktım;kesin onu da anlarsın☺️
  Neyse uzatmayacağım daha🙊 Hep yaz sen;yaz ki ben de 32 yaşımda mutlu olacağım hayata geçmek için daha da cesaretleneyim👊🏼
  Hem belli mi olur;belki sizin ekibe dahil olurum🕺🏽
  Çok iyi bak kendine🤗

 3. Instagtam’dan keyifle takip ediyorum. Çok da başarılı buluyorum. Ve başarılarının 😊 üretkenliğinin, yaratıcılığının devamını diliyorum. 👏👏

 4. sennur dedi ki:

  yaş 36 iş keyifli, hayat ayrıca bi keyifli, yarı kurumsal, rahat, yoğun, plaza değil balat sokakları workplace olan, çalışmayı-çalıştırmayı seven, gezginmüşavir ve kurumsal kimliğin dışında kendi tarzında bir yönetici.. işte bu da ben.. fakat bu hikayeler özellikle işini severek yapan ve ani kararlarla yeni bir hayata açılan insanlar bi içimi gıcıklıyor nedense..??🙄 hele birde bunu benim için hayatın anlamının büyük bir kısmını oluşturan gurmekeyfi ile birleştiren insanları izlediğimde… kocaman bi çığlık ile, bi git aklımı karıştırmaaaa Cem Karakuş diye haykırasım geliyooo🙈🙈🙈
  harbi bi sus, git arkadaş ya işimizden gücümüzden etme bizi😀😀😀

 5. Elif Töngel dedi ki:

  Süper bende aynı anda çalışıyor aynı anda kendi işimi yapıyorum:)
  Herzaman gençlere örnek olmak gerekiyor devam ediniz güzel.:(

 6. sevciko dedi ki:

  5 yıllık iş hayatım kurumsal olarak devam ediyor. Geçen sene ciddi ciddi sosyal medyaya merak salıp eğitim almaya karar verdim, insan sevdiği şeyi öğrenirken üşenmiyormuş, öğrendikçe öğrenesi geliyormuş bunu da öğrendim. Kurumsal işime sosyal medyayı da ekledim. Yazdıklarınız benim için de umarım harekete geçirici olur, sevgiler :=)

 7. Konfor çemberinden çıkıp yeni deneyimlere atılmak büyük cesaret ister. Sonu ne olursa olsun bunu başarabildiğiniz için tebrikler!

 8. Gökçe dedi ki:

  Merhaba,sizi daha çok instagramdan takip ediyordum. Sitenizi de inceledim ve bir çok yazınızı okudum keyifle 🙂
  Yeni yazılar gelecek mi acaba ? Merakla bekliyorum.

  Sevgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir