cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

Alaçatı’da 5 Günde Ne Kadar Para Harcanır?

5 Eylül 2016 • DİĞER YEME & İÇME, GEZİ / REHBER, MEKAN / GEZİ • Views: 127

Alaçatı mı Yunan Adaları mı karmaşasına hiç girmeyeceğim. Alaçatı ucuz bir yer değil evet. Yunan Adaları’na gidilse daha mı az para harcanır tartışılır. Ben şimdi size Alaçatı‘yı Alaçatı gibi yaşayarak 5 günlük bir tatil yapsanız ne kadar para harcamanız gerektiğini kısaca anlatacağım. Muhtemelen tek kişi gitmezsiniz, o sebeple çiftmişsiniz gibi hayal ediyorum.

Uçak Bileti

Yıllık izin kullandığınızı varsayarak esnek saatlerde uçak bileti almış olsanız bir kişi için gidiş dönüş uçak biletiniz 250 TL olarak düşünelim. İki kişi için 500 TL

Uçağa ve Otele Ulaşım

İstanbul’dan Uçağa ulaşmak için taksi (25 TL)  ve Havataş, (13 TL x 2 = 26 TL) Toplam 50 TL.

İzmir Havalimanından Alaçatı’ya Shuttle servisler var. Bu çok iyi bir çözüm. Kişi başı 35 TL‘ye havaalanından sizi alıp otelinize kadar bırakıyor. İki kişisiniz 70 TL

Konaklama – Otel

Alaçatı’daki 500 tane otel çok geniş bir yelpazede fiyatlandırılıyor. Sezon bile olsa iki kişi geceliği 400 TL’den oda bulabilirsiniz. 2000 TL eder.

Kahvaltı

Bazlama Kahvaltı

Alaçatı’ya gidiyorsanız Alaçatı’yı yaşamak için gidiyorsunuzdur. O sebeple 5 günün 5’inde de otelde kahvaltı yapmamalısınız. Alaçatı’da çok güzel kahvaltı veren mekanlar var. Ortalama kişi başı 40 TL olan bu kahvaltılara 4 gün eşlik etseniz günlük 80 TL, 3 gün sonunda 240 TL kahvaltınız. Kahvaltı mekanları ile ilgili olarak yazdığım yazıyı bu yazının sonunda paylaşacağım.

Plajlar

Fly-Inn Beach

Alaçatı’da Plajların hepsi kişi başı 50 TL girişli. İçeride de en kötü bira patates yapsanız kişi başı 50 TL daha ödersiniz. Bence 5 günün 3 günü plajda olursunuz. Bir gün ücretsiz halk plajı olan Delikli Koy yapsanız, bir gün de otelin havuzu varsa orada takılırsınız. 3 günlük plajın size maliyeti 300 TL. Plaj tavsiyem ise Fly-inn ve Zio olur.

Alaçatı İçi Ulaşım

Bu arada plajlara ulaşmak büyük dert. Orada aracınız yoksa en pratik çözüm motor kiralamak. Günlüğü 70 TL‘ye 150cc bir scooter kiralayabilirsiniz. Taksi fiyatlarını da şöyle belirteyim.

 • Alaçatı Merkez – Madeo Beach: 30 TL (tek yön)
 • Alaçatı Merkez – Delikli Koy : 50 TL (tek yön)
 • Alaçatı Merkez – Fun Beach : 120 TL (tek yön)
 • Alaçatı Merkez – Fly-Inn : 120 TL (tek yön)

Ben Motor kiraladığınızı varsayıp 350 TL de buraya ekliyorum 🙂

Akşam Yemeği

Roka Bahçe

Alaçatı’da Kumru ve Midye ile de yaşayabilirsiniz tabii 🙂 Ama en azından ilk gün akşam yemeğiniz iyi bir balıkçı olsun di mi? Ferdi Baba ya da Port Alaçatı Niyazi‘ye gidip bir küçük rakı ile mezeli balıklı bir rakı yapsanız 300 TL tutacaktır. Diğer bir gün meze ve rakı yapsanız, -önerim Roka Bahçe, Langaza veya Fava olur- 250 TL.

kolburanos alaçatı

Kolburano’s Alaçatı

Bir gün de mutlaka pizza yemelisiniz. Önerim Reisdere’de Kolburano’s ya da o kadar gidemem derseniz Hacımemiş’te Kırmızı Ardıç Kuşu olur. Buralarda iki pizza iki kadeh şarap yapsanız 150 TL yazın hesabınıza. Akşam yemekleriniz toplamda 300 + 250 + 150 = 700 TL eder.

Dost Pide ve Lokma ya da No7 Burger

dost pide - lokma

Akşam yemeğine alternatiflere devam. Dost Pide Ilıca‘nın en ünlü yeri. Pide konusunda çok çok başarılılar. Bir de Doskitaki diye bir ürünleri var. İskender ve beyti karışımı. Aman allahım nasıl güzelliktir. Hemen karşı tarafta da bir lokmacı var ama bildiğimiz lokmalardan değil. Dışı çıtır içi yumuşak. Yemeden dönmezsiniz. Burada iki kişi 100 TL ‘ye tamamsınız.

Alternatif : Yine iki kişi 100 TL’ye çıkabileceğiniz başka bir alternatif de No7 Alaçatı. Burada güzel burgerlar, sosisli sandviçle yiyerek bir bira içebilir ve iki kişi 100-120 TL’ye çıkarsınız.

Midye, Söğüş, Kumru, Dondurma

Söğüşçü Alaçatı

Olmazsa olmaz. 3 gün dışarıda rakı, meze, balık yediniz. Kalan iki günü bu dörtlü ile geçirmek gerek. Ben çok seviyorum hepsini. Bu üçlü için de 1 günde karnınızı 2 kişi 100 TL’ye doyurursunuz.

Opsiyonel (Alancha)

Alancha Alaçatı

Yeme içmeye meraklıysanız bunu bir kenara not alın. Ben bunu fiyatlandırmaya eklemeyeceğim. Meraklıysanız aklınızda olsun diye yazıyorum. Alancha’da 8 course tadım menüsü kişi 180 TL, 10 Course Tadım menüsü kişi başı 210 TL. Yiyecekleriniz, daha önce yemedikleriniz kadar şaşırtacak sizi emin olun. Alancha’da bir şişe de şarap açtırsanız iki kişi 450-500 TL‘yi bulursunuz. Ala Carte da takılabilirsiniz tabii. Tadım şart değil. Neyse bu fiyatlandırmayı hesaplama dışı bırakıyorum. Bence hiç olmadı gidip bir kokteyl için. Alaçatı’da içebileceğiniz en iyi kokteyli içebileceğiniz 2-3 mekandan birisi Alancha. Kokteyller 45 TL

Kokteyl

momo alaçatı

En azından bir gün için yemek sonrası kokteyl içmenizi öneririm. 5 Alaçatı, Take Five, Alancha ya da Momo gibi yerlere gitmeniz gerekir. En azından ikişer kokteyl içeceksiniz. Kokteyl fiyatları 40-45 TL Bir gecede buralarda 150 TL bırakırsınız.

Gece 01:00’de Alaçatı sokakları sessizleşir. Sadece Köyün Delisi‘nin içindeki DISCO açık kalıyor. Bizim Mini Müzik Hol’den hallice. Gece hayatı diyorsanız ya buradasınız, ya da beach partilerde.

Beach Partileri

İşte en sıkıntılı an bu. Hem ulaşım dert, hem de gece 02:00’de başlıyor ve sabaha kadar sürüyor. Çoğunlukla Madeo Beach Dusk tercih ediliyor. Motor kiralamış olsanız da buraya motor ile gidemezsiniz gece vakti. Haliyle alkol de almış olacaksınız. O sebeple taksiye gidiş dönüş 60 TL vermeniz gerek. Giriş için kişi başı 50 ödemeniz gerekecek, içeride de 100 TL’lik olsanız iki kişi toplamda 300 TL de buraya yazdım.

Ve tatil bitti.

Havaalanına dönüş için Shuttle’a kişi başı 35 TL ödüyorsunuz. Toplam 70 TL. Sonrasında Taksi ve Havataş için 50 TL. Şimdi tüm bunları toplayalım mı?

 • Uçak : İki kişi gidiş Dönüş 500 TL
 • Taksi + Havataş Gidiş-Dönüş : 100 TL
 • Shuttle Gidiş Dönüş : 140 TL
 • Otel : 2000 TL
 • Kahvaltı : 240 TL
 • Plajlar : 300 TL
 • Ulaşım : Motor Kiralama 350 TL
 • Akşam yemekleri toplamı : 700 TL
 • Dost Pide : 100 TL
 • Midye, Söğüş, Kumru, Dondurma : 100 TL
 • Kokteyl : 150 TL
 • Plaj partisi : 300 TL

Burası toplamda 5.000 TL‘yi buluyor.

Çok abartmadan aslında tam olması gerektiği gibi 5 gecelik bir tatil ayarladım size. Günlük 1.000 TL’ye geldi. Kişi başı 500 TL her şey dahil yani 🙂

Yunan adalarına gitseniz daha mı iyi olur? Vizesi, ulaşımı, hele ki popüler adalarındaki pahalılığı düşününce pek de iyi olmayabilir. Ha Alaçatı ucuz mu? Değil? 5 gün 5.000 TL verebiliyorsanız ve hiçbir şeye karışmayayım diyorsanız Ege ve Akdeniz’de herşey dahil sistemde çok güzel 5 yıldızlı oteller de mevut tabi. Ama Alaçatı’ya gidiyorsanız yukarıda yazdığım şekilde yaşamanız ancak Alaçatı‘yı yaşamak anlamına gelir. Aksi halde Alaçatı‘nın bir manası olmayacaktır.

Karar sizin. Hala plan yapmadıysanız gözden geçirmenizde fayda var…

Alaçatı’daki benim beğendiğim 5 kahvaltı mekanını da buradan okuyabilirsiniz.

 

 

 

Tags: , , , , , , , , ,

2 Responses to Alaçatı’da 5 Günde Ne Kadar Para Harcanır?

 1. Elmas dedi ki:

  Ben bu yaz çok ucuz, çok uygun nidalarıına kanıp gittim..;( Hiç de ucuz degill!!! Sanırım euro’yu TL’ye çevirmeyi unutuyor bizim çılgın Türkler

 2. Bülent bölük dedi ki:

  Cem merhaba, bu sabah tanıştık.( Panda otel )Bu yazı beni birazcık üzdü! Alaçatı portta balıkçı hasan da var. Ben oranın sahibi Bülent bölük. Ama herşeye rağmen güzel bir yazı! İyi çalışmalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir