cheap world cup jerseys You can't get that readily from canned pineapple. It has to come from a fresh pineapple. So when you first buy your pineapple, one of the things you want to do is take it and put it in something and turn it upside down. ALICE MONSAERT: This piece of equipment is called the BOSU, B O S U. It stands for "both sides up," and it evolved into the fitness industry from the stability ball. The stability ball is nice and round. Wine is a wonderful accompaniment to this dish. A chianti or zinfandel is a traditional wine paired with tomato sauce and pasta. The cannoli is a popular Italian desert that consists of a deep fried pastry with a sweet ricotta cream filling that is sprinkled with powdered sugar.. Many cereals contain refined grains that are sweetened with sugar. Although these cereals may taste good, they are high glycemic foods that can rapidly increase your blood sugar levels and soon lead to low blood sugar and more sugar cravings. Sugared cereals are especially dangerous and even life threatening foods for diabetics. Cooking (especially boiling) can zap up to 50 percent of the antioxidants in some vegetables, according to a 2009 study published in the Journal of Food Science.confirm what we suspected for some time: A positive outlook on life and laughter can actually help you to live longer, Harry says. For example, a Yale University study of older adults found that people with a positive outlook on the aging process lived more than seven years longer than those who did not, while a 2012 study published in Aging found that positivity and laughter are defining characteristics in people who celebrate their 100th birthday.Positive thinking increases the brain levels of the hormone Brain Derived Neurotropic Factor, which improves memory, helps to alleviate depression, and fights Alzheimer disease, Harry explains. What more, the simple act of laughing decreases levels of the stress hormone cortisol as well as inflammation, she says.Reach Your Target BMI: Add 3 YearsA barometer of body composition, body mass index (BMI) compares weight to height by dividing weight measurement (in kilograms) by squared height measurement (in meters). cheap wholesale authentic jerseys To a standing ovation, Bono and U2 performed an acoustic version of "Ordinary Love," their Oscar nominated song from "Mandela: Long Walk to Freedom," a tune penned in tribute to the late South African leader Nelson Mandela. cheap throwback jerseys wholesale The story then cut to Kazakhstan where three inhabitants of the space station were coming in to land and Cox was on hand to get very excited about Euclid and Newton.. cheap jerseys wholesale online Plus carving splendid monuments in the rock. atlantafalconsjerseyspop cheapnfljerseysband.com One participant, Meryl Streep, giddily exclaimed: "I've never tweeted before!". Wholesale Houston Texans Jerseys "It's been an amazing year," said Mandel.

cheap jerseys wholesale jerseys

Brad Pitt, left, and Steve McQueen pose in the press room with the award for best picture for "12 Years a Slave" during the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday, March 2, 2014, in Los Angeles. Seattle Seahawks jersey "Especially with our new judge, Howard Stern. wholesale nfl jerseys (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)(Photo: Jordan Strauss Jordan Strauss/Invision/AP)LOS ANGELES Perhaps atoning for past sins, Hollywood named the brutal, unshrinking historical drama "12 Years a Slave" best picture at the 86th annual Academy Awards.. Wholesale Tennessee Titans jerseys We had soon followed our forebears out of Africa and onto Petra in Jordan, where mankind had begun trading, writing and taxing. cheap nfl jerseys If the Mexican Cuaron wins best director for the lost in space drama, as he's expected to, he'll be the first Latino filmmaker to take the category.. wholesale cheapest jerseys The moptop prof communicates as if in the midst of a very jolly acid trip, all blissed out smiles and wide credulous eyes. wholesale cheap jersey Two hours into the ceremony, Alfonso Cuaron's box office hit and visual marvel "Gravity" had accrued six Oscars, winning for cinematography, editing, score, visual effects, sound mixing and sound editing. cheap NFL jerseys When we first started I said, 'I don't know. arizonacardinalsjerseyspop Its graceful breakthrough star, Lupita Nyong'o, also won best supporting actress and John Ridley won best adapted screenplay.. Wholesale Denver Broncos Jerseys Glowing backstage, she cradled her statuette: "I'm so happy to be holding this golden man.". Wholesale Indianapolis Colts Jerseys Singing his nominated "Happy" from "Despicable Me 2," Pharrell Williams had Streep and Leonardo DiCaprio dancing in the aisles.. cheap giants jerseys wholesale Are we going to find anybody?' But we've found some incredible people.

Wholesale Tampa Bay Buccaneers jerseys

But history belonged to "12 Years a Slave," a modestly budgeted drama produced by Pitt's production company, Plan B, that has made $50 million worldwide a far cry from the more than $700 million "Gravity" has hauled in.

12 Adımda Blog Yazarlarına Öneriler

blog yazarlığı

21 Nisan 2015 • SOSYOMEDYA • Views: 2275

İyi blog yazarı nasıl olunur diye bir şeyden bahsedeceğimi sanıyorsanı yanılıyorsunuz. Çok temel noktalardan bahsedeceğim. Daha önce de defalarca söyledim. Bu iş emek ister, vakit ister,özveri ister ve hatta para ister. Biraz masraf yapmanız gerekebilir.

Blogunuz ve siz birbirini karşılıklı olarak besleyen ve geliştiren iki arkadaşsınız. Blogunuz sizi geliştirecektir. Siz geliştikçe blogunuz da gelişecektir. Siz blogunuzu geliştirmek için, daha çok içerik üretmek için daha çok araştıracak ve daha çok gezeceksiniz. O sizi, kendinizi geliştirmeye itecek. Siz araştırdıkça, gezdikçe, kendinizi geliştirdikçe blogunuz da gelişecek.  O sebeple blogunuzu sevin ve onun için biraz çabalayın…

Amacınız kaliteli içeriğiniz ile Google Search‘te ön plana çıkmak olmalı. Yoksa sadece Facebook‘taki page followerlarınız çok bir işe yaramaz. Şimdi 12 maddede nasıl bunu başaracağınızın tüyolarından bahsedeyim.

1 – Blogspot’tan kurtulun!

Blogspot diye bir dünya yok artık. İşinizi, hobinizi her ne ise ciddiye aldığınızı gösterin ve hemen WordPress’e geçin. Blogspot sizin kendi karalama defteriniz, günlüğünüz gibi ciddiyetsiz bir şeydir. Hala neden free hesaplar ile devam edilir anlamadığımı ifade ederek söyleyebilirim ki ; paraya kıyın! Ücretli bir tema alın. Paraya kıyın dediğim ortalama 12-18 ayda bir tema değiştireceğinizi düşünürsek her değişiklik için 100-150 TL’den ibaret. Düşük bir tutar olsa da işi ciddiye aldığınızı gösterir. Bu arada 18 ay bir blogu devam ettirebiliyorsanız kendinizi ayrıca tebrik edin.

2 – Facebook ve Diğer Platformlarda Yazılarınızı Paylaşın

Çok efektif olmasa da yine de bir facebook sayfası açın. Facebook, personel hesabınız olsun ya da sayfanız olsun gösterimleri %2-6 arasında tutar. Yani 10.000 kişi sizi takip ediyorsa paylaştığınız içeriği 200-600 arası kişiye gösterir. Personel sayfanızda 1000 arkadaşınız var ise içeriğinizi 20-60 arası kişiye gösterir. Dikkat edin, o kadar kişi tıklar demiyorum. Sadece gösterir. Görenlerin de küçük bir kısmı linke tıklar. Bunu arttırmak için like edilecek ve share edilecek içerikler sunabilmeniz faydalı olacaktır. Çünkü sizin içeriğinizi başka birisi paylaştığında, paylaşan kişinin arkadaşlarının da %2-6‘sına ulaşmış olacaksınız. O sebeple ne kadar share o kadar okunurluk. Bunun dışında Facebook’un acımasız reklam kısmına da dahil olup gönderilerinizi öne çıkarabilir ya da sayfa etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

Yazılarınızı yayınladıktan sonra Facebook dışında google+, Twitter, Instagram gibi diğer sosyal paylaşım platformlarını da siteye trafik yaratacak şekilde kulanın. Yani bu kanalların hepsinde ya da bir kısmında da yazılarınızı paylaşın.

3 – SEO Öğrenin. Gerekirse Kursa Gidin.

SEO nedir diyenleriniz varsa zaten şu anda blog yazmayı derhal bırakabilir. SEO olmazsa Google aramalarında üst sıralarda yer almanız neredeyse imkansız. Ancak doğru anahtar kelimeler seçerek iyi bir optimizasyon ile öne çıkabilirsiniz. Her yazı için

4 – Özgün İçerik Oluşturun

Bunu hafife almayın lütfen. Değeri 200 milyar dolara yakın olan Google dediğiniz şey akıl almaz algoritması ile hepimizden çok daha zeki. Onu kandırmak imkansız. O sebeple copy paste içerik yapmaktan uzak durun. Bu durum özellikle etkinlikleri dağıtılan basın bültenleri ile duyuran blogları ilgilendiriyor.

5 – İlgi Çekici ve  Doğru Başlık Kullanın

İki seçeneğiniz var. Ya SEO için anahtar kelimelerden oluşan bir başlık hazırlamak, ya da ucuz haber sitelerinin ucuz içerikleri gibi sadece trafik arttırmaya yönelik çok dikkat çekici bir başlık hazırlamak. Örneğin ;  Sokakta herkesin gözünün önünde  seviştiler” diye bir başlık atarsanız görenlerin pek çoğu tıklayacaktır. Ancak içeriğe bakında aslında karıncalardan bahsedildiğini görünce hemen çıkacaktır. Trafik arttırır evet ancak sitenizin hemen çıkma oranını da arttıracağı için site popülerliğiniz sandığınız kadar iyi olmayacaktır.

6 – Düzenli İçerik Girin

Başlangıçta en az haftada bir ya da iki olmak üzere istikrarlı bir şekilde yazı girin. Ancak 2 gün girip 1 ay ara vermeyin. Düzenli şekilde siteyi diri tutmanız gerekir.Eğer iyi bir şeyler yapmak istiyorsanız günde en az 2 saatinizi alacaktır bu iş. O sebeple kolaya kaçarım diyorsanız bize el sallayın ve yavaş yavaş uzaklaşın.

7 – %20-%80 Kuralı

Okumayan bir toplumuz. Dolayısıyla bazen attığınız başlık bile okunmadan geçilebilir. O halde en bilinen hali ile söyleyebiliriz ki, bir içeriğin okunması için iyi bir görsel gerekir. İçerik ne kadar kaliteli olursa olsun o linke tıklatan etkinin %80’i görsele aittir. Dolayısıyla bu hobi masraf gerektirecektir. Özellikle yemek, mekan çekiyorsanız iyi bir fotoğraf makinesi ya da çok iyi fotoğraf çeken bir telefona ihtiyacınız var. İçinize sinmeyen, beğenmediğiniz fotoğrafları sayfanızda kullanmayın.

8 – Yazılarınızı Ne Zaman Yayınlayacağınızı Bilin.

Her blog yazarının kitlesi farklıdır. Beyaz yakalılara hitap ediyorsanız iş saatleri verimli olabilir. Takipçileriniz öğrenciler ise gece saatleri daha etkili olacaktır. Bu sizin deneyerek öğrenmeniz gereken bir şey. Paylaşım yaparken derbi maç, önemli bir olay, herkesi ekran başına kilitleyen dizi ve yarışmaların yayınlandığı saatlerden uzak durun.

9 – Backlink Alın

Bu çok önemli bir konu. Kendi içeriğinize benzer sitelerden backlink almaya çalışın. İşin en değerli ve en zor kısmı da budur. Paralı backlink işlerine sakın girmeyin. Google‘da sitenizi geri dönüş çok zor olacak değer kaybına uğratabilirsiniz.  Fashion yazıyorsanız, fashion sitesilerinden, mekan yazıyorsanız mekan sitelerinden backlink almak en iyisidir. Backlink demek başka sitelerin size referans olması, link vermesi demektir. Bu sayı arttıkça Google’ın sizin siteniz ile ilgili güveni artacaktır. Çok tıklanan, özgün içerik üreten, uzun yıllardır var olan güvenilir sitelerden backlink alırsanız, sizi öneren site değerli ve güvenilir olduğu için sizin de değeriniz artacaktır.

10 – Alexa Değeri

Alexa deyip geçmeyin. Hem çok şey ifade eder, hem hiçbir şey. Ancak şu anda herkesin bildiği ve ilk akla gelen internet sitesi değerlendirme ölçüsü olduğu unutmayın. İşi en çok bilenler de buraya bakar, en az bilenler de. Ne kadar düşükse o kadar iyidir. Bu değer google ranki ile paralel ilerler. Ne kadar düşerse yazılarınız o kadar önde çıkmaya başlar. İyi içerikleriniz var ise kısa sürede 40.000’lerin altına inebilirsiniz. 20.000 altı iyi sayılırken 10.000 altı bir blog için bir hayli iyidir.

11 – Fotoğraflara İsim Verin

Google’da “images” diye arandığında sizin sitenizdeki fotoğrafların çıkması ve sitenize trafik gelmesi için yazılarınıza eklediğiniz fotoğraflara isim verin. Örnekse x bir mekan ile ilgili yazı yazıyorsanız, fotoğrafların “alternatif metin” kısmına mekanın adını mutlaka yazın.

12 – Google’ın Tüm Hesaplarına Sitenizi Tanımlayın

Google trends, analytics, webmaster tool, adwords, adsense kullanın. Google ile ilgili ne varsa sitenizi o platformlara üye edin ve kullanın.

Başladığımız gibi bitirelim : Blogunuz ve siz birbirini karşılıklı olarak besleyen ve geliştiren iki arkadaşsınız. Blogunuz sizi geliştirecektir. Siz geliştikçe blogunuz da gelişecektir. Siz onu geliştirmek için, daha çok içerik üretmek için daha çok araştıracak ve daha çok gezeceksiniz. O sizi kendinizi geliştirmeye itecek. Siz araştırdıkça, gezdikçe, kendinizi geliştirdikçe blogunuz da gelişecek.  O sebeple blogunuzu sevin ve onun için biraz çabalayın…

 

 

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

7 Responses to 12 Adımda Blog Yazarlarına Öneriler

 1. Kadir dedi ki:

  SEO’ya katkısı olan güzel bir yazı olmuş… Her zaman kaçırdığımız, dikkat etmediğimiz noktalar oluyor. Bu tür yazılar toparlıyor bizi, aklımızı başımıza getiriyor..

  Son olarak 9.maddede backlink verirken, alırken SEO için son derece önemli nofollow / dofollow a dikkat etmek gerektiğini söyleyebiliriz.. Araştırması size kalsın 🙂

 2. Tavsiyesever dedi ki:

  Bu verdiginiz alexa degerleri turkiye icin mi global mi

  • cem dedi ki:

   Türkiye için. Ancak alexa son dönemde bir güncelleme yaptı. Değerleri sildiip tekrar revize etti. Pek çok sitenin değeri yukarı çıktı.

 3. “İyi içerikleriniz var ise kısa sürede 40.000’lerin altına inebilirsiniz. 20.000 altı iyi sayılırken 10.000 altı bir blog için bir hayli iyidir.”

  Ne kadar kısa bir süreden bahsediyorsunuz acaba? Hani 2 ay? 6 ay? 1 sene?

  • cem dedi ki:

   Benim deneyimim doğrultusunda, hafta düzenli olarak 2 ya da 3 içerik girmeniz halinde 6 ay olmadan 40.000 altına düşebileceğiniz yönünde. Bu 2 ayda da olabilir evet. İçeriklerinizin düzeni ve özgünlüğü çok önemli bu konuda.

 4. Emre dedi ki:

  Guzel bir yazi olmus, tesekkurler

 5. Serhat dedi ki:

  Benim gibi yeni başlayan birisi için teknik anlamda da çok yararlı oldu. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir