cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Herkesi Şaşırtan Mekan – Bistro Cabana

bistro cabana

25 Haziran 2015 • DÜNYA MUTFAĞI, MEKAN / GEZİ • Views: 3853

Daha önce hiç böyle bir mekan görmemiştim desem çok iddialı olur değil mi? Bistro Cabana‘nın nerede olduğunu size söylemesem, fotoğraflarına bakıp bir tahminde bulunmanızı istesem muhtemelen Teşvikiye, Karaköy ya da Bağdat Caddesi gibi bir konum tahmin ederdiniz. Eğer öyle olsaydı eminim ki herkes şu anda Bistro Cabana‘yı konuşuyor olurdu. Şimdi ise kimse konuşmadığı için biraz ben anlatayım. Siz sonra konuşursunuz.

bistro cabana

 

Burası içeri girdiğinizde sanki başka bir yerdeymişsiniz gibi hissettiren Kayışdağı gibi zor bir lokasyonda. Böyle bir lokansyona neden bu kadar tarz bir mekan sorusunun cevabı ile oyalamayacağım sizi. Sonuçta size ne, bize ne?

Mekanın hemen her yeri fotoğraflık. Ahşap dokuların ağırlıklı olduğu mekana girdiğiniz anda ise kocaman bir papağan “merhaba” diyor size. Ardından rengarenk bir dekorla karşılaşıyorsunuz. Tavandan sarkan kocaman avizeler, koridorlar, balkonlar, alt kat, üst kat, asma kat derken gezmekten oturacak yer bulamayabilirsiniz.

bistro cabana bistro cabana

Bistro Cabana’da her şey titizlikle hazırlanmış. Mekan ambiyansından tutun mutfağa ve personele kadar. Fiyatları ise komik denecek kadar uygun. Midpoint gibi şubelerin verdiklerinden daha iyi bir hizmet alırken daha az bir ödeme yapıyor ve bambaşka bir ortamın havasını soluyorsunuz.

pazı dolması

Etli Pazı Sarma; Kemik ve sebzelerle iki kaburga arasında doğal öz suyu eşliğinde pişiriliyor ve servis ediliyor. Daha iyilerini yedim mi? Yedim. Ama ortalamanın üzerinde bir pazı sarma olduğunu söyleyebilirim.

Pizza ise; Napoli’den özel getirtilen odun fırınından özel densitede hazırlanan pizza hamuru ile hazırlanan çeşitli İtalyan pizzaları mevcut. Pizzaları gerçekten çok farklı. Hamurun kıvamı yoğunluğu standartların çok üzerinde bir kalitete. Fırın deseniz Napoli’den. Pizza kesinlikle denenmeli.

bistro cabana

Şarküteri Tabağı; 90 gün dinlendirilmiş dana ve hindi etleri ile Rani Çiftliği Mozzarellası, %100 doğal zeytin ağacından üretilen ahşap servis tabakları ile sunuluyor. Ekmekler; kendi üretimleri olan doğal ev ekmegi. Kinoa ve Füme Somon isimli başlangıcımız ise kinoa, bahçe yeşillikleri, kapari, misket limon sosu, yeşil elma dilimleri ve somon. Harikulade bir başlangıç. Biraz da kişniş eklense menünün enleri arasına girecek çok net. Balıklar çiftlik üretimi olmayıp tamamı açık denizlerde bulunan Norveç Somonu ve Levrek ise kömür ateşinde ızgara edilerek servis ediliyor.

bistro cabana

Bistro Cabana’da İtalyan Semolina unu ile hazırlanan tamamen ev yapımı makarnalar mevcut. Ben Karidesli ev yapımı tagliattelle yedim. Makarnayı hemen tüketmek gerek tabii. Bu fotoğrafı çekene kadar neredeyse soğuk kıvama getirdiğim için çok olumlu bir lezzet edinemedim. Sıcakken denemek gerek.

bistro cabana

Yöresel Peynir Tabağı; Kaz dağlarının kuzey ve batı kesimlerinde yer alan Bayramiç ilçesi ve bağlı köylerinden elde edilen doğal bitki örtüsü ve su kaynakları ile beslenen hayvanlardan elde edilen peynir çeşitleri, Antakya‘dan özel getirtilen testi içinde olgunlaşan Carra Peyniri, Maşukiye Füme Kaşkaval‘ı, Konya Küflü Peyniri ve Kars Gravyeri mevcut.

İthal Peynir Tabağı; Avrupa’nın her biri kendi yöresine ait standart üstü peynirleri (Camambert fransa, Emmenthal isviçre, Scamorza Italya, Mimoletto Fransa, Gouda Hollanda, ve Fransa’ya ait Soignon Keçi Peyniri) gibi. Peynir tabaklarının her biri 19 TL. Dolayısıyla bir peynir tabağı alıp yanına da bir şişe şarap açtırırsanız hata etmezsiniz demeye getiriyorum 🙂

Yöresel detaylar ile zenginleştirilmiş Mozzerella peyniri ve ev yapımı patates kızartması gelen Etli Wrap. Porsiyon büyük, lezzeti yerinde. Her açıdan tatmin edici.  Etler nereden diye soruyorum; Balıkesir yöresinde yetişen büyükbaş ve küçükbaş et çeşitleri sundukları yanıtını alıyorum. Tüm etler %100 kömür ateşinde pişirilerek servis ediliyor burada.

bistro cabana

bisto cabanaPacarlı risotto daha önce yememiştim. İlk kez burada yedim. Görsel olarak harika duruyor. Yemeye kıyamıyorsunuz. Farklı bir deneyim, ancak ben yine de deniz ürünleri ya da porcini mantarlısını tercih ederim sanırım.

aIMG_6530

Bistro Cabana’da tatlılar tam bir altın vuruş. Suflesinden, tiramisuya, keklerden, tartlara kadar hemen her şey mutfakta yapılıyor. Dondurma İtalyan Vie Gelato. 

Damla Sakızlı tiramisu o kadar yumuşak ki kupta servis edilse yeridir. Tabakta bu halde nasıl sabit durabiliyor anlamış değilim. Yanına gelen çilek ve birkaç çikolata damlası beni çek beni çek diye bağırıyor.

tiramisu

Özetle Bistro Cabana tepeden tırnağa her şey kaliteli ve farklı olsun diye yola çıkmış, bunun için gayret gösteren ve açıldığı günden bu yana sürekli gelişme içerisinde olan bir mekan. Kapıdan girer girmez kaliteli havayı içinize çekiyorsunuz zaten. Lokasyon kolay değil. Kayışdağı‘nda Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra Ataşehir, Bostancı ve Kadıköy‘den de konukları gelmeye başladı artık Bistro Cabana‘nın.

Çok çok zengin bir mutfağa sahip. Her şeyi bir anda yapmaya çalışıyorlar.  Hemen hiçbir şeyin hazır olarak servis edilmediği bu kadar çeşitli bir menüyü başka bir yerde bulmak kolay değil. Çırpılmış sütlü yumurtadan, menemene, mozzerella capreseden, zeytinyağlı enginara, bonfile carpacciodan, ev yapımı somon gravlaxa, ithal peynir tabaklarından, ev yapımı patates kızartmasına, ızgara sandviçlerden, wraplara, sataylardan, karides tempuralara, çeşit çeşit salatalardan, makarna ve pizzalara, dana lokumdan, burgera kadar aklınıza gelen her şey menüde mevcut. Fiyatlar ise komik.

bistro cabana bistro cabana bistro cabana bistro cabana

Bu detaylara sahip mekan bulmak gerçekten çok zor.  Bence bir gün vakit ayırın ve buraya gelin. Tasarımı ile, yaşadığınız deneyim ile çok farklı hissedeceksiniz. Haftanın belli günleri canlı müziğin de olduğu mekan size çok farklı deneyimler yaşatmak için bekliyor.

Adres : İnönü Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No 282/1, Ataşehir, İstanbul

Tel : 0216 577 84 84

Haritada Gör

 bistro cabana bistro cabana bistro cabana bistro cabana bistro cabana bistro cabana

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One Response to Herkesi Şaşırtan Mekan – Bistro Cabana

  1. Deniz Güler Şahin dedi ki:

    Bistro Cabana’da şirket olarak bir akşam yemeği yedik. Özetle üç kuruşluk mezeleri bile sakınarak bizi kazıkladılar. Evet, Kayışdağı’nda çok başarılı bir dekorasyon yapmışlar. Bunun arkasına saklanarak da maksimum getiyi elde etmeye çalışıyorlar. Eğer buraya ancak gelmek zorunda kalan gelir diye düşünüyorlarsa belki de haklılar. Ataşehir diye adreslendirilmesi bile bence aldatmaca. Oralarda böyle şık bir mekan arıyorsanız gidin. Yoksa paranızla çok daha iyi hizmet alır, daha iyi yemek yersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir