cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Alışkanlığa Dönüşen Bir İlişkiyi Nasıl Renklendirmeli?

1 Eylül 2014 • İLİŞKİ DURUMU, İLİŞKİLER, KADINLAR • Views: 5048

İlişkiler konusunda ihtisas yapmış bir uzman değilim. Ancak iş, çevre ve birliktelikleri iyi yönettiğimi düşündükleri için olsa gerek, fazlaca insan bu konularda bana danışır. Onlarla paylaştığım ve yapmalarını önerdiğim birkaç küçük değişikliği sizinle de paylaşmak istedim. Sonu mutluluk olacaksa ne mutlu bana…

Herkes ilişkiye başladığında harika duygular ile yola çıkar. Ancak zaman sonra hiçbir şey eskisi gibi olmamaya başlar ve o herkesten duyduğunuz “alışkanlığa döndü bizimki” gibi cümleler sizin de dilinizin ucuna gelir.

Rutin Giden İlişkiyi Canlandırmak İçin Ne Yapmalı ?

Öncelikle birlikte neler yaptığınızı bir gözden geçirin. Bu liste çok da kabarık olmayacaktır eminim. Eğer aynı evde yaşıyorsanız aslında yalnız yaşıyorsunuzdur bir süre sonra. İkinizin de kendi dünyası vardır ve oradan çıkmak zordur. Şimdi biraz eşimize kendimizi beğendirelim ve onunla daha keyifli vakit geçirelim.

1 – Evde mutlaka güzel giyinin

Kolay bir şey değil gibi gözüküyor. Ancak birbirinizi eşofmanla görmekten sıkılmadınız mı? Erkekler veb740210601bed8f4294569f1c3d24e9a kadınlar her sabah en güzel kıyafetlerini giyiyor. Kadınlar son derece şık topuklu ayakkabıları ayaklarına  geçiriyor, takılarını takıyor ve işe gidiyor. Eve döndüğünüzde ise karşınızda şort veya eşofmanla oturan birini görüyorsunuz. Siz de, eşiniz de artık en güzel halinizi iş/okul arkadaşlarınıza gösterir durumdasınız. O sebeple her gün olmasa da, haftanın belirli günleri akşam eve geldiğinizde en azından yemek yerken, gömlekle kalmayı deneyin. Kadınlar da aynı şekilde makyajlarını tazeleyip masaya oturabilirler. Sonra birbirinize ne kadar güzel olduğunuzu söyleyin.  Bu hiç zor olmayacaktır.

2 – Birlikte yapabileceğiniz iki kişilik şeyler yaratın, hobi geliştirin

Örneğin iki kişilik oyunlar. Satranç, kağıt oyunları hatta tavla. Hem eğlenceli, hem de baş başa bir şeyler yapabilmek için bir fırsat. Hatta bir konsol oyun setiniz varsa birlikte oynayabileceğiniz birkaç oyun edinebilirsiniz. Birlikte puzzle tamamlayabilir, scrable oynayabilir hatta maket yapabilirsiniz. Birlikte dans kursuna ya da fotoğrafçılık kursuna gidebilirsiniz. Önemli olan birlikte bir şeyler ile uğraşmak. Bir düşünün şu anda bunun neresindesiniz?

Chess1

3 – Bir zahmet hediye almak için özel bir gün beklemeyin!

Özellikle kadınları küçücük şeylerle çok ama çok mutlu edeceğini hala anlayamamış erkeklere sesleniyorum. Hediye dediğimiz şey öyle kocaman pahalı şeyler olmak zorunda değil. Eşinizi siz tanıyorsunuz ve nelerden hoşlandığını biliyorsunuz. Komik gelecek biliyorum ama eve giderken alacağınız bir paket çikolata ya da sürpriz yumurta bile onu havalara uçurabilir. Sabah 20 dk erken kalkıp O’na kahvaltı hazırlamayı deneyin.  İlgilendiğinizi göstermenin onlarca yolu var. Kafanızı çalıştırın ve yaratıcı olun. Mutluluk pahalı şeylerde değil, aksine küçük detaylarda olabilir.

 

4 – Birlikte film izleyin ve kitap okuyun

Bir zaman planı hazırlayın. Haftanın belirli bir günü mutlaka birlikte film/dizi izleyin. Haftanın bir günü okuma saati yapın ve evde yarattığınız bir okuma köşeniz olsun.

couple-watching-movie-at-home

5 – Evde küçük şirinlikler yapın

Örneğin benim en sevdiğim şey; küçük bir hediye aldıysam eğer o hediyeye ulaşması için bir dizi not yazıp işi hazine avına dönüştürmek! Örnek; “kütüphanedeki x kitabın bilmem kaçıncısı sayfasına bak”, oradan “mutfaktaki 3. çekmeceye git”, oradan “yatak odasında yastığın altındaki nota koş”, oradan “yoruldun değil mi? Biraz dayan, şu çok sevdiğim adidas ayakkabılarımın içindeki not seni bekliyor, merak etme ayakkabı kokmuyor” oradan “banyoda havluların arasındaki nota koş”, oradan  “benim gardrobumun sağ kapağını aç ve güle güle kullan” şeklinde…

6 – Her yerden seni seviyorum diyebilirsiniz

Aynı anda hem tüm e-postalarına, hotmail, gmail, yandex, hem telefonuna sms, hem sesli mesaj hem de whatsapp, viber gibi programlardan aynı şeyi aynı anda yazıp gönderebilirsiniz. “Seni seviyorum” ya da “seni özledim” gibi… Her yerden aynı anda O’nu “Seni Seviyorum“lara boğabilirsiniz. O lavaboya gitmeden önce siz gidip bir post-it ile bunu aynaya yapıştırabilir, masadan kalktığı anda da masasına da yine post it ile “Seni Seviyorum” yazabilirsiniz. Bu şekilde hem banyoda bir sürpriz ile karşılaşacak, hem de çalışma masasına geri döndüğünde.

large

7 – Baş başa dışarıda romantik bir yemek yemek için özel bir gün olması gerekmiyor

“Bu akşam canım çok çekici ve güzel bir kadın ile dışarıda yemek yemek istiyor. Bana eşlik etmek istemez misin?” şeklinde bir sms ile hoş bir geceye adım atabilirsiniz.

8 – Yatakta yaratıcı olun

Bİr ilişkinin en az %50’si seksten ibarettir. Öyle değilse bir sorun vardır. Çok uzun süredir bir birlikteliğiniz olabilir. Ama eminim ki hala birbirinizle paylaşmadığınız özel  şeyler vardır. Bunları açığa çıkartmanın vakti geldi. Yatakta daha yaratıcı olun, hatta bunun için yatakta olmanız bile gerekmez 😉 Eşinizle bu konularda konuşmaktan çekinmeyin. Çok zorlanırsanız bir şişe şarap açın 🙂

shutterstock_115994308

9 – İlişkinize heyecan katın

Hani hep aradığınız “o başlardaki heyecan” var ya. İşte size bunu tekrar yaratma fırsatı. En güzel kıyafetlerinizi giyin. Son derece çekici bir halde bir bara gidin. Farklı masalara oturun, birer içki söyleyin. Bir saat kadar birbirinizi seyredin. Farklı biriymiş gibi. Uzaktan seyredin. Etraftaki insanların nasıl baktığını görün sevgilinize. Korkmayın. O sizin zaten. Sonra yanına gidin ve bir içki ısmarlayın! 🙂

shutterstock_100645885

10 – O duş alırken siz havlusunu ısıtın

Bunu saç kurutma makinesi ile yapabilirsiniz. Ya da kış aylarındaysanız kalorifer işinizi görecektir. O duştan çıktığında sıcacık bir havluyla sarın O’nu.

11 – Hafta sonlarınıza farklılık katın

Tatile çıkmak için uzun uzun planlar yapmak gerekmez. Yakın yerler de vardır mutlaka etrafınızda. Ayda bir hafta sonu mutlaka kaçın oralara. Uzak yerler de olabilir, kimin umurunda! Cuma akşamı yola çıkıp cumartesi sabahı bambaşka biri şehirde uyanın, pazar akşamı da dönüş yoluna çıkıp direkt işe gidin. Pazartesi günü yorgun olun. O gün erken yatarsınız! Ne var bunda. Korkak olmayın. Size değişiklik gerek! 

beach2-585x300

12 – Her yere birlikte gitmek zorunda değilsiniz

Bu mantıktan kurtulun. Bir ilişkide üç tane hayat vardır. Biri senin hayatın, biri onun hayatı diğeri de sizin hayatınız. Sıkıcı da olsa birlikte gitmek zorunda olduğunu yerler olacaktır tabii. Ancak eğer kendinizi her yere birlikte gitmek zorunda hissediyorsanız, eşinizin sıkıcı arkadaşlarının yanında suratsız bir eş olarak kalacaksınız ve bu izlenim hiç hoş olmayacak. Bırakın haftanın bir günü, eşiniz kendi arkadaşları ile dışarı çıksın, siz kendi arkadaşlarınızla çıkın. Emin olun bu dokunuş dahi fark yaratacaktır.

13 – Birlikte egzersiz yapın

Bisiklet alın lütfen. Birlikte spor yapmanın en keyifli tarafı. Hafta sonları sırt çantanıza ya da sepetinize koyduğunuz yiyecek içeceklerle, evcil hayvanınızı kaptığınız gibi sahile ya da bir ormana atabilirsiniz kendinizi eğer bisikletle ulaşabilecek bir yerde yaşıyorsanız.

14 – Ev içinde kendinize ait zaman yaratın

Haftanın belirli günleri evde sadece kendiniz ile ilgilenin. Size özel şeyler. Bilgisayar oyunu oynayabilir ya da eşinizin sevmediği ancak sizin çok sevdiğiniz bir programa takılabilirsiniz.

lenz

15 – Sanki bir pub’a gitmişsiniz gibi bir sunum hazırlayın ve evde içki için

İnsanlardan kaçmayın. Ara ara evinize gelip gidenler olsun. Kalabalığa gerek yok. 2-4 kişi de yeter. İnsanlar birbirlerine değer katan şeylerden hoşlanırlar. Üşenmeyin, tahta ya da taş sunumlarda zengin görünümlü peynir tabağı hazırlayın. Bir şarap açın. Eşinize ve arkadaşlarınıza sürpriz yapın.

Birbirinize çok az vakit ayırdığınız ve bunu fark etmediğiniz için ilişkiniz kötüye gidiyor olabilir. Önemli olan birlikte bir şeyler yapabilmek. Bunlar tek taraflı şeyler değil. İki tarafın da gayreti ile çok daha hızlı ilerleyen aksiyonlar.

Merak edenler için hemen söyleyeyim. Bunların tamamı benim daha önce yaptığım, deneyimlediğim şeyler. Tüm bunlar ilişkiyi kurtarmak için birer seçenek olabilir. Ancak her şeye rağmen biten bir şey varsa, üzerine düşeni yapmışsınızdır ve içiniz rahattır. Peki ya siz yukarıda yazanlardan sadece 3 tanesini en son ne zaman yaptığınız? Sonra “İlişkim kötü gidiyor” diye ağlıyorsunuz. Peki ya düzeltmek için ne yapıyorsunuz? Bunları rutin olarak hayatınızın bir parçası haline getirirseniz karşınızdaki kişi ve siz daha mutlu olursunuz. Kabuğunuzdan çıkın artık! Farklı şeyler yapın ve ağlamayın!  Haydi dağılın! 🙂

Sıradanlaşan İlişkiler, Rutin Sevgililer!

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

3 Responses to Alışkanlığa Dönüşen Bir İlişkiyi Nasıl Renklendirmeli?

  1. […] O halde buyurunuz : Alışkanlığa Dönüşen Bir İlişkiyi Nasıl Renklendirmeli? […]

  2. yeşim dedi ki:

    bence banka soymak hem ortak aktivite gerçekleştirmek hemde adrenalin açısından gayet zengin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir