cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

2017 Alaçatı Rehberi – Alaçatı’da Nereye Gidilir?

22 Haziran 2017 • GEZİ / REHBER, MEKAN / GEZİ • Views: 60

Henüz sezon başlamadan neredeyse 20 günlük uzuuuun bir Alaçatı turu yaptım. O kadar çok yeni mekan açılmış ki, elimden geldiğince hepsini gezmeye çalıştım. Kahveciler, kulüpler, restoranlar, kafeler. Pek çok yeni yer. 2017 Alaçatı’sında neler var neler yok, nereler açıldı, nereye gitmeli, nerede ne yemeli, nerede kalmalı hızlıca bilgiler vereyim size.

Kuş Kafesi Hacı Memiş

Hacı Memiş’teki Kuş Kafesi’nin bu sene 7. yılı. Yüzlerce kez önünden geçmişsinizdir eminim. Hani şu güzel çiçekler arasında kalan tatlı masa sandalyeler. Bir kafe olmasının yanı sıra Kuş Kafesi’nde cuma ve cumartesi günleri canlı müzik oluyor. Biranızı, şarabınızı ya da kokteylinizi içerken oturarak müziğin keyfine varabilirsiniz.

Zeplin Hacı Memiş

Alaçatı’nın sembolü haline geldi. Bir bira içmeden olmaz. Ne zamandır nasıldır bilmiyorum ama Zeplin de canlı müzik yapıyor. Yanından geçerken piyano ve saksafona şahit oldum. Artık siz nasıl denk getirirseniz bilmem. Ama akşam üstü bi bira içersiniz.

Burger No 7

Burgerı baştan yazmış burası. Baya baya baya iyi. Kendinizden geçerek, garip sesler çıkararak yiyebilirsiniz. Ben Kavurmalı ve cheddarlı olanı tercih ettim. 34 TL. En pahalısı buydu zaten. Yanında patates ikram geliyor. Burger şaka gibi efsane. Muhteşem bir ekmek yapmışlar. Ama yağlı bir sunum. Güzel şeylerin bir bedeli olmalı. İdare edin artık ama mutlaka gidin!

Bahardan

Zeplin’in hemen karşısında küçücük bir aile işletmesi. Fast food işler yapıyorlar. Bir masa var oturabileceğiniz. Hamburger ve sosislisi ünlü. Fiyatlar uygun. Sosisli 15 TL, burger 23 TL. Sosisliyi deneyim ben. Patates ve hardallı sosu ile keyif verici.

Momo

Geçen sene açılan Momo Hacı Memiş’i bu sene de sallamaya devam edecek. Dekorasyon yıkılıyor, müzikler harika, bar çok kuvvetli, yemeklerden de memnun kalacağınız bir mekan olmuş. İstanbul’un Nopa’sı Alaçatı’ya gelmiş gibi hissettim ben.

Kapha

Kapha bu sene açıldı. Kapısında tabela bile yok. Kocaman ahşap bir kapı var. Şerefe Meyhane’ye doğru inerken, Şerefe Meyhane’yi geçince hemen solda kalıyor. Rezervasyonsuz almıyorlar. Hatta gece için de illa bir tanıdık olmalı sanki. Kapıda “Buyurun” diye önünüz kesilebilir. Yemek yemedim ama yiyen arkadaşlarım çok çok iyi dediler. DJ kadrosu epey güçlü. Ben Cüneyt Öztürk’ün çaldığı bir geceye gittim. Cüneyt zaten Bonjuk Bay Bonjuk Burn’de bizi epey coşturmuştu. Yani anlayacağınız efsane olmuş. Gidin.

Walkin

Burayı geçtiğimiz senelerdeki Alarga olarak bilirsiniz. Walkin aslında bir İstanbul markası. Florya’da çok büyük bir brasseri ile  bu sene Hacı Memiş’in en çok konuşulacak mekanlarından biri haline geldi. Şef Gina’nın şefi Berkin. Somelie ise papyonu ile hemen tanıyacağınız yine İstanbul’dan transfer Bora Bey. Mekan’da haftada iki gün (sanırım perşembe ve cumartesi) Evrencan Gündüz çıkacak. Girişteki bar kısmında canlı müzik var. Hemen ileride bahçede ise restaurant kısmı. Yemekler şahane, bar çok kuvvetli. Servis çok ilgili. Mutlaka gidin.

Muhtar Alaçatı

Muhtar Alaçatı çok ilginç bir mekan. Lokasyon olarak biraz zor olsa da bir kez gittiniz mi tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz bir yer olmuş. Muhtar Alaçatı’nın mutfağı ok güçlü. Şef Ankara’nın en iyi restoranlarından biri olan Trilye’den. Bar menüsü ise güçlü olmanın yanı sıra iddialı. Kokteyl isimleri bir garip. İkametgah, nüfus sureti gibi 🙂 Güzel düşünülmüş. Mekanın tamamı açık alan, ahşap ve çyeşil çiçeklerle dekore edilmiş. Oturması, yemesi, içmesi keyifli. Biraz da gözden ırak. O sebeple daha sakin bir yer arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Horasan Çeşme

Alaçatı’ya gitmişken mutlaka Çeşme’deki Horasan ‘a gitmeniz gerek. İstanbul Kadıköy Çarşı ya da Beşiktaş Çarşı gibi bir sokak hayal edin. Normalde muhtemelen hiç fark etmez, önünden geçip gidersiniz. Ama tavsiye tavsiye üzerine olunca oturmak şart oluyor ve yediğiniz her şey, mezesinden balığına, salatasından tatlısına çok çok lezzetli. Horasan’ın sahibi Ahmet aynı çok iyi bir balık pişiricisi. Gerçekten size parmaklarınızı yedirtebilir. Mekan baya salaş. Dedim ya çarşı gibi. Ona göre gidin ve mutlaka baya aç gidin.

Kırmızı Ardıç Kuşu

Kırmızı Ardı Kuşu Alaçatı’nın en eski mekanlarından biri. Bu sene Şef Gabriel Sponzo mekana el atmış. Menü biraz daralıp spesifikleşmiş. Mekanın her yeri, her köşesi fotoğraflık. Pizzalar uçuyor. Sunumlar çılgın. Mekan atmosferi, lezzetleri ve yıllardır mekanla bütünleşmiş personeli ile çok çok iyi.

Yek Alaçatı

Kemal Demirasal’ın Alancha’sı 3 senede dünyanın konuştuğu bir restoran haline geldi ama biz Türkler buna pek hazır değildik. O sebeple şimdi işler biraz değişti. Öyle 8-10 course’luk tadım menüleri bir yanda dursun, artık daha büyük tabaklar, daha paylaşımlık yemekler ve daha uygun fiyatlar var. Mekan tam Alaçatı mekanı. Beyazlar ve yeşiller içinde, son derece keyifli. Burada baya baya iyi şeyleri uygun fiyatlara yiyorsunuz. Yemek sonrası da Tarık Koray DJ setinin başında geceye devam etmenizi sağlıyor. Yek’te kişi başı 150 TL’ye çok çok çok iyi şeyler yiyip baya memnun şekilde ayrılabilirsiniz.

Atelier Malt

Kemal Demirasal bu sene epey değişikliğe gitti. Salt yemek odaklı çalışmalarını yine lezzetin ön planda olduğu ama daha salaş, daha rahat ve daha ulaşılabilir halini tasarladı. Alancha Yek Alaçatı olurken,  Barbun da artık Atelier Malt oldu. Burada çeşit çeşit biralar ile bira yanı atıştırmalıklar var. İki bira içip birkaç şey atıştırmak için gidin.

Zıpkın Alaçatı

İstanbul Arnavutköy’de Erhan Görücüoğlu’nun Zıpkın’ı artık Alaçatı Port’ta. Dekorasyon çok benzer. Yine iskele üzeri. Üç taraf denizlerle çevrili. Yemekler zaten bildiğiniz Zıpkın standartları. Her şey çok lezzetli, çok özel ve çok güzel.

Fahri’nin Yeri

Bu sene ilk kez Fahri’nin yerine gittim. Deniz kenarında kocaman bir alan. Bildiğiniz rakı, balık, meze… Bir Alaçatı balıkçısı. Alaçatı’nın eskilerinden. Deniz kenarında gün batımı ile rakı, meze yapmak isterseniz, güzel meyhane müzikleri ile baya keyfiniz yerine gelebilir.

Traktör Alaçatı

Traktör çaldığı müzik ile hemen dikkatinizi çekecek bir mekan. Atatürk Caddesi ve Hacı Memiş arasında, Asma Yaprağı’nı geçince  zaten mutlaka önünden geçersiniz. Kokteylleri çok iyi, arka bahçesi keyifli. Yemek sonrası plajlardaki partilere gitmeyecekseniz güzel kokteyller içmek ve iyi müzik dinlemek için mutlaka uğrayın.

Komşu Kahve

Alaçatı’ya bir İzmir markası. 3 tane Komşu Kahve saydım ben ama en bilineni sanırım Hacı Memiş’in sonundaki Komşu Kahve. Mekan öğleden önce açılıyor. Tatlı, pasta, çay ve kahve ile devam ederken akşama doğru alkol de alma şansınız var. Gündüz çok güneş oluyor ama akşam gölgesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Deli’nin Sofrası

Köyün Delisi bu sene Deli’nin sofrası olmuş. Mutfak geçen senenin izlerini taşıyor. Yine iyi, hep iyi. Hacı Memiş’in sonunda güzel yemek yemek için uğrayabilirsiniz.

Alaçatı’nın Yeni Nesil Kahvecileri

Roqqa Coffee

Hacı Memiş’in bir paralel sokağında bu sene açılan Roqqa Coffee. Kahvelerinden çok içerideki bu grafiti ile çok konuşulacak gibi. Kahve porsiyonları her ne kadar büyük de olsa bence fiyatları biraz pahalı. Colf Brew 25 TL, Flat White 15 TL.

Kaf Coffee

Kahve ve içki konsepti. Hacı Memiş’te Momo’nun hemen yanında bir kahveci. Kaf Coffee‘nin bir de teras katı var. Orada da DJ performans ile partiler düzenleniyor. Ben tüm kahveciler arasında damak tadıma en uygun olarak Kaf Coffee’yi seçtim. Flat White’ı pek güzel. Fiyatı 11 TL

Take Five Coffee

Take Five geçtiğimzi sene açılmıştı. Bu da kahve ve içki konseptli bir coffee shop. Bazı günler canlı müzik ve dans gösterileri de oluyor Take Five’da. Akşam geç saatte bile önü kalabalık. Hem güzel kahve içmek hem de keyfili insanlarla bir arada olmak için iyi bir seçenek.

Voi Alaçatı

İstanbul Bağdat Caddesi’nden yola çıkan Voi, önce Teşvikiye’ye ardından da Alaçatı’ya yer açtı. Voi sabah kahvaltı ile başlıyor, öğlen atıştırmalıkları ve akşam kahvesi ile devam ediyor. Aynı zamanda gün boyu Single Fin Yellow’da kahve aracı olduğu için plajda da güzel kahve içme şansınız oluyor.

Tuck Coffee

Burası bir İzmir markasıymış. İzmir’de de henüz çok yeni olan Tuck Coffee’nin tam merkezinde Panda var 🙂 Bu panda kafasını kafanıza takıp fotoğraf çekebilirsiniz. Ya da böyle kolunuzu uzatıp poz verebilirsiniz. Tuck Coffee bir hayli merkezde ve açık alanda olması sebebi ile epey keyifli.

Alaçatı’da Nerede Kahvaltı Edilir?

Alaçatı Kahvaltıcıları için tıklayın.

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir