cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Karaköy Mekanları : Bu Sokakta Her Şey Var

25 Kasım 2014 • GEZİ / REHBER, MEKAN / GEZİ • Views: 1938

Karaköy, durmaksızın açılan yeni mekanları, Souq Karaköy Bazar ve galerileri ile bundan 1 sene önce bomboş olan sokakları artık bir karnavalı andırıyor. Hal böyle olunca, Karaköy gece hayatının dışında son zamanlarda oluşan sık sorulan sorularımız var;

  • Karaköy’de ne yapılır?
  • Karaköy’de nereye gidilir?
  • Karaköy mekanları nelerdir?

gibi… Bu sorulara yanıt bulması açısından koca bir Karaköy analizi yapmaktansa biraz daha butik bir inceleme ile keyfili bir deneyim sunayım size; Karaköy’ün en keyifli sokağı, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak’tan bahsedelim biraz.

Karaköy’ün En Keyifli Sokağı

0IMG_0672aAsmaların arasından sarkan üzerine dinginlik serpilmiş rengarenk ampuller, duvarlardaki graffitiler, hafifçe kulağınıza gelen müzik… Kalabalık. Evet kalabalığı sevmesem de güzel bir kalabalık. İnsanlar genellikle aynı. Fazlaca geliyorsanız, fazlaca aynı insanla karşılaşıyorsunuz? En tarz kızlar ve erkekler, modacılar, oyuncular, bloggerler, internet dünyasının ünlü yaptığı hemen herkes burada. Bir defile gibi, bir moda akımı gibi Karaköy kadınları ve adamları.

Karaköy Mescidi Sokak renkleri ile, kitlesi ile ve hemen her şeyi bulabileceğiniz mekanları ile Karaköy‘ün en keyifli, en vazgeçilmez sokağı. Peki bu sokakta neler var? Ne yapabilirsiniz? Kahvaltıdan pizzaya, sandviçten 3rd wave (üçüncü dalga) kahveye kadar her türlü yiyecek içecek ihtiyacınızı tek bir sokakta karşılayabilirsiniz. Kısaca bir bakalım.

Muhit Karaköy

Mescidi sokağın en risk alan mekanı. Bu sokak daha sokak bile değilken Muhit burdaydı. Sokağın Amiral Gemisi… Kaptanı…Karaköy’ü Karaköy yapan yerlerden biri desek abartmayız sanırım.  Fesleğen eşliğinde Muhit tosttan, menengiç kahvesine, antrikottan, makarnaya, burger’a, çeşit çeşit tatlılara kadar lezzetli seçenekleri, hızlı servisi ve güler yüzü ile sizi karşılayan, her şeyi bulabileceğiniz Muthit İnsanlarının oluşturduğu mekan.

IMG_5674

 

Coffee Sapiens

3rd Wave kahvecilerin eksikliğinin hissedilip hızla büyüdüğü bu dönemde Karaköy‘deki bu keyifli sokak için olmazsa olmaz! Yemeğinizi yedikten sonra Coffee Sapiens‘e gelip lezzetli bir Biraz çikolata tadında tatlı, biraz bitter kıvamlı acı kendi blendleri olan eşsiz bir Latte içebilir ve sandalyede oturan kedileri sevebilirsiniz. Press, Siphon, Drip, Belgian Royal Cofee Maker yöntemler ile çok farklı şekilde demlenmiş kahveleri içmenin yanı sıra 10 saatte damıtılan Cold Brew ile farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

IMG_8492

Gakkı Karaköy

Kahvaltısı ile ün salmış Gakkı minicik bir yer. O kadar minik ki, üst kattaki mutfağı sadece 9 metrekare.  Dışarısı ile birlikte ise tam 24 metrekare. 09:00-21:00 arası açık olan Gakkı‘da her saat kahvaltı keyfi yapabilirsiniz. Kahvaltının dışında ise soğuk sandviç, tatlı ve salata seçenekleri olan Gakkı’nın incirli muhallebi tatlısı ve buharda pişen çikolatalı keki en çok tercih edilen tatlılarından. Genellikle funk müzik çalan Gakkı, bulunduğu renkli sokağın gürültüsünde ve yediklerinizin lezzetine kendini kaptırdığınızda, çalan müziğe pek de kulak veremeyeceğiniz küçüklükte. Kahvaltı konusunda çok iddialı olan Gakkı çiftliklerle anlaşmış ve hiçbir şeyi marketten almıyor. her ürün kendi çiftliğinden, kendi yöresinden geliyor.  Yanına da vişne reçeli ve kaymak ile servis edilen, patatesli ve çökelik peynirli bir karaçay böreği olan “hıçın” ise Gakkı’nın spesyallerinden.  Ortalama 20-25 TL gibi bir fiyata Gakkı’da çok sağlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz.

gakkıIMG_6555

Baltazar Karaköy

Baltazar sokağın eskilerinden. Farklı ve ilgi çekici dekorasyonu ile hafta içi bile yer bulmanın çok zor olduğu Baltazar, et konusunda bir uzman. 240 gr‘lık et ile az pişmiş, sulu bir burger yiyebilirsiniz Baltazar’da. Ben genellikle 240 gr‘lık et söyleyip ekmekleri yememeye gayret ediyorum. Dry Aged etleri ile yapay tatlardan uzak gerçek et lezzetini deneyimleyebilirsiniz. Burgerın yanında patates kızartmasını standart olarak sunuluyor. Müdavimleri arasında çok sayıda tiyatrocu ve oyuncu da bulunan Baltazar’da her an ünlü bir yüze rastlayabilirsiniz. Karaköy’de keyifli bir et muhabbeti sunan Baltazar’ın Kasım 2014’te Göztepe’de ikinci şubesi de açıldı.

020140604_182823_1

Bando Kitchen

Biri heykeltıraş, diğeri spor antrenörü iki kardeşin sahibi ve işletmecisi olduğu bir mekan. IMG_6210Efe Yiğit Köroğlu, Murat Köroğlu. 2013 Ekim ayından bu yana sokağın amiral gemisi. Baba ve iki kardeş tarafından yapılan tamamen el yapımı bir mekan desek yeridir. Mekanın amiral gemisi sandviç. Gurme sandviç ile yola çıkıp, menüsü daha sonra genişletmiş bir yer Bando. Hunter Sandviç çok tercih ediliyor. Menüdeki major şeyler sabit kalırken diğer ürünler küçük dokunuşlar ile her ay değişebiliyor. Bando Kitchen‘da arada bir akustik geceler düzenleniyor. 10:30-23:00 arası açık olan mekanda eski bir kahve makinesi var. Antika bir kahve makinesinden espresso içmek isterseniz Bando’ya bir uğrayın! olan. Kafe mi restoran mı siz karar verin. Kahveler Sicilya’dan. Müzik; caz, blues, groove . Mekan pazartesi günleri kapalı.

bando

Heisenberg Karaköy

Karaköy‘ün en yeni mekanlarından olan Heisenberg, Meksika ve İtalyan mutfağı ağırlıklı bir dünya mutfağı sunuyor müşterilerine. Özellikle 300 gr eti ile dev Hisenberg Burger menünün en iddialı seçeneklerinden. Saat 10:00-23:00 arasında tıka basa doyabileceğiniz bir kahvaltı tabağını 20 TL’ye alabileceğiniz Heisenberg‘te diğer en çok tercih edilen kahvaltı ürünleri arasında İtalyan omlet bulunuyor. Ana yemeklerin yanında mutlaka makarna ve salata ya da patates ve salata standart olarak masanıza geliyor. Uygun fiyata iyi yemek yemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz, 6 masalı dikkat çekici dekorlu küçük bir mekan olan Heisenberg sokağa renk katan mekanlardan.

IMG_6399

Pim Karaköy

Sokağın en yenisi. Beyaz duvarları ile iddialı, salaş ruhun modern hali. beyaz duvar ve ahşap ağırlıklı. Pim Karaköy’ün hikayesi; tasarım ürünlerinin satılması planlanarak yola çıkılan ve sonradan dönüşen cafe&restoran Lübnan falafelleri, ev yapımı makarnalar, yan lezzetlerden humus, çeşit çeşit mezeler, et yemekleri, butik mutfak. pitalar ve ev yapımı makarnalar… ÖZellikle Pitalar güçlü oldukları taraf. Lounge & Blues ve 80’s çalarak sokağa renk katıyor Pim Karaköy. Hafta içi 11:00-00:00, hafta sonu 09:00-00:00 arası açık ve 15:00 e kadar kahvaltı veriliyor. Gece acıkanlar için 23:00’e kadar ise  yemek servisi var.

IMG_5629

Pim Patisserie!

Pim Karaköy’ün hemen yanı, adından da anlaşıldığı üzere Pim’in markası. Ekmek ve tatlı burada yapılıyor. Dondurmayı ise kendi reçeteleri ile özel yaptırıyorlar.

IMG_5650

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 Responses to Karaköy Mekanları : Bu Sokakta Her Şey Var

  1. Kadir dedi ki:

    Bu sokağı seviyorum. Keyfime keder istediğim yerde hem arkadaşlarımla kimi zaman tek başıma vakit geçiriyorum. Kim bilebilirdi on sene önce Karaköy’ün böyle olacağını…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir