cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Ece Saçar İle Kısa Kısa…

Ece Saçar

30 Haziran 2014 • RÖPORTAJ • Views: 987

Kısa zamana çok iş sığdırmış, pek çok iş tecrübesi yaşamış, sosyal sorumluluğun bilincine, tüketmeye değil üretmeye hevesli, capcanlı, süper donanımlı, acayip pozitif birisi O. Değerli arkadaşım Ece SAÇAR ile müthiş keyifli bir sohbet yaptık. Kimsenin bilmediği alanlara girdik. Siz de Ece’yi biraz daha iyi tanımak için, buyurun röportaja:

Bize biraz kendinden bahseder misin? Kısa olsun ama 🙂

Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı 2007 mezunuyum. Ardından 2008-2010 yılları arasında Kadir Has Üniverstesi İletişim Bölümü’nde yüksek lisans yaptım. Yüksek lisans dönemimde aynı zamanda MediaCat dergisinde çalıştım. 2010-2012 yılları arasında ise Engelleri Kaldır Hareketi, WWF (World Wide Fund for Nature), Campaign Dergisi ve istanbul.com ‘da çalıştım. En son olarak da Penti’de dijital pazarlama uzmanı olarak çalışıyordum. Üniversiteden beri, Sivil Toplum Kuruluşları, toplum gönüllüleri, üniversitelerin sosyal sorumluluk projelerinde her zaman yer almaya gayret ettim. Hala da desteklerim devam ediyor. 🙂

Çok fazla iş değiştirmişsin. Bu bir arayış mıydı, yoksa dikiş tutturamamak mı?

Tam olarak bir arayıştı diyebilirim. Ne istediğime karar verme aşamasıydı benim için. Bir yerde çalışırken sürekli teklifler alıyordum ve daha cazip bir teklif olduğunda, yaptığım işten de sıkılmışsam bu teklifleri değerlendirdim.

Peki şu anda aradığını bulabildin mi? Karar verdin diyebilir miyiz?

Karar verdim diyebiliriz. Şu anda hangi sektörde ne tarz bir iş yapmak istediğimi, yani sıkılmadan üretebileceğim işin ne olduğunu biliyorum. Şu anda çok uzun süreler çalışıp tam istediğim şeyi yapabileceğim birbirinden değerli 2 teklifi değerlendiriyorum. Birkaç haftaya netleşmiş olacak. Bu da sürpriz olsun.

Biraz blogundan bahsedebilir misin? Seni blog açmaya teşvik eden ne oldu ve buna ne zaman karar verdin?

İlkokuldan bu yana hep günlük tuttum, ajanda kullandım. Dolayısıyla hep bu dünyanın içindeydim. Liseden beri de yazıyorum. Yani sene verecek olursak, 2000’den beri diyebiliriz. Kendi adımı taşıyan blog’un çıkış tarihi ise 2010 Nisan ayına tekabül ediyor. Türk Dili ve Edebiyatı okumayı da bu yüzden seçmiştim aslında. Akademisyen olmayı planlıyordum. Hayat beni farklı noktalara getirse de, sonuçta yazıp çizmeye devam ediyorum.

Blogunun içeriği nedir? Okurlarına yani bizlere ne vaat ediyorsun?

Çoğunlukla kültür sanat/ etkinlik haberleri veriyorum. Beni takip ederek pek çok etkinlik hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Onun dışında moda, sinema, mekanlar ve konserler başta olmak üzere günlük hayatın hemen her alanından haberler, röportajlar ve biraz da kendimden yazılara yer veriyorum. Zaman zaman da arkadaşlarım yazılarıyla blogumda yer alıyorlar.

Takıntıların var mı küçük küçük?

Edebiyat mezunu olduğum için mi dersiniz, yoksa mesleki deformasyon mu dersiniz bilemem ama yazı dilinde belli takıntılarım var evet. İmla konusunda özellikle.

Mesela?

Soru eklerinin, “iş birliği” ve “şey” gibi kelime/ifadelerin yanlış yazılıyor olması sinirimi bozuyor evet. -de, -da konusundan hiç bahsetmiyorum bile.

Biraz daha ileri gider misin peki? 🙂

Mesela, biri bana evlenme teklif etse ve gökyüzüne “Benimle Evlenirmisin?” yazsa,  kabul etmem. Önce misin’i ayırsın 🙂

Anlaşılmıştır 🙂 Peki, para, statü, kariyer, huzur? Senin için hangisi daha önemli?

Ben hayatımda her zaman huzur aradım. Hiçbir zaman para ön plana çıkmadı benim için. Çalıştığım yerlerden ayrılmamın en büyük nedeni de zaten huzursuz olmam olmuştur. Kariyere de pek önem vermedim. Verseydim pek çok şeye boyun eğer çalışırdım herhalde. Kaldı ki çevremdeki insanları da bu şekilde seçiyorum. Benim için huzur önemli ve etrafımdaki insanlar da huzurlu tipler olsun. Dünyevi hırslara hiç gerek yok.

Peki sence para huzur getirmez mi?

Bir noktaya kadar getirir ama konu para olduğunda insan kendini pek durduramıyor sanırım. Daha çok hırs, daha çok para kazanma arzusunu dizginleyemedikleri için de sonu hep huzursuzluk oluyor. Eğer bunu iyi dengeleyebiliyor ya da kontrol edebiliyorsanız tamam ama ben henüz öyle birini tanımadım.

Hayat motton nedir?

John Lennon ‘ın bir sözünü çok seviyorum. Hatta kartvizitimin arkasında da bu söz yazılı, ‘Life is what happens to you while you’re busy making other plans.’ yani “Hayat siz başka planlar yaparken başınıza gelenlerdir.”  

Bu aralar da mottomun Carpe Diem olması için çalışmalarım devam ediyor. Önceden geçmiş ya da geleceğe çok takılırdım ama bunun hiçbir fayda getirmediğini gördüm. Artık anı yaşamak daha keyif ve huzur veriyor.

Planlı mısın?

Çok planlıyımdır. Ajandasız çıkmam. Her gün to do listler yaparım. Ancak bu anlık şeyler yaşamayacağım anlamına gelmiyor tabii.

ece saçar

Artık ısındık. Zamanı geldi sanırım. Biraz daha özele geçelim. Bir İlişkiden beklediğin nedir?

Huzur bekliyorum. Yanındayken bir şey düşünmeyeceğim, sadece yanında huzurlu olabileceğim bir insan. Yaşlı insan cümleleri gibi gelmesin size bunlar. Huzur çok önemli. Gençken bunun farkında varıyor olmak daha da önemli sanırım.

Fazlaca huzurunu kaçıran şey mi yaşadın? Özel değilse paylaşabilir misin?

Bu zamana kadar yeterince huzursuz adamlar denk geldi sanırım bana.

O halde tam sana göre bir sorum var. Hiç çoktan bitmiş bir ilişkiyi bitirmeyi başaramadığın oldu mu?

Çoooooook. Aşık olduğum insandan kolay kolay vazgeçmiyorum. Aslan burcuyum ve savaşçıyım. Olumsuz şeyler görsem de savaşıyorum. Olmayacak duaya amin dediğim çok olmuştur.

Peki hala böyle misin?

Evet 🙂 (kocaman bir kahkaha ile) Ben kazanmak için uğraş veriyorum. Kaybetmek çok kolay.

Çok güzel söyledin. (Alkışlıyorum) Birlikte olacağın insanın geçmişine çok takılır mısın?

Geçmişini kendisi çok dile getirmiyorsa çok takılmam. Ama kendisi geçmişini her seferinde karşısına getiriyor ve orada çözemediği sorunları bana yansıtıyorsa takılırım tabi…

Peki o belli etmese de sen kurcamaz mısın geçmişini? 🙂

Aslında bu konuda küçük çaplı bir dedektif olduğumu söyleyebilirim 🙂

O zaman geçmişi temiz biri istersin o halde.

Hayır, eski sevgilileri ile arkadaş kalmadığı sürece dert değil. Geçmişinden ders almış olması güzel olurdu. Zaten hata yapmış olması çok dert değil. Hatalar öğreticidir sonuçta. Mümkünse hatalarını yapmış ve ders almış şekilde bana gelsin. 🙂

Bence mesaj alınmıştır. Çok çok keyifli bir röportaj oldu benim açımdan. Bu keyifli söyleşi için çok çok teşekkür ederim. 🙂

 

Tags: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir