cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

15. Time Out Yeme İçme Ödülleri Eleştirilerim

15 Ocak 2016 • DİĞER YEME & İÇME, MEKAN / GEZİ, YAŞAM, YAŞAM • Views: 1842

15.Time Out Yeme İçme Ödülleri dün gece Zorlu PSM’de sahiplerini buldu. Kazananları açıklamadan önce ödül töreninden biraz bahsetmek gerek.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Time Out İstanbul fevkalade değerli bir iş yapıyor. Ancak gözlemlediğim kadarı ile bu iş aynı oranda prestije sahip değil. Bunu gözlemlemenin ve hissetmenin benim adıma çok üzücü olduğunu ifade etmek isterim.. Kimsenin yapmadığı, yapamadığı, yeme içme sektörünün “en”lerinin seçildiği bir organizasyona sahipsiniz, ancak ortaya çıkan tablo prestij, saygı ve itibar açısından biraz eksik.

Daha iyi olması için ne yapılabilir?

Benim katıldığım ilk ödül töreniydi bu. O sebeple geçtiğimiz yıllar ile karşılaştırma yapamıyorum. Ancak önceki senelerde törene eşlik eden katılımcılar Zorlu PSM’de böyle bir törenin yapılmasını fevkalade olumlu bulduklarını ifade ettiklerini söyleyeyim.

Törene 600’e yakın davetli katılmış olması çok sevindirici. Bu sayede ödül öncesi kokteyl, müzik ile tanıdığım onlarca insan ile birlikte sohbet etme fırsatım oldu. Sektörden pek çok kimsenin aynı çatı altında toplanıyor olması herkes için son derece değerli bir şey.

Katılımcıların Nabzı?

Ödül töreni başladığında bir yandan törene ve kazananlara ve sunuma odaklıyken diğer yandan da aralarda dolanarak nabız yokluyorum. Bu dolaşmanın ardından törenin pek itibarlı bir etkinlik algılanmadığını fark etmem çok zor olmadı. Pek çok kişinin, sunumdan, kazananın belirlendiği yöntemden rahatsız olduğunu gözlemledim. Sunumdaki yani ekrandaki görsel eksiklik ile birlikte amatör sayılabilecek bir presentasyon da bu eksilerin arasında.

time out yeme içme ödülleri

Önerilerim ile birlikte gözüme çarpan birkaç önemli detay vereyim.

  • Sunumun Zorlu PSM’de olması, bu değerli işin prestijine olumlu etki eden çok güzel bir detay.
  • Sahnedeki her gülümsemeyi, heyecanlı her anlatımı, ambiyansı bozan rahatsız edici bir efekt haline getiren mikrofonun yüksek sesini kısmayı kimsenin aklına getirmiyor olması da ilginçti.
  • Sunum, daha profesyonel hazırlanabilir. Görsel olarak biraz süslenip belki de iki sunucu ile daha interaktif esprili ve profesyonel yapılabilir.
  • Oylama konusunda “Halk oyluyor” kısmı yerine, “Halk ve özel jüri oyluyor” gibi bir yere gidilebilse mekanlar gözündeki prestiji daha çok artabilir diye düşünüyorum. Halkın oyladığı kısmın bir ağırlığı olur elbet, ancak bu işi gerçekten bilen, sektörden birilerinin, gazetecilerinin, seyahat, yeme içme  blog yazarlarından oluşan seçkin bir jürinin de oylarının bir ağırlığı olacak şekilde organize edilebilir. Sadece halk oylaması, Ödül Töreninin amacına hizmet eden bir şey gibi durmuyor. Cumhurbaşkanını halkın seçmesine ne kadar karşıysam, bu törende de kazananları halkın seçiyor olmasına o derece karşıyım.
  • Halk x bir mekana gider, onu daha çok bilir, onun lokasyonu daha merkezidir. Ama ondan çok daha iyi işler yapan bir y restoranı, fiyat politikası ya da lokasyon olarak biraz daha ulaşılması zor olabilir. İşte bu seçkin Jüri, halkın bir kısmının değerlendiremeyeceği ya da farkında olmadığı harikulade işler yapan mekanların öne çıkmasını sağlayabilir. Ben, sadece halkın oyladığı, içinde gerçek profesyonellerin oyunun bir ağırlığının olmadığı bir oylama sistemine pek inancım olamıyor ne yazık ki. Bu çok tepki çekebilecek bir tabir ile “dağdaki çobanın oyu ile benim oyum bir mi?” sorunsalına dönüyor. Yani mekanın haydi bana oy verin diye çevresine attırdığı oylar ile bir yere geliyor olması, mekanın rakiplerinden çok daha iyi bir iş yaptığından değil, çok çevresi olduğundan kaynaklanıyor olabilir. Bu durum, dünyanın konuştuğu, dünyada ilk beşe giren restoranlara sahip olduğumuz bir ülkede, aynı kategorilerde seçilen birincileri görünce bu tür sorulara yanıt aramak istiyor insan.
  • Bu ödül töreninin gerçekten onur verici, sektöre güç veren, bir sonraki sene için daha çok çalışması için mekanları kamçılayan bir hale gelmesi gerekirken, “bir sonraki sene beni ararlarsa listeden çıkmak istediğimi söyleyeceğim” diyen mekan sahibi, işletmecilerin olması üzücü. Çok net söyleyebilirim ki; kazanamamış olmanın sebep olduğu kibirli bir tepki değil bu. Bu; bu kadar değerli bir işin pek çok sebep ile amacının sapma eğilimi göstermesinden ötürü  oluşan bir hareket. Daha önce, listeler açıklandığında birkaç eleştiride bulunmuştum. Şu mekan, şu mekan, şu mekan neden yok diye sormuştu. Sonra o mekanların sahibi arkadaşlarım arayıp söylemişlerdi. “O kategorilerde biz de adaydık ama bu törene girmek istemedik bu törene” Şimdi ise diğer arkadaşlardan da aynı tepkileri duyunca neden böyle bir karar verdiklerini çok daha iyi anladım.
  • Sunumda, katılımcıların ne kadar oy aldığı %’sel olarak gösterilerek daha objektif bir hale getirilebilir. Böylelikle halk oylamasında bir gariplik var ise kendini daha belirgin olarak ortaya koyacaktır.
  • Kategoriler insanları yeni keşiflere, tatlara, lezzetlere yönlendirecek şekilde düzenlenebilir. Örneğin En iyi çıkış yapan mekan, keşfedilmeyi en çok hak eden mekan, en iyi gece mekanı gibi. Hatta renk katmak adına sektöre en çok destek veren yazarlar diye bir kategori de oluşturulabilir.
  • İlk Duyuruyu Ben Yaptım… Evet, Törenin hemen ardından, instagram, facebook ve twitter üzerinden on binlerce takipçim ile sonuçları açıkladım. Şimdi ise törenden tam 14 saat sonra Time Out’un sitesine bakıyorum. Tören ile ilgili hiçbir şey girilmemiş. Google’da sonuçları arıyorum yok! Hiçbir haber sitesinde haber olmamış. İşte yukarıda bahsettiğim çok kıymetli, çok değerli bir şey, ancak yeterince özen gösterilmediği için aynı oranda prestijli değil dediğim bu. Normalde x bir ajans, bir konser sonrasında hemen basın bültenini yayınlarlar. Daha konser biter bitmez mail düşer özele yazılmış basın bülteni için. Ancak baktığımda Time Out’un yeteri özeni, kıymeti, bu kadar değerli bulduğum kendi projesi için bile vermediği izlenimi oluşmasına çok müsait bir tutum sergilediğini düşünüyorum. Bu durumda ilk kez benim açıklamış olmam ve törenden 14 saat sonra hala bir haber girilmemiş olması, kendi adıma Time Out’un freelance ajansı gibi çalış olduğumu düşünerek üzülsem mi sevinsem mi karışık duygulara kapılıyorum. Ya da Time Out dahil aslında kimsenin önemsemediği bir organizasyon bu! Öyle mi? Hiç sanmıyorum!

Finalde güzel de bir haber var. Time Out İstanbul artık ücretsiz bir dergi olarak hayatına devam edecek. Şimdi kazananları duyurma vakti. Tüm katılımcıları ve kazananları tebrik ederim.

En iyi sokak lezzeti dalında Emin Usta Balık Ekmek,

En iyi yerel mutfak dalında Pare Baklava Bar,

En iyi burger dalında Jimmy’s Burger,

En iyi butik pastane ve fırın dalında La Patisseeie Lune,

En iyi meze dalında Mükellef,

En iyi kahveci dalında Coffee Sapiens,

En iyi dondurma dalında Yaşar Usta,

En iyi catering İstanbul Gourmet,

En iyi özgün lezzet Alishiro,

En iyi minik mekan dalında Piccolo,

En iyi sushi dalında Miyabi,

En iyi teras dalında Spago,

En iyi bar dalında Joker No 19,

En iyi şef dalında Rudolf Van Nunen,

En iyi yeni restoran dalında Gallia,

Time Out İstanbul Özel ödülü Baylan, Develi, Virginia Angus, Nicole Restaurant, La Mancha, Kantin, Klein, Mitte .

Seneye geçen 15 törenden öğrenilenler ile harika bir 16. tören bekliyor ve şimdiden o listeye girecek tüm mekanları kutluyorum.

Tags: , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir