cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Bodrum Rehberi : Bodrum’da 3 Gün 12 Mekan

bodrum rehberi

19 Eylül 2015 • GEZİ / REHBER, MEKAN / GEZİ • Views: 2327

Bu sene fazlaca gezdik. Bodrum’a gitmesek olmazdı. Bizim için tatil demek aslında koşturmak demek. O sebeple üç günlük koşturmacalı ama bir o kadar da keyifli maratonda neler yaptığımızı anlatarak size kısa bir Bodrum Rehberi sunmaktır niyetim.

1 – İlk Yapmanız Gereken İş Scooter Kiramak

Bodrum her zaman kalabalık. Minibüs ile ulaşım ise zahmetli. Hem çok bekliyorsunuz hem de tın tın tın gittiği için yolculuk uzun sürüyor. E üstüne üstlük bir de trafik. Otomobil kiralasanız yine o çekilmez trafiğe gireceksiniz. Özellikle akşam saatlerinde merkeze giriş ve Bodrum içindeki trafik tatiliniz için çok önemli olan saatleri elinizden alacağı için biraz sinirinizi bozabilir. UBER deseniz genelde dolu oluyor, ya da ulaşılamayabiliyor. Dolayısıyla Bodrum için en efektif ulaşım aracı çok net bir şekilde Scooter. Günlük 40-50 TL ve günlük 10 TL benzin ile gidemeyeceğiniz yer yok. Hem sıcakta efil efil estiği için serinliyorsunuz hem de trafiğe hiç takılmadan özgürce seyahat ediyorsunuz.

2- Leka Otel Bodrum

leka otel bodrum

Konalamış olduğumuz Leka Otel’i sosyal medyayı iyi takip edenler bilir. 2015 yılında restore edilip açılan Leka Otel bana kalırsa çılgınca instagram paylaşımları ile bu yaza damgasını vuran otellerden biri olmayı başardı. Otel Bodrum Merkez’e yaklaşık 3 km uzaklıkta olduğundan çok da yürüme mesafesinde olduğunu iletemeyeceğim. Ya bir araca ihtiyacınız olacak ya da minibüs ile ulaşacaksınız.

leka otel bodrum leka otel bodrum leka otel bodrum

Otel için daha sonra detaylı bir yazı yazacağım ancak burada iletmek istediğim öne çıkan özelliklerini iletecek olursam başlıca belirtmek istediklerim,

  • Kahvaltısı inanılmaz. Normalde açık büfeden ziyade serpme kahvaltıyı tercih etmeme rağmen daha önce hiçbir açık büfe kahvaltının bana bu kadar keyif vermediğini itiraf edebilirim. Abartılmamış hiçbir şey. Her şey olması gerektiği gibi, çeşit çok ama sade, özenli…
  • Zemini fon yaptığınızda inanılmaz fotoğraflar veren havuz. Fotoğraf çekmeye doyamadık.
  • İyi fotoğraf veren otel Otel genel olarak manzarası, odaların konumlandırılması ve hatta duvarları ile de çok iyi fotoğraf veriyor.

3 – Mandarin Oriental Blue Beach

mandarin oriental blue beach

Otelimiz Leka‘ya yerleştikten sonra randevulaştığımız üzere kendimizi yılın en çok konuşulan oteli Mandarin Oriental‘e attık. Mandarin Oriental her şey dahil konsepti yerine kişiye özel konsept ile lüxte çığır açan bir otel. Bizim deneyimlediğimiz Blue Beach sadece otel misafirlerinin kullanabildiği bir alan olsa da diğer beach olan Juju‘ya dışarıdan da girebilmek mümkün. Bu arada Mandarin Oriental’in içinde 12 farklı restoran olduğunu da hatırlatayım. Bu restoranları da dışarıdan ziyaret edebiliyorsunuz. Otel hakkında detaylı incelememi buradan okuyabilirsiniz.

4 – Eddesia Restaurant

Eeddesia REstaurant Eddesia Restaurant Eddesia Restaurant

İstanbul’da harika işler yapan sevgili arkadaşım Melda Tuna’nın 2015 yazında Bodrum’da açtığı restoran. Lezzet tavan ama görseller o kadar kuvvetli ki yemeye kıyamıyorsunuz 🙂 Biz tabii harika bir ziyafet yapmış olduk yine.

5 – Beş Oda Hotel & Restaurant

5 oda bodrum 5 oda bodrum

Adından da anlaşıldığı gibi sadece 5 odası bulunan minik bir butik otel. Önünde kendisine ait plajı ve restoranı ile dışarıdan da misafirlerini ağırlıyor. Gün batımı burada harika. Mutfağı da oldukça başarılı. Bir kadeh şarap ile gün batımını burada seyretmeniz güzel olacaktır. Ben yediğim deniz ürünleri risotto ve Cafe De Paris Soslu Dana Bonfile’yi epey sevdim. 5 Odalı bir otelin mutfağından çıkamayacak kadar başarılıydı.

6 – Ox Burger & Wine

ox burger burger

Geçtiğimiz sene Bodrum’dan sonra İstanbul Bağdat Caddesi Üzerinde ikinci restoranını açan Ox Burger’ı Bodrum’da bilmeyen yoktur herhalde. Bodrum için çok şaşırtan bir lezzet. Rezervasyonsuz gitmemenizi öneririm.

7 – Bu Teras

buteras bodrum

Şefik Öztek ismi size tanıdık geliyor mu? İstanbul’da Laila‘yı bilmeyen var mı? Evet Laila‘nın yaratıcısı Şefik Öztek‘ten bahsediyorum. Bodrum Marina’nın tam karşısında, Big Chefs’in olduğu binanın terasından harika bir müzik duyacaksınız. İşte o müzik BuTeras‘tan geliyor. Şefik Abi sezonun ortasında açmış burayı. giriş ücretinin 50 TL olduğu mekanda kitle %90 kadınlardan oluşuyor. bu teras bodrum Yaş ortalaması ise 30+ yani çok kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Biz gittiğimizde Barbaros ve bir sonraki gün de Fedon sahne alıyordu. Barboros‘u ilk kez burada dinlemiş oldum ve bayıldım… Fedon ise ortalığı yıktı zaten tahmin edeceğiniz üzere. İçkiler burada Gökçe Kaya‘nın ellerinden çıkıyor. Lezzetsiz bir şeyler içmeniz neredeyse imkansız… Bodrum‘a gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken bir teras BuTeras.

8- Bodrum Marina

Bu Teras’ın tam karşısında, giriş için para ödemeden gidip bir bira içip takılabileceğiniz bir yer Bodrum Marina. Herkesin girebiliyor olması kaliteyi biraz düşürse de Bodrum turistlerinin en az bir kez uğradığı bir yer burası. Cuma günleri benim çok sevdiğim Yol Project’in çıkıyor olaması bana da bardan bir bira alıp bir köşeye geçme şansını verdi. Eğlendim mi eğlendim. Ama kim sayesinde? Yol Project. Yoksa kalabalık fazla…

9 – Rixos Premium Bodrum

rixos premium bodrum

Bir sonraki gün kahvaltımızı Rixos Premium Bodrum‘da yapıyoruz. Açık büfenin yanı sıra serpme kahvaltı da sunulan otelde biz serpme kahvaltıyı tercih ediyoruz. Bir Türk markası olarak gururumuz olan Rixos Premium Bodrum‘da kendine ait minik bir adacık var. Belki bilenleriniz vardır, bu adacıktaki cabanalarda vakti geçirebiliyorsunuz. Cennet Koyunu buradan deneyimlemek güzel seçeneklerden biri… Ayrıca Tüm Bodrum’un Cennet gibi ayaklarınızın altında Rixos Premium’un Infiniti odalarında havuza girmek de inanılmaz bir keyif.

rixos premium bodrum rixos premium bodrum rixos premium bodrum

.

.

.

 

.

10 – Kuum Beach

kuum beach

Bodrum’da nerede denize girilir sorusunun yanıtı Kuum Beach! Girişte ödediğiniz ücret aslında giriş için ödediğiniz bir ücret değil. O zaman nedir? İçeride harcamanız gereken ücrettir. Güzel bir sistem. 2015’te 150 TL olan ücreti ödeyerek girdiğinizde içeride 150 TL harcama yapacağınızı vaat ederek girmiş sayılıyorsunuz.

kuum beach

Kokteyl ve yemeklerden bu şekilde faydalanabiliyorsunuz. Burası da yine bir plaj mutfağına nazaran çok daha kaliteli ürünler sunan bir mutfağa sahip olması ile beni şaşırttı. Barı ise fevkalade başarılı. Kendilerine özel kokteyllerinden denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

11 – Arka Pizza

arka pizza bodrum

 

Bodrum’a gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken bir yer İstanbul’da iyi bir pizzacıda yediğiniz pizzaları düşünün. Bunu Bodrum’da efil efil esen bir sokakta hayal edin. 4sq’de 9.6 puan almış Arka Pizza bence abartıldığı kadar var. Pizza arzunuzu bastıracak iyi bir seçenek. 

12 – Bitez Dondurmacısı

Yıl 2015 ve 33 yaşımdayım. İlk kez yediğimi itiraf ediyorum 🙂 Sevdim. Çok sevdim.

bitez bodrum

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir