cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

İlişkide Tekrar Güvenmeye Cesaretiniz Var Mı?

güvenmek

29 Nisan 2015 • Bİ HİKAYE, İLİŞKİ DURUMU, İLİŞKİLER, KADINLAR • Views: 2641

Size kahramanlarını çok yakından tanıdığım gerçek bir hikaye anlatacağım. Tabii ki kahramanların kim olduklarını söylemeyeceğim.. Hikaye tamamen gerçek. Benim merak ettiğim ise; siz olsanız ne yapardınız?

Sevmek aslında sahip çıkmaktır. Affetmektir hatta. Çekip gitmek kolay. Herkes yapar. Önemli olan savaşmak. Yanında olmak.

İp ucu vereyim.

Artık Güvenemem” diye hayıflananların aksine şeyler bulacaksınız bu yazıda… Yine de güvenebileceğinizi fark edin diye…  “Artık güvenemem. Güven bir kez kaybedildi mi geri gelmez. Bir defa kırılan güven tamir edilmiyor” dersiniz hani. Tamir etmeyi denediğiniz mi hiç? Tekrar kazanmayı denediniz mi? Kazanılmayı?

Gerçeğin Ne Kadarına Dayanabilirsiniz? Bir Kez Daha Güvenmeyi Deneyin.

Bir adam ve bir kadın. Uzun bir ilişki. Çok uzun. Mutluluklar, hüzün, karmaşa, sevgi, aşk, tutku. Hepsi var ilişkide. Birlikte yaşıyorlar bir süredir, minicik bir evde. Çok paraları yok ama mutlular işte. Yine de istedikleri her şeyi yapmaya gayret ediyorlar minik bütçeleri ile.

Sıradan tartışmalardan birini yaşıyorlar. Erkek gidiyor bir süre. Ailesinin yanına. Kadın evde. Tam 15 gün boyunca kimse iletişim kurmuyor. Ne mesaj, ne arama. Hayatlarında yoklarmış gibi. Ta ki adamın doğum gününe kadar. Erkek de bekliyor zaten. Kafasında kurmuş “eşek değil ya, doğum günümde arar, buluşuruz herhalde” diye… 15 gün sonra doğum günü gecesinde geliyor beklenen mesaj. “İyi hayatıma girmişsin vs…. Mutlu ol, kendine iyi bak” tarzında bir mesaj. Yani ilişki bitmiş mesajı.

Ertesi sabah hafta sonu. Adam gidiyor eve. Eşyalarını almaya. Kadın oturuyor salonda. Adam “Gidiyorum” diyor. Kadın ses etmiyor. Adam “Bak gidiyorum, bir daha dönmeyeceğim, bitecek ilişki” diyor… Kadın üzgün, ama sesi çıkmıyor.

Adam gömleklerini topluyor, arabaya koyuyor. Tekrar çıkıyor yukarı kalan eşyalarını da almak için. Kadına soruyor “Durumun farkında değilsin galiba, bitiyor ilişkimiz, bir şey söylemeyecek misin?

Kadın susmaya devam ediyor…

Bir parça eşyasını daha götürüyor adam arabanın bagajına koymak için. Son kalanları almak için tekrar yukarı çıkıyor. Tekrar soruyor. “Gidiyorum, gitme de! Dur de! Gitmeyeyim. Konuşalım. Kapıdan çıktığım anda bitecek bu ilişki ve bir daha dönemeyeceğiz.

Kadın susuyor. Adam evi terk etmek üzere otomobiline biniyor. Tüm pantolonları, gömlekleri, özel eşyaları otomobilde artık. Kontağı çeviriyor. Birkaç saniye bekliyor. Kontağı kapatıyor. Koşarak yukarı çıkıyor. Kapıyı açıyor.

Tekrar soruyor kadına “Gidiyorum! Hiçbir şey söylemeyecek misin? Çıkıyorum hayatından

İtiraf Geliyor

Kadın ağlamaya başlıyor. “Sana bir şey söyleyeceğim, söylediğimde zaten gideceksin” Adam merak ediyor. Kadın daha güçlü ağlamaya başlıyor.

Yaklaşıyor adam ağlayan sevgilisinin yanında. Soruyor “Neyin var? Ne oldu?”

Kadın yanıt veriyor “Ben dün başka biriyle birlikteydim!

Ortamdaki tüm ses kesiliyor. Hayat donuyor sanki. Her şey slow motion

Şimdi burada bir durup düşünün. Siz olsanız ne yapardınız? Ardından devam edin hikayeye…

Kadın çok daha güçlü bir ağlama krizine girerek kendini savunuyor. “Ama bir şey olmadı, ben bitti sanmıştım, 15 gündür konuşmadık, çekip gittin. Ama bir şey olmadı. Uyuduk sadece.

Adam koşuyor yerde güçlükle oturan ağlayan sevgilisinin yanına. Kucaklıyor. “Tamam, ağlama lütfen, sorun değil. Kendini suçlama. Ben seni ittim bu duyguya. Sadece senin suçun olamaz

Kadın gözlerini açamıyor suçluluk duygusundan. O kendini suçladıkça adam üzerine alıyor suçu. Hem de doğum gününde başkası ile birlikte olma eğilimi göstermiş sevgilisini kucaklıyor. Kollarına sarıyor. “Üzülme, hallederiz. Sorun yok. Her şey çözülür. Suçlama kendini

Sonunda ne mi oluyor? Adam kadınına öyle sahip çıkıyor, öyle ilgi gösteriyor ki yeniden aşk yaşıyorlar. Kadın haftalar sonra “Sana tekrar aşık oldum” diyor. Uzun süre çok mutlu bir ilişki yaşıyorlar. Yıllar sonra ayrılıyorlar bambaşka sebeplerden ötürü. Birbirlerine göre olmadıklarını fark ediyorlar. Burası önemli değil zaten. Önemli olan o krizi nasıl mutluluğa dönüştürdükleri…

Hemen herkesin vazgeçebileceği bir anda nasıl direnip oradan kocaman bir aşk yarattıklarının bir örneği…

Beklentinin Getirdiği Son

Adamı hep takdir ettim. Kimsenin yapmayacağı yapamayacağı şeyi yaptığı için. Kendi doğum gününde başka bir adamla yatağını paylaşan sevgilisini kucakladığı için. Kadını ise hiç suçlamadım. Adam gibi düşündüm ben de. Aslında biraz da kendisi suçlu. 15 gün iletişimsiz kalmak da ne öyle?

15 gün iletişimsiz kalmak aslında şuydu. Adam 15 gün sonra doğum günü olduğunu bildiği için, elbet karşı taraftan bir aksiyon gelir diye düşünmüştü. Kendince beklenti içine girmiş ve ötelemişti. Beklediği aksiyon geldi ama beklediği gibi gelmedi tabii.

Yersiz triplerin aslında ne kadar tuhaf sonuçlara sebep olabileceğinin de bir öyküsü bu aslında.

Final : Tekrar Güvenemem Sorunsalı

Başa dönelim. Hep dersiniz ya, güven bir kez kayboldu mu geri gelmez.

Kendinize itiraf etmeniz zordur biliyorum ama tekrar güvenebilirsiniz. Karşınızdaki size bunu hissettiriyorsa tekrar güvenmek sizi daha da kıymetli, daha da iyi bir konuma yerleştirecektir. Kadına da olan buydu zaten. Öyle muhteşem bir yere koydu ki erkeğini, tekrar aşık olduğunu hissetti.

Güvenmekten kaçanlar. Güvenemem diyenler. Güven kaybedildiğinde geri gelmezi savunanlar. Durum hiç de öyle değil. Tekrar güvenmeyi deneyin. Ama bunun için öncelikle kendinize güvenmeniz gerekir. Kendinize güvenin ve bir şans daha verin…

Başında söylediğim gibi; Sevmek aslında sahip çıkmaktır. Affetmektir hatta. Çekip gitmek kolay. Herkes yapar. Önemli olan savaşmak. Yanında olmak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , , , , , , , , , ,

One Response to İlişkide Tekrar Güvenmeye Cesaretiniz Var Mı?

  1. Ömer dedi ki:

    Deymişmiki affetmeye bence deymemiş bir ömür sürmicekse neyin enderli 3 sene 5 sene mutlu olucam diye affetmem sadakat denilen şey nerde kaldı insanların kendisine saygısı yokki iki hafta içinde birisini tanıma isteme evresine niye girsin saygı duyuyorum tabikide ama bana göre affedilmemeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir