cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Alancha İstanbul – Yeni Anadolu Tadım Menüsü

alancha istanbul

20 Ekim 2015 • ANADOLU / TÜRK, MEKAN / GEZİ, MEKANLAR • Views: 2064

Alancha Alaçatı‘daki başarısını bir adım daha öteye taşımak ve daha ulaşılabilir olmak için 2015’in ilk çeyreğinde İstanbul Nişantaşı’na gelmişti. Herkes bu emeği görsün, herkes deneyimleyebilsin diye. İlk menü Büyük Göç Menüsü idi. Uzun bir süre gitti. Şimdi ise Anadolu Tadım Menüsü ismi ile yeni tatlar karşımızda.  İlkinde bu işin Tesla’sı diye tanımlamıştım Kemal Demirasal’ı… Tesla, yine hünerlerini göstermiş. İlk menüsünü de deneyimlemiş biri olarak çok net söyleyebilirim, bu menü ilkine göre çok daha iddialı olmuş. Bu lezzet şöleni nereye kadar gidecek gerçekten merak uyandıran ve cevabı olmayan bir soru haline geliyor böyle yetenekli insanların mutfağında…

Yenilenen Kokteyller

alancha kokteyl alancha kokteyl

Her zaman olduğu gibi önce bara doğru geçip ağzımıza azıcık karnaval havası verecek kokteyller ile akşama başlıyoruz. Yemek menüsü değiştiği gibi içecek menüsü de değişiyor, evriliyor. Eski kokteyllerden en sevilenler kalırken yeni ve daha iddialı kokteyller de menüye ekleniyor.

alancha kokteyl

Hala aynı kokteylleri içmekten sıkıldıysanız size süper bir önerim var! Yeni kokteyllerinden Gi FizZz… Tahinli ve kavrulmuş susamı Cin Fiz ile hayal edin. Ya da hayat etmekle vakit kaybetmeyin. Gidin size hayvan gibi güzel bir kokteyl hazırlasınlar..

Lafı çok uzatmadan yine 2,5-3 saat sürecek olan bu menünün detaylarına geçelim.

Alancha – Anadolu Tadım Menüsü

alancha istanbul

.

 1 – Paça çorbası :

isot ve nane yağı ile gelen paça çorbası ılık bir giriş. Esnaf lokantalarının nostaljisinin üst düzey bir mutfağa dönüşümünün bir hikayesi gibi. Benim önemim tek seferde bitirmek yerine tadına vara vara yavaşça tüketmeniz.

.

 alancha istanbul2 – Midye Dolma :

Daha önceki menüde Limon suyuna marine edilmiş garum soslu Karaburun midyesi vardır. Şimdi ise midye, balık sos, buğday patlağı, tarhun yağı ile birleşmiş. Her menüde midyenin farklı versiyonlarını görmek beni mutlu edecek.

.

alancha istanbul

.

3 – Çiğ Köfte :

Şaşırdınız değil mi? Evet çiğ köfte. Hem de gerçek etli çiğ köfte, çıtır hamur, turşu, maydanoz, limon kabuğu ile evrimleşmiş. İyi bir çiğ köfte yiyorsunuz. Çıtır hamur ile birlikte çiğ köftenin o yumuşak dokusu uzaklaşarak baklavamsı bir hal alıyor ağzınızda.

.

4 – Humus : Alancha İstanbul

Humus artık sadece klasik Türk mutfağının dışına çıkmış durumda. Füzyonlardan tutun da tüm fine dining restoranlarda humus görmek mümkün. Alancha daki humus ise çemensiz pastırma, kuş boku fıstık ve çam fıstığı ile birlikte geliyor. Yanındaki katmerin önce ne için olduğunu anlamadım. Tabağı sıyırmak için olduğunu fark etmem uzun sürmedi 🙂 Sıcak katmer ve humus birleşimi çok çok çok iyi…

alancha nişantaşı5 – Lakerda :

Tanrım sana geliyorum. Torik lakerda, çengelköy salatalık suyu, naneli yoğurt, koruk yağı, nane yağı, kırmızı soğan, fesleğen sorbet… Lakerda, lakerda olalı hiç böyle bir kılığa bürünmemişti. El işçiliği yüksek bir sunum ile karşımıza geliyor lakerda. Fesleğen sorbet soğukluğu ve nötrlüğü ile aslında lakerdanın lezzetini daha iyi hissetmenizi sağlıyor.

.

.6 – Lahana Sarma : alancha nişantaşı

Belki menünün en zayıf halkası. Etli lahana sarma, iç pilav, baharat suyu, kişniş yağı ile geliyor. Diğer muhteşem lezzetlerin yanında benim damağıma göre daha geride kalmış bir lezzet lahana sarma. Ama yedim mi? Evet, üçünü de yedim. Bir sonraki tabak ise benim için daha heyecan vericiydi.

.

ahtapot7 – Düşük ısıda kurutulan ege usulü ahtapot.

Yanına köz biber kreması ile gelen ahtapottan keşke koca bir kol daha olsaydı önümde diye düşünüyorum.

 

 

 

ANA YEMEKLER

Ana yemekler bu sıcak ve lezzetli geçişin ardından daha bir merak ve heyecan uyandırdı bende. Lagos, ciğer tava, keşkek ve fıstık kebabını merakla bekledim. Tatlarını ve içeriklerini ise şöyle anlatmaya çalışayım.

8 – Lagos : alancha istanbul

Fotoğraftan pek bir şey anladığınızı sanmıyorum. Kağıtta düşük ısıda pişen fırın lagos, narenciye kreması, garum sos, portakal tozu, tarhun yağı, yaban turpu ile geliyor. İyi fotoğraf verebilen bir ürün olmasa da lezzeti hafızalarımıza kazınacak cinsten.

.

9 – Ciğer Tava :

alancha istanbul

Geldik krallara layık olanlara. Kuzu ciğer, kompres armut, rokalı soğan, sumaklı limon peltesi,  pancar sos, maydonoz yağı, fesleğen

10 – Siyez Bulguru : keşkek

Bu, bu, bu EFSANE! EF-SA-NE! Keşkek tabağı, kuzu kol, dana kaburga, nane, isot yağı, mürdüm sosu, kars gravyer, limon kabuğu ve bisk ile geliyor. Keşkek deyip geçmeyin. Keşkek iyi yapıldığında İtalyanların risottosundan bile öndedir bana göre. Bu keşkek tabağı çok ama çok üst düzey bir deneyim. İlk lokmadan sonra orgazm sesleri çıkarma garantisi sunabilen bir tabak bu.

11 – Fıstık Kebabı : fıstık kebabı

Özellikle hanımların biraz uzak durma riski alınarak kuyruk yağı ile orijinaline has olarak gelen fıstık kebabı lezzeti çok iyi olmasına karşın, ne yalan söyleyeyim bana da biraz ağır geldi. Ancak menü çıktığı ilk hafta gittiğim için ilerleyen günlerde bu ağırlık biraz daha hafifletilerek sunulabilir izlenimini edindim sevgili Kemal’den. Çünkü aynı kaygıyı kendisi de yaşıyor.

TATLILAR

12 – Karpuz & Peynir, 13 – Kabak Tatlısı, 14 – Baklava, 15 – Güllü Lokum :

alancha istanbul alancha istanbul alancha istanbul

Tatlılardan kabak ve baklava bana göre en çok öne çıkanlardan. Karpuz & peynir ise çok iyi düşünülmüş ve görsel açıdan güzel bir deneyim. Karpuzun dondurularak sorbe kıvamına gelmesi ile oluşan etkileyici sunuma karşın ben bir kabak ve fıstık aşığı olarak ikisinin de önüne geçiremiyorum.

Altın Vuruş : Kemail Demirasal Stili Söğüş

Yemek bitti. Keyfimiz yerinde. Konu geldi Alaçatı’ya. Oradan da Söğüşçü Ersin Abi’ye. Kemal “beğendiniz mi?”dedi. “Öldük” dedim. “Dur o zaman bir de ben sana benim söğüşten getireyim” dedi ve kayboldu. Önce Şaka sandım. İki dakika sonra elinde bu muhteşem tabak ile çıkıverdi. Bu da Alancha usulü söğüş diye. Aman Tanrım! Yıkıldık. Böyle bir lezzet şöleni olamaz. Kemal, yeteneklerini çok sevdiği ve çok sevdiğimiz bu ürün için de konuşturarak inanılmaz bir sunum yaratmış. Şöğüş tartar. Lezzetini tarif edemeyeceğim sanırım ancak şu anda bunu yazarken bile ağzımın yine sulandığını söylesem bir şeyler ifade edebilmiş olurum sanırım.

alancha istanbul

 

Yeme içmeye meraklı dostlar. Gerçekten iyi, iyi olduğu kadar farklı bir şeyler yemek istiyorsanız, kendi damağınızı ve vizyonunuzu geliştirmek istiyorsanız, Alancha‘ya mutlaka uğramalısınız. Bu kadar net! Bu ülkede güzel şeyler oluyor. Güzel işler yapılıyor. Araştırılıyor, üzerine kafa yoruluyor ve ortaya böyle muhteşem işler çıkıyor. Alancha’da tasting menü içecek hariç 240 TL civarında, kokteyller 45 TL… Değiyor mu? Sonuna kadar… Doyuyor musunuz? Sonuna kadar…

Ha bu arada önceki Büyük Göç menüsünü okumak içinde buraya bir göz atabilirsiniz…

Adres : Maçka Kempinski Residence, Vişnezade Mahallesi, Hüsrev Gerede Caddesi, Şehit Mehmet Sokak, No 9, Beşiktaş, İstanbul

Telefon : 0212 261 35 35

  • Gi Fizz, Humus ve Karpuz & Peynir Fotoğrafı Serel Dal‘a ait…

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir