cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Chill Out Festival 2016 ‘da Neler Oldu?

1 Haziran 2016 • MEKAN / GEZİ, PARTİ - EVENT - FESTİVAL • Views: 1031

Tam bir sene bekledik yeryüzündeki cennet için. Geçen seneki gibi olmasa da yine güzel bir hafta sonu geçirdik.

Güvenlik çok üst seviyedeydi. Bu kez bileklikler bile ekstra kontrol edildi. Acaba başkası çıkarıp farklı birine mi verdi diye… Dışarıdan içeriye birisi ya da bir şeyin girmemesi için yol kenarlarında 30-40 metrede bir bir güvenlik de dışarıyı koruyordu. Aramalar her zamanki gibi detaylıydı.

En büyük hayal kırıklığım geçtiğimiz senelerden beri çok alıştığımız Bridgestone‘nun rengarenk dev çadırının olmamasıydı. Köpüklerin rüzgarla uçuştuğu o dev çadırın altında fotoğraf çekmek ve yayınlamak Chill Out Festival‘in bir tanımı gibiydi sanki… Bu sene köşede üvey evlat gibi kalmış, yaydığı köpükleri bile kimsenin görmediği minnak bir çadır olmuş. Üzüldüm.

Chill Out Festival 2016

2016’da Daha Az Dinleyici

Bu sene çok net, katılımcı sayısı düşüktü. Bilet satışlarına bakmadım ancak gözlemlerim bu şekilde. Özellikle geçtiğimiz sene 10. yıl kutlaması olduğundan olsa gerek, inanılmaz bir kalabalık vardı. Bu sene ise ana sahnenin yarısından itibaren koca koca boşluklar vardı. Bu az katılım, tuvalette ve yemek kısmında sıra olmamasına olumlu yansıdı tabii.

Chill Out Festival 2016

Moet&Chandon ve Redbull Stantları

Yani aklım almadı bir türlü. Okey tamam cuma günü yağmur kıyamet, yer yerinden oynadı sel bastı falan da. Yahu koskoca Redbull nasıl olur da böyle bir stant ile çıkar. O kadar önünden geçtim, bir tane kişiyi de oraya uğramış Redbull alırken görmedim. Adım atmak istemiyorsunuz ki. Nasıl bir marketing anlamış değilim. Bir çim giydirme de mi yapılamazdı oraya? Diğer tarafta Moet var. O da benzer bir zeminde. Ama neler yapmışlar. Çekiyor insanı gel bir şeyler iç diye… Aynı bölgede neredeyse yan yana iki uç stant. Yazmadan edemedim. Redbull‘un Marketing Manager’ı bu markasının bu şekilde temsil edildiğini görünce ne yaptı merak ettim. Ajans ile çalıştılarsa ajansın vay haline… Bir hayli gerilmişlerdir herhalde. Neyse…

Chill Out Festival 2016 Chill Out Festival 2016

Other Stage & Next Stage

Bunlar bir harika dostum. Çok iyi kafalar. Ana sahnede yayılıp azıcık kafa dinlersin. Sonra diğerlerine akar ritmin vücudunu ele geçirdiği müziklere kaptırırsın kendini. Other Stage alanı cumartesi günü biraz çamur olsa da müzikler size her şeyi unutturuyordu. Next Stage ise daha konforlu bir alandı her zamanki gibi.

Chill Out Festival 2016

Her Alanı Domine Eden LimitsOff

Özellikle ice’ın da devreye girmesi ile yer gök ice olmuş. Karlar yağmış. Kokteyller hazırlanmış. Kokteyllerde kullanılan meyveleri de hemen yan taraftaki alanda ücretsiz bir şekilde alabiliyordunuz. Ayrıca Festival alanına Uber ile 40 TL’ye kadar ücretsiz gelip bir de LimitsOff Maid in Love hediye kitine de ücretsiz sahip olabiliyordunuz. Instagram’dan bu gibi detayları duyurmaya çalışmıştım. umarım faydası olmuştur. Bu arada ice harika bir şey…

Limitsoff

Sanatçılar

Chill Out Festival benim için aynı zamanda öğretici de oluyor. İsimler açıklandığında genelde bilmediklerim de oluyor ve açıp bakıyorum, festival zamanına kadar tanımadığım grupları tanımaya çalışıyorum. Bu aşamada beni etkileyen ve daha önce bilmediğim iki grup vardı. Oceanvs Orientalis ve Viken Arman‘dı. Ana sahnede pazar günü çalan Lucas Santtana isimli grubu da lanetliyorum. Hiç ama hiç bana ve hatta etraftan izlenimlerim kadarı ile bize göre değildi bu adam. Etrafımdaki pek çok kişi “bu ne yaaaa?” diyerek uzaklaştı sahneden. Ben bir iki şans daha verdim ama cıx… Olmadı. Bizimle değil. E tabi her gruba sempati duyacak halimiz yok. İlla ki sevenleri vardır. Tanrı kendisini sevenlerine bağışlasın. Yani özetle ben bu festival ile hayatıma iki güzel grup katmış oldum. Mutluyum.

 • Chill Out Festival 2016
 • 20160528_192713
 • Chill Out Festival 2016
 • Chill Out Festival 2016
 • Chill Out Festival 2016
 • Chill Out Festival 2016
 • Chill Out Festival 2016
 • 20160528_204746
 • Chill Out Festival 2016

Jetonlar

bu sene bu jeton işini sevdim. Daha evvel markalar vardı. 5 TL-10 TL-15 TL neyse… Şimdi üzerinde hologramlı kelebeklerin olduğu jetonlardan alıyorsunuz. Her biri 5 TL. 50 TL’ye 10 jeton yani. Yeme-İçme kısmı da jeton adedi üzerine kurulu. Örneğin pizza 3 jeton, kokteyl 5 jeton gibi. Oradan hesaplayın artık. Ben bunu sevdim.

Yemekler

Yemek olayı yönetmesi çok meşakkatli bir durum. Bu kez bir sürü firma ve insan ile uğraşmak yerine tek bir firma ve insan ile uğraşalım demişler. Festival tasarımcıları için harikulade, akıllıca, zaman kazandıran bir geçiş. Ancak bizler için aynı şey söylenemez sanki. Hayatımda yediğim en kötü pizzayı ve sosisli sandviçi burada yediğimi söyleyebilirim. Üsküdar sahilinde 2 TL’ye satılan sosisliler bile çok lezzetlidir. Pizza desen, hamur tadından hallice. Festival şehre uzak. Girdin mi çıkmak istemeyeceğin bir ortam. Yahu süper lezzetli şeyler olsun da istemiyoruz zaten. Ama azıcık özenli ve yenilebilir olsun. Ortalama olsun hiç olmadı. Çünkü festivale girdiniz mi çıkmazsınız. Çıkmayacaksanız mecburen orada yiyeceksiniz. E bana mecburen orada orada yememi şart koşan bir festivalde en azından ortalama ürünler yemeyi beklerim.

Ne markalar biliyorum, Teşvikiye’deki dilimi 3.5 TL olan New Yorker Dilim Pizza, ya da artık karavan ile seyyar şekilde her yere gidebilen, kahve festivalinde 4 günde 5.000 adet sosis satan Carnaval Food… gibi.. Örnekle çoğaltılabilir. Bu gibi hızlı ve kaliteli ürün çıkaran firmalar tercih edilebilirdi yine. Mesela Kahve’de İlly nedir? O kadar kahveci varken etrafta. Moc, Petra, Federal, Walter’s… Neyse örnekler çoğaltılabilir.

Aktiviteler

Bu sene bana göre biraz daha az gibiydi. Ya da biz mi alışıyoruz da objektif bakamıyoruz, ya da beklentimiz sürekli artıyor ondan mı bilemiyorum ama bir eğlencesizdi sanki. Bir samsung falan olsa, 360 VR ile gelse mesela, ya da bilemedim bunun gibi pek çok şey. Yoga alanı vardı. İnsanlar yoga yaptılar, ellerinin üzerinde havada durdular. Ben Mini alanını çok beğendim. Çok dikkat çekici ve sade şekilde tasarlanmış. Biraz da otomobilleri inceledim. Güzel bir deneyim oldu benim için. H&M tarafı da fena değildi. Hem ürünler ile hem oturma alanları ile gelmişler. Aşağıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz gibi şu Kızılderili şapkalarına bayıldım. Fiyatı 250 TL’ydi. Bir de küçük boyları vardı 70-80 TL civarında.

 • Chill Out Festival 2016
 • Chill Out Festival 2016
 • 20160528_185347
 • 20160528_190655
 • 20160528_175236
 • 20160529_190625
 • 20160529_190431
 • limitsoff
 • Chill Out Festival 2016
 • limitsoff

Özetle; bu sene kişisel olarak benim beklentimin altında bir festival oldu. Yağmur çamur demeden, koca iki günü orada geçirdik, eğlendik, deneyimledik. Ama özellikle ana sahnedeki müzikler bu sene bana iyi gelmedi. Other Stage ve Next Stage güzel gruplar ağırlıyor o başka. Neyse. Burası pahalı bir festival. 140 TL’lerden başalayan kombine biletler festival yaklaştıkça 200 TL’lere kadar geliyor. İçeride yediğiniz ve içtiğinizi de hesap ederseniz bir hafta sonu 500 TL harcıyorsunuz aslında. Yani pahalı. Pahalı olunca insanlar güzel bir deneyim arıyor. Bence yine güzeldi. Chill Out candır ancak geçen sene ile kıyas götürmeyecek bir festival olduğunu düşünüyorum çok net.  Geçtiğimiz seneki Chill Out Festival 2015’in Ardından yazımı da okumanızı öneririm… Bir sonraki sene çok daha güzeline…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir