cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Islanmayan Kalmasın : Rixos Sungate Amazing Pool Party

rixos sungate

26 Ağustos 2015 • MEKAN / GEZİ, PARTİ - EVENT - FESTİVAL • Views: 2559

Bir parti düşünün, görebileceğiniz en güzel, en sexy kızların bikinileri ile katıldığı… Bir parti düşünün finalinde hep birlikte havuza atladığınız… En kaliteli içkilerin sınırsızca tüketildiği, paten kayarak yanınıza gelen birbirinden güzel kızların ağzınıza şırınga ile kokteyl sıktığı bir parti… Dansçı kızların kocaman bir akvaryumda dans ettiği bir parti. Kulağa güzel geliyor değil mi? Bunlar hayal değil gerçek.

rixos sungate

Amazing Pool Party by Rixos Sungate

Bir Türk markası olan Rixos, kalitesi ile tüm dünyada kendini ispatlamış bir oteller zinciri. Bu zincirin bir halkası da Antalya Beldibi’ndeki Sungate.

Rixos’un Sungate Oteli bu partiyi her sene Ağustos ayında yaparak artık gelenekselleştirmiş. Tüm dünyadan akın akın turistler sadece bu parti için geliyor Antalya’ya. Odalar tam bu tarihte %95 doluluğa ulaşıyor. Pek çoğu ise partinin olduğunu bilip çok önceden rezervasyonlarını yaptıran müşterilerden oluşuyor.

Açık söyleyeyim, #AmazingPoolParty hashtagi ile pek çok fotoğrafa ulaşabileceğiniz özel parti hazırlıkları başlarken bu derece keyif alacağım bir akşam geçireceğimi tahmin etmiyordum. Hazırlıklar ilerledikçe burada çok çılgınca şeyler olacak diye iç geçirdiğimi hatırlıyorum. Sonrası kayıp… Hahahah şaka tabii.

Saat 21:00’i gösterdiğinde havai fişek gösterisi ile başlayan parti Deep House Dj performansı ile devam etti. Zaten Ultra Her Şey Dahil konsepti ile konaklanılabilen otelde yiyecek ve içeceklerin sınırsız olduğunu düşündüğünüzde, bir dediğinizin iki edilmediği bir parti hayal edebilirsiniz.

rixos sungate

İtfaiye kostümlü kızlar ellerindeki tüplerde dolaştırdıkları farklı kokteylleri sunarken bir yandan da patenli bayan servis elemanları yakaladıkları misafirlerin ağzına şırınga ile alkol sıkarak yollarına devam ettiler. Ardından sahnenin yanına kurulan koca bir akvaryumun içinde beliren 4 dansçı kız performanslarına başladı.

rixos sungate

Bir süre sonra tam sıkılmaya başladım diye düşünürken yine bir havai fişek gösterisinin sesi ile arkamı döndüğümde havuzun ucunda yeni bir sahnenin canlı müziğe başladığını gördüm. Bu kez herkes havuzun etrafında U şeklinde toplanarak konseri izlemeye başladı. İyice havaya girilince havuza atlama çağrısı yapıldı ve insanlar yavaş yavaş kitleler halinde havuza dalış yaptı.

rixos sungate rixos sungate

Saat 00:00’yi gösterirken benim gibi havuza girmeyenlerin de ıslanması gerektiği düşüncesiyle olsa gerek, süper bir Fly Board gösterisi başladı ve herkesin ıslanmış olduğu bir halde konser sona erdi.

Antalya’nın 27 derece havuz ve deniz sıcaklığında serinlemenin mümkün olmadığını düşünürsek bu ıslaklık bile kesmedi diyebilirim.

rixos sungate

Bundan sonra her sene ağustos ayında benim de gözüm Rixos Sungate‘te olacak. Önden rezervasyon yaptırmak için gerçekten çok güçlü bir kozları olduğunu yaşayarak öğrendiğim için tabii ki keyfim yerinde…

 

 

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir