cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Hafta Sonu Alaçatı’da Ne Yapılır? Alaçatı Rehberi 2015

Bej Fly inn

2 Ağustos 2015 • GEZİ / REHBER, MEKAN / GEZİ • Views: 5288

Alaçatı, rüzgarın sıcak hava ile savaştığı, hava 40 derece olsa da zaman zaman üşüyebildiğiniz, harikulade dekorasyonları ile rengarenk salaş restoranların birbirleri ile yarıştığı bir yer.  Bu sene biraz altını üstüne getirmeye çalıştık Alaçatı‘nın. Daha da gideceğiz Ama öncesinde minik bir Alaçatı Rehberi niteliğinde hap bilgiler vereyim istedim.

Alaçatı 2016 Rehberi İçin Tıklayın

Alaçatı, onu yaşamaya başladığınızda sizi hemen büyüleyen bir yer. Sezon açıldığında özellikle hafta sonu İzmirlilerin akınına uğradığı için kalabalık çok. Sezonun açılıp açılmadığını nasıl anlarsınız peki? Pazar akşamı da her yer dolu ise sezon açılmış demektir. Çünkü pazar akşamı İzmir halkı evlerine döner.

Esasında burada anlatacaklarım koca  bir Alaçatı Rehberi değil. Öyle düşünmeyin, bu sadece benim deneyimlerimden oluşan bir yazı.

Roka Butik Otel

Roka Otel Alaçatı

Kaldığımız süre boyunca memnuniyetimizin tavan olduğu bir yer. Önceliğin para kazanma derdi olmadığı o kadar belli ki. Burada amaç; mutlu ağırlayabilmek. Güzel dostluklar kurularak tekrar ziyaret edilmesini sağlamak. Roka Otel aslında sahibi Burak Kaplan’ın ve ailesinin yaşadığı koca bir villaydı. Ama orada tek başlarına yaşamaktan vazgeçip herkesi bu güzel evin içine katmak istemişler ki burik bir otele çevirmişler.

Konum : Şahane. Alancha‘nın bulunduğu tepenin hemen altında. Aşağıdan bakınca Alancha‘yı görebiliyorsunuz. Otelden çıkıp düz gideseniz 5-7 dk yürüme mesafesinde Alaçatı Çarşı’dasınız. Otelden çıkıp sola dönerseniz 3 dakika yürüme sonrasında Hacımemiş‘in başında buluyorsunuz kendinizi.

Odalar : Bir butik otelden beklediğiniz şekilde… Eksiği yok, fazlası var diyelim.

Roka Otel Alaçatı

Kahvaltı : Reçeller ev yapımı, çeşit çeşit. İncir reçeli, erik reçeli, domates reçeli… Ürünlerin hepsi özenle seçiliyor. Bir dediğinizin iki olmadığı bir havuz başı kahvaltısı var Roka Otel Alaçatı‘da.

Roka Otel AlaçatıRoka Otel Alaçatı

roka otel alaçatıÖzet :

Roka Butik Otel ön plana çıkan bu özelliklerinin yanı sıra fiyat konusunda da diğer otellerden daha avantajlı durması sebebi ile Alaçatı yolcularının ilk tercihlerinden olacak.


Alancha Alaçatı

Alancha Alaçatı

Alancha‘yı duymayan, bilmeyen kaldı mı artık? Alaçatı‘dan yola çıkmış, tüm dikkatleri üzerine çekmiş, çok üst deneyim sunan bir mekan Alancha. Alaçatı‘ya gittiğiniz vakit en azından o güzel manzarasında bir kokteyl içmeden çıkmamanızı öneririm. İstanbul’daki Alancha Nişantaşı ile ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Alancha AlaçatıAlancha AlaçatıAlancha Alaçatı

..


 

Traktör Alaçatı

Alaçatı‘ya gitmeden önce Alancha‘nın yaratıcı Alaçatı’lı dostum Kemal Demirasal‘a “nerelere gidelim?” diye sormuştum. Bana söyledikleri arasındaydı Traktör Alaçatı.

Traktör alaçatıAlaçatı Traktör

Sevdiklerim : Müzikleri, sevgi dolu personeli, kokteylleri ve arka bahçesi… Son derece dikkat çekici bu özellikleri ile vaktiniz yoksa bile en azından oturup bir kahve ya da kokteyl için lütfen.


Alavya Alaçatı

alavya alaçatı

Söylenenlere göre Rus bir iş adamının keyif için açtığı bir mekan. Ön tarafından resepsiyon ve restoran bölümünden girdikten sonra sizi kocaman bir bahçe karşılıyor arka tarafta. Ardından keyifli bir havuza çıkıyorsunuz. Duyduklarıma göre mekanın sahibi iş adamı Türkiye’nin önde gelenleri ağırlayıp, rahat edecekleri bir yer yaratmak ve iyi ilişkiler kurabilmek adına keyif için açmış burayı.

Alavya AlaçatıAlavya Alaçatı

Sevdiklerim : Masa düzeni, dekorasyon, sessizliği, arındırılmış bölge oluşu, havuzu ve kocaman bahçesi..


Köyün Delisi Alaçatı

Köyün Delisi Alaçatı

Burası 2014 ‘ün Unter’i. Bu sene ise Köyün Delisi oldu. Mutfak ise Mutfak Ajansı‘nın sahibi dostum Ömer Bozyap‘a ait. Ömer işe el attığına göre gözüm kapalı tavsiye edebilirim mekanı. Ama merak etmeyin, tavsiye etmeden önce menüyü deneyimledim 🙂

Köyün Delisi‘nde yemek servisi 20:00’de başlıyor. 23:00 sonrasında ise yemek bitiyor ve bildiğimiz Karaköy Unter kafasına dönüyor. İçerisi sosyete dolu. Mekanın sahibi Survivor’dan tanınan Bozok. Dolayısı ile tutmaması imkansız. Arka taraftaki rengarenk kapılar ise gündüz gittiğiniz vakit mutlaka fotoğraf çekilesi…

Köyün Delisi AlaçatıKöyün Delisi Alaçatı

Köyün Delisi‘nde gözünüzü kapatıp menüden bir şey seçin… Pişman olmayacaksınız…


Babylon Çeşme Ayayorgi

Babylon Çeşme Ayayorgi

Babylon, İstanbul’un en köklü gece mekanlarından. Alaçatı’ya el atması da harika oldu. Ilıca’da olduğu için suyu ılık. Güzel bir körfez. Karşınızda Sole & Mare, Paparazzi, MarrakechSole Mare ve Paparazzi‘ye topuklu ayakkabısız ve makyajsız girilmezken Babylon‘da insanlar daha doğal. Sizden, bizden…

Babylon Çeşme Ayayorgi

Alaçatı‘da en rahat edeceğiniz mekanlardan biri Babylon Çeşme bence. 2000 kişi kapasiteli olmasına karşın çoğunlukla 1000 kişilerde tutulan plajda dip dibe oturma gibi bir durum olmayacak şekilde düzenlenmiş her şey. Rahat minderler, şezlonglarda harikulade bir deniz manzarası. Başınızda sizinle ilgilenen hızlı bir personel… Akşama kadar huzur dolu bir plaj. Müzikler hafifi, kısık sesli, gün içinde belirli saatlere göre farklı müzikler eşlik ediyor ancak rahatsız edici bir ses ile değil. Arkadan ruhunuzu okşasın diye. Gösterişten uzak, insanlar rahat etsin diye düşünülmüş her şey.

Babylon Çeşme AyayorgiBabylon Çeşme Ayayorgi


Bej Beach Fly Inn

Bej Fly inn

İstanbul’dan sevdiğimiz markalar, mekanlar artık Alaçatı‘ya da el atıyor. Fly Inn Beach bu sene çok konuşuluyor. Biz de yine İstanbul’dan sevdiğimi Bej‘in plajına geldik. Fly Inn‘e girdiğinizde Bej Beach sol tarafta kalıyor. Müzikten nispeten uzak. Ben sakinliği sevdiğim için bana göre burası. Ama dans etmek isterseniz gerekli platformlar da var burada. Tektekçi de aynı şekilde İstanbul’daymışsınız gibi size destek veriyor 🙂

Flyinn BeachBej Flyinn

Bej Flyinn Bej Flyinn

Manzara harikulade. Kum plaj harika. Beyaz kumun üzerindeki mavi denizin birleşmesi harikulade. Bej’de olduğumuz için yemekler ve kokteyller de haliyle Bej kalitesinde. Yani çok iyi. Son derece keyifle vakit geçireceğiniz, tatilinize renk katacak bir beach.


Viento Otel Alaçatı

Viento Alaçatı

Viento Otel Alaçatı‘ya giden herkesin mutlaka bahçesini şöyle bir soluması, soğuk bir şeyler içip soluklanması gereken bir otel. 2014 senesinde açılan Viento enerji dolu bir çift tarafından yönetiliyor. Öyle keyifli bir mekan hazırlamışlar ki, reklam yapmaya gerek kalmamış.

Viento Alaçatı Viento Alaçatı

 

Organik olarak duyan gelmiş, çekmiş, paylaşmış, anlatmış. Alaçatı Ot Festivali‘nde başı çeken Viento‘nun mutfağı sebze ağırlıklı. Ama öyle böyle değil. Ben böyle sebze yemedim… Sevgili Figen Hanım‘ın eli çok lezzetli. Sohbeti ise saatlerce sizi o masanın başına kilitleyebilir cinsten. Alaçatı’ya giderseniz buraya adım atmadan tatili tamamlamayın. Benden söylemesi.


 

Curcuna Alaçatı

curcuna alaçatı

Kafe Pi‘nin markası, Pera’daki Curcuna‘nın Alaçatı versiyonu. Daha önce havuzun içindeki vosvos ile görmüştük kendilerini. Şimdi vosvos havuzdan çıkmış, DJ kabini olmuş. Alaçatı’ya giden 20li yaşlardaki üniversite gençliğinin uğrak mekanı…


Kumrucu Şevki

Kumrucu Şevki

Alaçatı‘ya her giden tutturuyor da bir Kumrucu Şevki… Gittim. Çok net; beğenmedim. Yani ürünler zaten standart. Kumrucu ŞevkiNe kadar farklı olabilir mi? Malzemenin kalitelisi ise bu zaten çok ulaşılabilir bir şey. Kumrunun esas özelliği nohutlu sert ekmektir ya. Ekmek yemeyen bana göre zaten kötü bir deneyim. Hem fazla geliyor, hem sert. Ben İstanbul’da daha iyi kumrular yiyorum. şimdilik kalsın. Ben beğenmedim. Siz yine deneyebilirsiniz tabii. Bu arada esas kumrucu Hüseyin’miş orada. Ona’da şimdilik gidemedik bir daha ki sefere artık.

Midyeci PamukPamuk Midye Alaçatı

Pamuk Midye resmen Alaçatı‘yı ele geçirmiş. her yerde, hem de her yerde… Kaliteli, lezzetli, az baharatlı ve az pilavlı. Bahatlı bir dolu pilavın yanında minicik midye eti yemiyorsunuz. Hepsi kararında. Alaçatı Çarşı‘da Hacımemiş’te ve tüm plajlarda Pamuk Midye‘ye rastlayabilirsiniz…

Dutlu KahveDutlu Kahve

Eskilerde dut ağacının dibindeki bu kahvede oturup çay içip tavla oynarmış Alaçatı sakinleri. Tabi Alaçatı sakinken… Henüz Alaçatı olmamışken 🙂 Şimdi ise renkli masaörtüleri ile ege mutfağndan esintiler sunuyor Dutlu Kahve. Haliyle Alaçatı’nın en eski mekanlarından biri.

Kırmızı EvKırmızı Ev Alaçatı

Bir ara sokaktaki kalabalığa gözüm takılınca dayanamayıp içeri daldım. Karşıma Kırmızı Ev çıktı. Ara bir sokak olduğu için fazlaca insanın geçmediği, nispeten daha rahat edebileceğiniz bir yer. Ben deneyimlemedim ancak kalabalığa bakılırsa beklentileri çokça karşılayan bir yer gibi duruyor. Alelade bir sokağa renk katan Kırmızı Ev bir sonraki gidişimde denemek istediğim mekanlardan.

Kabak Çiçeği AlaçatıKabak Çiçeği Alaçatı

Kabak Çiçeği restoran merkezin biraz daha dışında. 3 dakika yürüme mesafesi ile ulaşabildiğiniz bu mekan Ege mutfağının en başarılı örneklerinden biri. Sakızlı muhallebisi, kalamar ve tabii ki kabak çiçeği dolmasını yemeden olmaz. Eğer dışarıda oturuyorsanız yoldan geçen otomobillerin sizi rahatsız etmesi pek mümkün.

 

 

Bitti mi? Tabii ki bitmedi. Daha neler neler. Roka Bahçe‘yi biliyorsunuz. Roka Pera olarak İstanbul Beyoğlu’nda da ikinci şubeleri var. Alaçatı sezonu İstanbul’u kapatıp Alaçatı’ya geliyorlar, Alaçatı sezonu bittiğinde ise Alaçatı’yı kapatıp İstanbul’a geliyorlar.

Tuval Restoran, bu kez ziyaret etmedim, önceki gidişimde uğramıştım. Sezonda gittiğinizde sokaktaki kalabalık rahatsız edecek boyutta olabiliyor. Bu, dışarıda oturduğunuz her mekan için geçerli tabii.

Zeplin bu ismi çok duyduk ancak İstanbul’daki Zeplin Pub ile karıştırmayın. Burası farklı. Alaçatı’nın Unter’i gibi.

Asma Yaprağı, Alaçatı’nın sembollerinden desek yeridir. Ancak bu sene yine ziyaret edemedim. Ama eskisi olmadığı söylentileri çokça dolaşıyor. Cesaret edemedim, elim gitmedi.

Langaza, yine uğrayamadığım mekanlardan. Bir sonraki gidişimde deneyimleyeceğim. Çok iyi yorumlar duyuyoruz Langaza ile ilgili. Giderseniz, bir deneyin derim.

Mancar, yine bu sene gidemediğim restoranlardan. Alaçatı’nın neolokali gibi konumlanıyor. Ara ara Maksut Aşkar da gidip yemek yapıyor Mancar’da. Denemek gerek.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir